Antwort Jak cistit Mezizubni Kartacek? Weitere Antworten – Čím nahradit mezizubní kartáček

Jak cistit Mezizubni Kartacek?
Dentální nit – používá se na běžné čištění mezizubních prostor tam, kde se nevejdou mezizubní kartáčky. Nebo se s ní dočišťují přední horní a dolní zuby po vyčištění mezizubním kartáčkem. Dentální páska – používá se u velice těsných mezizubních prostor, kde se přes bod kontaktu zubů nevejde ani dentální nit.Mezizubní kartáček držíme mezi palcem a ukazováčkem. Jemně zasuneme kartáček do mezizubního prostoru pod úhlem 45° směrem od dásně tak, aby nedošlo k jejímu poranění. Lehkým tahem kartáček protáhněte mezi zuby směrem dovnitř a ven, opakujte 2–3x, stejným způsobem pokračujte ve všech mezizubních prostorech.Mezizubní kartáček můžete použít po čištění zubním kartáčkem k dočištění (překvapí vás, kolik plaku po čištění zubním kartáčkem ještě zůstalo), nebo můžete i před čištěním – v tom případě si dobře připravíte mezizubní prostory na použití dalších přípravků dentální hygieny (speciální zubní pasty, ústní vody).

Jak se léčí mezizubní kaz : Důležitá je hygiena ústní dutiny, která pomáhá předcházet i mezizubním kazům. Ta spočívá především v používání dentální nitě nebo mezizubních kartáčků při čištění zubů. Samozřejmostí je kvalitní zubní pasta, která účinkuje proti tvorbě zubního plaku.

Co pouzit místo Mezizubnich Kartacku

Zubní nit užijete všude tam, kde není místo pro nejmenší kartáček. Ovládání niti je trochu náročnější, ale vyplatí se ji používat. Zubní nit čistí i prostory pod dásněmi, i odtud nás zbaví nežádoucího plaku.

Jak si čistit zuby ústní sprchou : Postupujte podél linie dásní – od jednoho zubu ke druhému. Miřte proudem vody na linii dásní a do mezizubních prostor. Miřte na špičku zubu, základní linii dásně a mezery mezi jednotlivými zuby. Trysku držte u každého zubu přibližně dvě sekundy a postup opakujte z vnější i vnitřní strany všech zubů.

Čištění mezizubním kartáčkem vyžaduje správnou techniku, aby nedošlo k poškození dásní. Mezizubní kartáček přiložte špičkou ke vstupu do mezizubního prostoru, šikmo k dásni, a následně jej pomalu zasuňte dovnitř. Držte se zásady jednou tam a jednou ven.

Učte dítě čistit si zuby krouživými pohyby tím, že při čištění povedete jeho ruku, aby si správné pohyby osvojilo. Kousací plochy čistěte jemnými pohyby dopředu a dozadu. Zuby si můžete čistit před zrcadlem, aby vaše dítě vidělo, kde přesně právě kartáček čistí – i to by mohlo čištění udělat zábavnějším.

Jak poznat spravnou velikost Mezizubniho kartáčku

S vhodnou velikostí mezizubního kartáčku vám nejlépe poradí v ordinaci vašeho zubního lékaře nebo na dentální hygieně. Tam totiž vyzkouší jednotlivé velikosti, které pasují přímo do vašich mezizubních prostor. Dají vám tak buď rovnou vzorek kartáčku nebo alespoň číslo velikosti, abyste si mohli kartáček koupit sami.Zubní kaz nemusí dlouho způsobovat žádné obtíže. Jeho hlavním příznakem je v pokročilejších stádiích bolest zubů. Zpočátku se objevuje jen při konzumaci horkých, studených nebo kyselých jídel a nápojů. Při zánětu zubní dřeně je již bolest trvalá.Čištění mezizubním kartáčkem vyžaduje správnou techniku, aby nedošlo k poškození dásní. Mezizubní kartáček přiložte špičkou ke vstupu do mezizubního prostoru, šikmo k dásni, a následně jej pomalu zasuňte dovnitř. Držte se zásady jednou tam a jednou ven.

Jednou denně – více není třeba! Čištění mezizubních prostor by rozhodně mělo být součástí každodenního rituálu nás všech. Pokud s čištěním mezizubními kartáčky teprve začínáte, nebo jste ho delší dobu vynechávali, mohou dásně po použití mezizubního kartáčku krvácet.

Co se dává do ústní sprchy : Dobrý den, do ústní sprchy je vhodné používat jakoukoliv ústní vodu. Stačí si vybrat podle své chuti, případně konkrétního problému. Na citlivé zuby můžete použít např.: Elmex Sensitive, Sensodyne či Sensodyne Pronamel. Pokud preferujete bylinné vody zkuste třeba ústní vodu Dr.

Jak ukládat mezizubní kartáčky : Skladovat kartáček můžete v antibakteriálních krytkách, které slouží nejen pro uložení kartáčku, ale především obsahují aktivní látky pro ničení bakterií na kartáčku a uchovávají jej hygienicky čistý. Antibakteriální krytka může být hezkým doplňkem koupelny, či hračkou a dárkem pro děti.

Jak často čistit zuby mezizubním kartáčkem

Mezizubní kartáček stačí používat 1x denně. Většinou se používá večer po vyčištění klasickým kartáčkem. Správnou velikost Vám doporučí Váš lékař, nebo dentální hygienista. Roztřepený či ohnutý kartáček nepoužívejte a vyměňte jej za nový.

Jediná správná odpověď je: dvakrát denně, dokud nejsou zuby čisté. To lze zjistit pomocí různých barevných indikátorů zubního povlaku. Pokud ovšem i přesto chceme alespoň nějaký časový údaj, dá se říci, že minimální čas, který potřebujeme k vyčištění všech zubů, jsou 2 minuty.Čištění mezizubním kartáčkem vyžaduje správnou techniku, aby nedošlo k poškození dásní. Mezizubní kartáček přiložte špičkou ke vstupu do mezizubního prostoru, šikmo k dásni, a následně jej pomalu zasuňte dovnitř. Držte se zásady jednou tam a jednou ven.

Jak casto cistit mezizubní prostory : Jednou denně – více není třeba! Čištění mezizubních prostor by rozhodně mělo být součástí každodenního rituálu nás všech. Pokud s čištěním mezizubními kartáčky teprve začínáte, nebo jste ho delší dobu vynechávali, mohou dásně po použití mezizubního kartáčku krvácet.