Antwort Jak chovat ježka? Weitere Antworten – Jak dlouho se dožije ježek

Jak chovat ježka?
Váží zhruba 450 g, délka samce je 18–23 cm, u samičky to je až 25 cm. Pohlavní dimorfismus není příliš výrazný, samičky jsou těžší a větší, mimo to zde ale není mnoho rozdílů. Tito ježci se v přírodě dožívají 4–6 let, v zajetí je to až 2× více, maximálně 9 let.Čím nekrmit ježky

  • ježkům nedávejte mléko, k pití jim stačí voda, mléko způsobuje ježkům trávicí potíže a průjem.
  • nedávejte jim ani produkty z mléka (tvaroh, sýr atp.)
  • ježkům nedávejte pečivo a jiné lidské jídlo.
  • nepodávejte syrové maso (maso pro ježky vždy uvařte)
  • ovoce jedí ježci jen výjimečně

Ježky bělobřiché je snadné ochočit, základním pravidlem ale je, abyste je brali do ruky každý den. Mají totiž kratší paměť a mohlo by se stát, že by časem svého páníčka krmitele nepoznali. Pokud si vás zapamatují, milerádi vás využijí jako zajímavou prolézačku. Jsou to malinkatí kutilové.

Jak poznam že ježek umira : Ježek moc dobře nevidí a orientuje se spíš podle čichu a sluchu. Je taky dost zvědavý a rád prozkoumává své okolí. Často se tak dostává do nebezpečných situací.

Proč ježek funí

Ježka nemusíte odhalit jen zrakem, můžete ho na své zahradě i slyšet. Frkání, funění a sípání jsou obvyklé zvukové projevy ježka. Na vrcholu sezóny námluv za teplých letních večerů můžou být tyto zvuky obzvlášť hlasité. Pokud se chce sameček pářit se samičkou, začne ji obíhat a vydávat funící a supící zvuky.

Co dělá ježek přes den : U nás žije ježek východní a západní. Ti se mírně liší svým vzhledem, ale ne způsobem života. Přes den je ježek obvykle schovaný ve svém úkrytu v hromadě listí nebo větví. Zato v noci je velmi aktivní a na cestě za potravou ho prozrazuje hlasité dupání a funění.

Uslyší-li predátora (lišku, psa), stočí se do klubíčka; bodlinatá koule většinu živočichů odradí. Predátorem ježka je výr velký a tchoř.

Ježek nejí ovoce a nepije mléko. Ježek je hmyzožravec, základní složku jeho potravy tedy tvoří hmyz. V přírodě si nejčastěji pochutnává na broucích, larvách, různých červech, žížalách nebo housenkách, kobylkách a slimácích.

Jak poznat že ježek spí

KDYŽ JE VENKU VE DNE

Zdravý ježek je ve dne schovaný a spí. Pokud ve dne uvidíte ježka, který je viditelně slabý, leží na slunci, pohybuje se pomalu a zmateně nebo se dokonce třese, potřebuje pomoc. Velmi pravděpodobně se totiž jedná o osiřelé mládě nebo zraněného/nemocného ježka.Koupání ježků se příliš nedoporučuje. Pokud je třeba ježka vykoupat, pak v teplé vodě a po koupání ježka osušte, aby neprochladl. Nejvhodnější podestýlkou pro ježky jsou podestýlky na bázi papíru, které mají dostatečnou savost a minimální prašnost.Bohužel někteří lidé škodí ježkům úmyslně.

Považují ježka za "škůdce", který požírá vejce drůbeže a bažantů. Ježek je však vzhledem k velikosti svých čelistí schopen prokousnout pouze vejce, jež nejsou větší než 15 mm. Navíc ptačí vejce tvoří jen zanedbatelnou položku ježčího jídelníčku.

Když ježek kouše

Pokud máte ježka nového a nezná Vás, bude mít potřebu si zapamatovat Váš pach. To dělá tak, že Vás olíže, poté s tímto pachem vytvoří ze slin zpěněnou hmotu a tu si jazykem naháže na záda. Ti náruživější mohou právě kousat.

Kdy je ježek aktivní : Ježek bělobřichý je aktivní za soumraku a v noci, během dne se schovává. Po setmění se vydává hledat potravu. Ježek není hlodavec, ale hmyzožravec. V zajetí se dožívá věku 5 až 8 let.

Co Papaji ježci : Základní krmivo

Základním krmivem jsou kvalitní granule pro koťata nebo živý hmyz. Vhodným hmyzem mohou být mouční červi, cvrčci, sarančata. Pro jednoho ježka na den stačí 2 kávové lžičky hmyzu. Namísto hmyzu, ne však každý den, můžete zpestřit jídelníček masovou kapsičkou.

Kdy má ježek mládě

Ježci mají mladé jednou nebo dvakrát do roka, první vrh se rodí nejčastěji v červnu nebo v červenci, případný druhý pak v srpnu nebo září.

Zrak. Oči ježků leží hodně po stranách hlavy a zajišťují široké zorné pole. Přestože jsou dost velké, zrakové schopnosti ježků jsou nevalné. Vidí stejně špatně ve dne i v noci, nanejvýše obrysy a pohybující se objekty, jsou silně krátkozrací a při dobrých světelných podmínkách snad rozeznávají několik barev.Většinu dne tráví v úkrytu, ven vylézá večer, kdy si shání potravu. Jsou to samotáři, jen v době páření spolu tráví sameček a samička přibližně 2 týdny. Ježek má výborný čich a chuť, sluch a zrak oproti tomu není moc dobrý.

Jak vzít ježka : Obnáší to manipulování ježkem holými rukami, bez rukavic, dek apd. Pokud ježka není možné z ubikace vytáhnout, pak se dá nabrat buď s podestýlkou, nebo nějakou tou dekou, či pytlíkem, ale ihned potom je potřeba na něj chytat rukou. Jako pomocný fígl může být umístění nošeného např. trička, ponožek k němu do domečku.