Antwort Jak chovat křečka Roborovského? Weitere Antworten – Jak ochočit křečka Roborovského

Jak chovat křečka Roborovského?
Vypozorujte si, co váš křeček rád jí, pomocí jeho oblíbených pochoutek pak můžete lépe překonat jeho strach. Křeček by si měl zvyknout na přítomnost vaší ruky, to je prvním krokem k ochočení. Dávejte mu potravu přímo na podlahu klece, tak si začne na vaši ruku zvykat a naučí se, že přináší něco dobrého a neublíží mu.Zakázané krmivo pro křečka jsou solené výrobky, jako jsou tyčinky nebo sušenky, cibule, česnek, citrusy, čokoláda a jiné sladkosti, surová fazole a brambory, avokádo, lilek, cizrna, růžičková kapusta, granátové jablko, liči, mango, zelí, rebarbora, čočka a ředkvička. Jídlo křečka by nemělo obsahovat zbytky po oběde.Křečci mají rádi nejrůznější semínka − můžete jim dávat slunečnicová či dýňová. Dále různé druhy oříšků − lískové, vlašské, arašídy, čerstvou zeleninu − okurka, cuketa, brokolice, salát − a ovoce: jablka, meruňky, hrušky, rozinky. Nepohrdnou ani moučnými červy.

Jak chovat Křečíka Džungarského : Křečíky chováme v kleci nebo dobře větraném teráriu o minimální velikosti 60x30x30 cm, avšak platí pravidlo, že čím více prostoru křečíkovi dopřejete, tím bude šťastnější. Dejte také pozor, aby rozestupy mezi dráty klece nebyly větší než 0,5 cm.

Co je potřeba pro chov Křečíka Roborovského

Vhodné jsou rozmanité a členěné klece s prolézačkami, houpačkami a dalšími hračkami, kde se křeček dostatečně vyřádí. Vděčný bude také za domeček na spaní. Jako podestýlka jsou vhodné hobliny nebo písek. Pohlavní dospělost nastává ve 4 měsících.

Jak poznat že se křeček boji : Klapání zuby používají křečci jako varovný signál a pokud vlastníte více jedinců, může signalizovat také boj. Pokud tento zvuk uslyšíte, měli byste jedince od sebe oddělit.

Žvýkání klece se často objevuje hned po koupi křečka – zvíře se bojí, neví, co se děje, a potřebuje nějak vybít negativní emoce. Na samém začátku je křeček obvykle ještě zcela nezkrocený. Stres může ovlivnit i již usedlého křečka. Stačí, když je klec příliš malá nebo umístěná na hlučném místě.

Nikdy nezapomínáme, že křeček musí mít neomezený přístup k čisté vodě (nejlépe v napáječce). Křečík vypije denně 15-25 ml vody, křeček 30-40 ml.

Co má nejradsi křeček

Základ krmiva

Pro křečka jsou nejdůležitější zrniny – pšenice, ječmen, kukuřice, oves, čirok nebo kardi (světlice barvířská). Dále kukuřice, lisovaný hrách nebo svatojánský chléb (karob). Směsku lze doplnit o oves, žito, pohanku, konopné semínko, fazole mungo či ovesné vločky.Pokud váš křeček má potíže s dýcháním nebo dýchá rychleji než obvykle, může to být znamení toho, že křeček umírá. Pokud váš křeček ztrácí na váze, i když jí dostatečné množství potravy, může to být znamení toho, že křeček umírá. Dalším znamením může být ztráta srsti a její jiný vzhled.6 věcí, které nedělejte se svým křečkem

  • Nenechte křečka bydlet v rušné místnosti.
  • Nedávejte klec k oknu, kterým větráte.
  • Pořízení dalšího křečka není nejlepší nápad.
  • Jednodruhová strava.
  • Vodní lázeň tento malý hlodavec neocení
  • Nerušte ho při spánku.


Aby měl křeček v ubikaci dostatek zábavy, pořiďte mu různé tunely, mosty, prolézačky, větvičky ovocných stromů na okus, kolečko a také úkryty. Doporučujeme kolečko v ubikaci nechávat vždy jen pár hodin denně. V ubikaci by určitě neměl chybět domeček, do kterého se může v případě potřeby schovat.

Jak dlouho vydrží křeček sám : Pokud odjíždíte na dobu delší než tři dny, musíte myslet na to, že křeček potřebuje něčí péči. Pak nezbývá než někoho poprosit, kdo vám bude křečka krmit a dávat mu čerstvou vodu. Pokud odjíždíte třeba jen na víkend, stačí dát křečkovi více potravy, s kterou po dobu vaší nepřítomnosti vydrží.

Co znamená když křeček vydává zvuky : Strach: Křečci jsou poměrně plachá zvířata a pískání může být signálem, že se křeček bojí. Může to být způsobeno hlukem, novým prostředím nebo přítomností jiného zvířete. Bolest: Pokud křeček píská bolestí, je důležité ho bedlivě pozorovat. Může se jednat o zranění, nemoc nebo jiný zdravotní problém.

Jak umírá křeček

Smrt může mít mnoho různých podob. Hodně záleží na celkovém zdravotním stavu zvířete a na tom, jak krátký byl jeho život. Křečci na sklonku života ztrácejí energii, hodně spí a mohou začít ztrácet některé smysly, například čich nebo sluch. Schovávají se a touží po samotě.

Pískání Křečci mají svůj vlastní způsob komunikace, který využívají například při hledání potravy nebo při budování hnízda. Zvýšená frekvence a naléhavost pískání však může znamenat bolest. V takovém případě křečka bedlivě pozorujte.Stručně: Získat křečkovu důvěru a postupně si malého kamaráda ochočit. Vyžaduje to od vás velkou dávku trpělivosti, záleží na každém křečkovi, ale počítejte s tím, že v průměru trvá tři až pět týdnů, než si chlupáč vytvoří kladný vztah k vaší ruce a nebude se jí bát.

Jak dlouho vydrží křeček bez vody : Déle než 2 dny tam bez vody nevydrží. Nádobu dáme co nejblíž k místu kde si myslíme, že křeček je. Často dostane hlad až za několik dní. Nevzdávejte to proto hned.