Antwort Jak casto pouzivat masážní pistole? Weitere Antworten – Jak často je vhodné chodit na masáž

Jak casto pouzivat masážní pistole?
místo toho, abyste si dávali masáž jednou za měsíc, tak zkuste své investice a časové možnosti rozvrhnout do častějších návštěv. To znamená, že chodíte tedy spíše na kratší masáže v častějším intervalu. Obecně je vhodné chodit na masáž alespoň jednou za dva týdny.Příjemnou masáží poskytne úlevu vašim unaveným nebo ztuhlým svalům, ať už po sportovním výkonu nebo jen náročném dni v práci. Tato násadka zabírá největší plochu a je proto skvělým nástrojem pro hloubkovou masáž velkých svalů.Použití vibrační masážní pistole před pohybovou aktivitou tedy znamená probuzení svalů, jejich přípravu na zátěž a také jejich uvolnění. Doporučuje se používat masážní pistoli těsně před tréninkem na konkrétní svalstvo, a to po dobu 30 vteřin. Masáž si můžete dopřát buď ruční, nebo pomocí přístroje.

Jak se používá masážní hlavice : Bezpečné používání vibrační masážní pistole

Pistoli zásadně zapínáme tak, abychom se při tom nedotýkali těla. Ideálně ji používáme přes tenké, hladké oblečení. Na nahém těle nemusí hlavice dobře klouzat. Vibrační masáž se doporučuje jen na osvalených částech těla.

Co nedělat po masáži

Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.

Kdy nechodit na masáž : Kdy není vhodné jít na masáž:

  1. horečnaté stavy.
  2. zánětlivá či infekční onemocnění celého těla (chřipka, angína)
  3. první trimestr těhotenství a v případě rizikového těhotenství
  4. nádorová onemocnění, v době akutního průběhu a 12 měsíců po doléčení
  5. akutní pooperační a poúrazové stavy.

Existuje i několik oblastí, kde by se masážní pistole neměla používat:

  • Aplikace přímo na kost.
  • Masírování infikované či dokonce otevřené rány.
  • Masírování pohmožděné oblasti.


Držte FlexGun™ za rukojeť a umístěte nástavec na požadovanou svalovou oblast. Pohybujte masážní pistolí pomalým, krouživým pohybem nebo tam a zpět, přičemž podle potřeby jemně zatlačte. Doporučujeme se zaměřit na každou svalovou skupinu po dobu 30 vteřin až 2 minuty.

Jak casto pouzivat masážní pistole

Pohybujte masážní pistolí pomalým, krouživým pohybem nebo tam a zpět, přičemž podle potřeby jemně zatlačte. Doporučujeme se zaměřit na každou svalovou skupinu po dobu 30 vteřin až 2 minuty.Vyhraďte si na ni čas alespoň 3x až 4x týdně vždy po dobu 5–10 minut. Masáž hráze provádějte s prázdným močovým měchýřem nejlépe po koupeli, kdy je tělo krásně uvolněné.Doporučujeme se zaměřit na každou svalovou skupinu po dobu 30 vteřin až 2 minuty.

Pijte dostatek vody:

Masáže urychlují lymfatický oběh a pomáhají odplavovat toxiny z těla. Proto je důležité dostatečně se hydratovat. Dopřejte si více vody než obvykle a můžete si dopřát i teplý kvalitní čaj. Vyvarujte se však kávy a alkoholu, protože tyto nápoje mohou způsobit dehydrataci.

Co nedělat po masáží : Po masáží se vyhněte fyzické námaze a cvičení. Myslete na to, že vaše svaly jsou uvolněné, proto by prudký pohyb mohl způsobit zatuhnutí (v horších případech i zablokování páteře, buďte na sebe opatrní a dopřejte si odpočinek). I po masáži byste měli dostatečně pít.

Co se děje při masáží : Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Kdy se nesmí masírovat

KONTRAINDIKACE (KDY KLASICKOU MASÁŽ NEPROVÁDÍME)

při horečnatém, akutním zánětlivém a infekčním onemocnění a při podezření na ně na kůži postižené chorobným zánětem hnisavým nebo plísňovým. v místech čerstvého poranění a porušení celistvosti kůže. v místech křečových žil (varixů) a bércových vředů a u zánětů žil.

Stehno masírujte dlaněmi – postupujte krouživými pohyby shora dolů po obou stranách stehna až ke koleni. Krouživými pohyby se vraťte zpět. Posuňte ruce o kousek stranou a stejným způsobem promasírujte celé stehno. Používejte rytmické krouživé pohyby, pracujte s větším přítlakem než u úvodního prohřívání.Krouživá masáž břicha

Jednu ruku přiložte naplocho pod pupek a břicho třete asi třicetkrát krouživým pohybem ve směru hodinových ručiček. Potom přiložte dlaně vpravo a vlevo po stranách těla a ruce posunujte jemně k sobě – od žeber ke kyčlím. Nakonec nechte ruce ještě krátce v klidu spočinout na břiše.

Jaký olej na masáž hráze : S masáží je vhodné začít asi 6 týdnů před porodem (2-5 minut denně). Olej je možné použiti i během porodu formou obkladu či masáže. Jelikož je olej vysoce koncentrovaný, tak je dobré ho používat vždy v malém množství. Muškátová šalvěj, růže, třezalkový olej, pupalkový olej, olej z pšeničných klíčků.