Antwort Jak chutná tuřín? Weitere Antworten – Co se vaří z tuřínu

Jak chutná tuřín?
Tak, co si ale s takovým tuřínem počít a jak jej zapojit při vaření Jak už je zmíněno výše, tuřín si hravě poradí s tím, co je parketa klasických brambor. Za zmínku určitě stojí tuřínové pyré, jakožto příloha. Hodí se například ke grilované zelenině nebo marinovaným a restovaným sójovým nudličkám.Tuřín nakrájíme na středně velké kostky a přidáme ho k cibuli. Zalijeme vývarem, dochutíme solí a pepřem a vaříme zhruba hodinu.Tuřín v kuchyni

Podobně jako pórek jej lze využít celý – jeho nadzemní listnatou část i bulvu. Nejčastější kuchyňskou úpravou je vaření, výborný je také v polévkách, omáčkách nebo místo brambor jako příloha. V případě, že je tuřín mladý, chutná dobře i syrový. Je možné jej také opéct nakrájený jako hranolky.

Odkud pochází tuřín : Rostlina vznikla pravděpodobně v evropské středomořské oblasti křížením mezi brukví řepákem (Brassica rapa) a brukví zelnou (Brassica oleracea). Brassica napus je allotetraploid, který má chromozomy čtyřikrát zdvojené jako výsledek křížení mezi Brassica oleracea (n = 9) a Brassica rapa (n = 10).

Jak jíst tuřín

Pokud chcete tuřín jíst syrový, měli byste ho raději oloupat. Křehký kořen však skvěle chutná i vařený, dušený nebo glazovaný na pánvi a po krátkém vaření se doslova rozplývá v ústech. Dokonce i listy je možné konzumovat buď syrové jako salát nebo vařené jako špenát.

Co je tuřín po slovensky : Tuřín neboli brukev řepka (někdy je označován jako kolník, na Slovensku kvaka) patří mezi kořenovou zeleninu a je křížencem mezi vodnicí a hlávkovým zelím. Často se také s vodnicí zaměňuje, zřejmě pro jeho podobně kulatý tvar, ne náhodou se mu také říká žlutá vodnice.

Tuřín: jemná zelenina | Kaufland.

Bez problémů snese i teplotu -5 °C, krátkodobě i -10 °C. Při sklizni tuřín seřízněte tak, že necháte cca 2 centimetry listů nad bulvou. Podobně jako ostatní kořenovou zeleninu, ho dejte do bedny s pískem, který drží vlhkost, a pak uložte do sklepa.

Co je Dumlik

Dumlík neboli tuřín, nejlépe jeho žlutomasá odrůda, patřil tehdy spolu se zelím, bramborami a houbami k nejběžnějším součástem kuchyně Krkonoš, Jizerských hor a Podkrkonoší. Když byla hubená léta, byly i brambory vzácnost a horalé doslova přežívali na dumlíku.velbloud, Velbloud dvouhrbý, dromedár jsou nejlepší překlady "ťava“ do čeština.Jemně křupavý tuřín, nazývaný také kolník, kvak či dumlík, chutná jako kombinace kedlubny a ředkvičky. Hlavní sezóna této chutné zeleniny je v květnu.

Jak si vypěstovat tuřín

Semena vyséváme řídce do volné půdy v březnu až dubnu, do řádků vzdálených cca 40 centimetrů od sebe. Po výsevu pravidelně zaléváme, aby klíčky nezaschly. Vzešlé rostlinky jednotíme na vzdálenost 25 až 30 centimetrů. V době vegetace záhon pravidelně okopáváme a zbavujeme plevelu.

Jak vypadá brukev : Botanická charakteristika: Jednoletá, 60–120 cm vysoká bylina se silným hlavním kořenem. Dolní lodyžní listy lyrovitě peřenosečné, řapíkaté, horní jednoduché, přisedlé, všechny sivozelené, silně ojíněné. Květy v řídkých hroznech, kališní lístky úzce eliptické až kopinaté, koruna je světle žlutá.

Co je slovensky šopa : V Machkově etymologickém slovníku jsem se dočetl, že šopa je na Slovensku přístřešek pro seno nebo slámu, na východní Moravě a ve Slezsku pouze kůlna. Vše z německého nářečního Schoppen nebo Schoppa.

Co je slovensky Kváká

tuřín, kvaka, brukev tuřín jsou nejlepší překlady "kvaka“ do čeština.

Ideální čas pro jeho výsev do volné půdy je v dubnu až květnu. Na vlastní sklizeň se pak můžete těšit v září až říjnu. Pokud nemáte prostory na jeho uložení, nebojte se sklízet ho průběžně, v půdě ho můžete nechat klidně až do prosince. Snese totiž bez problémů i teplotu -5 °C, krátkodobě i -10 °C.Bohyška 'Albopicta' vyniká zejména na jaře, kdy její protáhlé listy září zlatě-žlutou barvou s tmavě zeleným okrajem, který vytváří pruhy a zasahuje až do středu listu. V hlubokém stínu mohou mít listy více krémovou barvu. Rostlina dosahuje výšky 55 cm a šířky 110 cm.

Co to je Řepka : Řepka je potravinářskou surovinou, vyrábí se z ní jedlý olej. V krmivářství se využívají extrahované šroty a pokrutiny pro výrobu krmných směsí. Může sloužit také jako pícnina. Zelená hmota se využívá i na zelené hnojení.