Antwort Jak casto hnojit jilm? Weitere Antworten – Kdy Strihat jilmy

Jak casto hnojit jilm?
Cca v polovině března, kdy se příroda probouzí. Sazenice zázračného plotu druhé generace už dodáváme zkrácené, ale i ty rostliny můžete po zimě zkrátit přibližně o 5 cm. Pokud jste náhodou dostali delší sazenice, samozřejmě je musíte zkrátit na 10 – 15 cm.Pokud chcete rostlinu sázet do těžkých, hlinitých půd je vhodné přidat do půdy písek. Rostliny sázíme do jámy cca 30-40cm hluboké a široké. Výsadba živého plotu je doporučena na jaře (březen-červeb) nebo na podzim před prvními mrazy (konec září-listopad). Při výsadbě záleží na počasí.Čím jilm sibiřský hnojit Stejně tak, jako je jilm sibiřský nenáročný na půdu, je nenáročný i na typ hnojiva. Můžete použít jakékoliv vícesložkové hnojivo, které doma najdete. Napříkad Cererit, Entec Perfect, Silvamix pro okrasné dřeviny.

Jak rychle roste jilm : Jilmy patří mezi stromy rychle rostoucí, v deseti letech měří 2–5 m, ve třiceti 7–12 m a ve čtyřiceti 10–16 m. Jilmy rostou dobře na většině půd, mimo evropského druhu jilmu, jilmu vazu (Ulmus laevis), který vyžaduje propustné, přiměřeně vlhké půdy.

Jak se starat o jilm

Pro intenzivní růst vyžaduje pravidelné zalévání. Po dosažení požadované výšky stačí zálivku zmírnit a růst se zpomalí. Jilm sibiřský je ideální rostlinou pro sadbu živého plotu. Její roční růst může dosáhnout až 1,20-1,40 m, pomocí několika zastřižení bohatě rozvětvuje.

Jak často stříhat Jilm sibiřský : Stačí vzít vždy jen okrajové části větví. Takto zastřihávat můžete na jaře a v létě i každý měsíc. Pokud je plot odspodu málo hustý a rezne či opadává, na vině je špatný tvar plotu. V tom případě se snažte tvarovat rostliny do jehlanu (dole širší, nahoře užší), aby všechna patra měla dostatek světla.

Při jarní výsadbě není potřeba dopředu připravit místo pro výsadbu rostliny. Jak daleko sázet od plotu Abyste měli dostatek místa ke stříhání a tvarování z obou stran, a aby dospělý plot nepřerostl k sousedům, doporučujeme sázet minimálně na 80 cm od stávajícího plotu.

Zázračný živý plot ze sibiřského jilmu. Jilm sibiřský neboli turkestánský brest má celou řadu výhod. K té nejvýznamnější však patří rychlost jeho růstu. Tato rostlina totiž dokáže za jeden rok dorůst až do výšky 1,2 až 1,8 m.

Kdy Opada jilm

opadává až pozdě na podzim a bohatě obráží časně zjara.Rostliny je potřeba aspoň 24 hodin před výsadbou namáčet, aby jejich kořenový systém dobře nasákl vodu. Vykopanou zem můžeme obohatit kompostem. V případě těžkých hlinitých půd k ní přidáme písek. Umístíme rostlinu do jámy a zasypeme kořeny zeminou.Stačí vzít vždy jen okrajové části větví. Takto zastřihávat můžete na jaře a v létě i každý měsíc. Pokud je plot odspodu málo hustý a rezne či opadává, na vině je špatný tvar plotu. V tom případě se snažte tvarovat rostliny do jehlanu (dole širší, nahoře užší), aby všechna patra měla dostatek světla.

opadává až pozdě na podzim a bohatě obráží časně zjara.

Jak se sazi jilm : Rostlinu zasazenou na podzim sestřihneme na jaře asi 10-15 cm nad půdou. Jilm z jarní výsadby se ořízne těsně po vysazení. Před výsadbou namočíme kořeny 18 až 24 hodin, aby se dobře nasákly vodou. Vykopanou zem můžeme obohatit kompostem; k těžkým, hlinitým půdám přidáme písek.

Jak pěstovat Jilm : Rostliny je potřeba aspoň 24 hodin před výsadbou namáčet, aby jejich kořenový systém dobře nasákl vodu. Vykopanou zem můžeme obohatit kompostem. V případě těžkých hlinitých půd k ní přidáme písek. Umístíme rostlinu do jámy a zasypeme kořeny zeminou.

Kdy se stříhá Jilm sibiřský

Řez jilmu sibiřského

Hned po výsadbě se tak doporučuje zastřihnout rostlinu o polovinu. Rostlině tím totiž velice pomůžete, jelikož kořen bude vyživovat menší nadzemní část a rostlina se lépe ujme. Jilm začne obrážet stále novými a novými větvemi, poroste zkrátka jako z vody.

Obvyklá vzdálenost je 30 až 50 cm, ovšem důležitější je pravidlo, které nám říká, že vzdálenost mezi sazenicemi by měla být taková, aby se rostliny začaly co nejdříve spojovat do stěny.Na jaře tak živý plot sestřihněte asi 10–15 cm nad zemí, v létě zkraťte dlouhé větvičky ještě jednou, minimálně na polovinu, a na podzim opět. Při posledním řezu v závěru podzimu zarovnejte všechny výhony na stejnou výšku. I když se jilm sibiřský později obejde bez většího přísunu vody, tvarování potřebuje pravidelně.

Jak často stříhat živý plot : Živý plot by se měl stříhat každý rok, jelikož delší vyčkávání a poté radikální střih škodí zdraví vegetace. V horkých dnech není stříhání živého plotu vhodné, jelikož čerstvě ořezané výhonky mohou jinak zaschnout. Pravidelná péče spočívá v tom, že vyříznete poškozené části a tím dojde i k omlazení postižených míst.