Antwort Jak casto cistit klec morčeti? Weitere Antworten – Jak často čistit morčeti klec

Jak casto cistit klec morčeti?
Základní pravidlo je, že klec by měla být čištěna alespoň jednou týdně, pokud máte jedno morče, a častěji, pokud jich máte více. Morčata totiž produkují hodně bobků a moči, které znečišťují podestýlku a způsobují nepříjemný zápach.Jednou za měsíc udělejte generální úklid

Klec vašeho křečka by se měla alespoň jednou za měsíc důkladně vyčistit.Pokud chováte morčata ve skleněném akváriu, je potřebné měnit podestýlku pravidelně každý den. Snižujete tím koncentraci amoniaku. Morčata neskáčou a nešplhají, tudíž není nutné klec shora uzavírat.

Jak vyčistit klec od morčete : Generální úklid potřebuje klec morčete alespoň jednou týdně. K tomu se hodí gumové rukavice, kyselina citrónová, papírové ručníky a rozprašovač s octovým roztokem. Z klece nejprve vše pořádně vyjměte a poté umyjte horkou vodou. Vystříkejte ji octem v rozprašovači a nechte alespoň po dobu deseti minut působit.

Jak poznat že je morče smutne

Deprese mají naštěstí poměrně viditelné příznaky. Patří mezi ně ztráta chuti k jídlu, letargie, schovávání se a snížená interakce s lidmi nebo ostatními morčaty, nezájem o hračky a pamlsky, snížená pohybová aktivita, agresivní chování (kousání, pohazování hlavou, cenění zubů…) a vytrhávání srsti.

Co dát morčeti do klece : Přidejte do klece kromě misky a napáječky i jesličky, díky kterým zůstane seno a tráva na jednom místě a v čistotě. Krmivo. Ideálním krmivem je seno, granule, případně tráva (pozor, aby byla čistá, neznečištěná od psích výkalů). Skvělá je i listová zelenina.

Podestýlku je potřeba měnit každý týden, jinak bude vaše zvířátko v bytě poměrně cítit. Nezapomeňte pořídit misku na krmivo a pítko, do kterého každý den dejte čerstvou vodu. Aby měl křeček v ubikaci dostatek zábavy, pořiďte mu různé tunely, mosty, prolézačky, větvičky ovocných stromů na okus, kolečko a také úkryty.

Na vyčištění dřevěných částí od moči používáme nejčastěji Odstraňovač zápachu a čistič na klece pro malá zvířata 2v1. Jedním přípravkem vyčistíme klec a odstraníme zápach moči a fekálií. Zápach přípravek díkytechnologii molekulární neutralizace opravdu odstraňuje.

Jak často se může koupat morče

Jak koupat morče

Morče nekoupejte příliš často, spíše jen v nejnutnějším případě. Dlouhosrsté maximálně jednou za 1–2 měsíce, krátkosrsté jednou za 3 měsíce. Morče koupejte ideálně pod tekoucí vodou, do vaničky by si totiž během koupání stačilo načůrat, a nikdy mu nenamáčejte hlavu, mohlo by vodu vdechnout.Nejlepší a nejpraktičtější druh ubytování pro morčíky je klec. Pro dvě morčata by měl být rozměr minimálně 100 x 55 cm, pro kluky ještě lépe 120 cm. Pro tři morčata 140 cm a více.Poskakování všemi směry (prostě blbnutí) doprovázené i různými zvuky je projevem naprosté spokojenosti, radosti ze života a dobré nálady. Morče vypadá, jako když mu v hlavičce úplně „přeskočilo“. Takto se projevují nejvíce mláďata, mladší morčata, ale občas i dospěláci.

Průjem u morčat je nebezpečný a mnohdy i obtížně léčitelný. Příznaky: Morče nedokáže chodit ani se postavit na nohy, je apatické, může mít nafouklé bříško.

Jak udělat morčeti radost : A když chcete morčátku udělat radost, dejte mu nějaké větvičky na hlodání. Můžete mu dát smrk, jablko, hrušku, modřín (malé množství) atd. Pro jistotu toho morčátkům nedávejte moc, i když je povoleno větší množství. Nikdy morčeti nedávejte pečivo, pokud své morče máte rádi.

Co má nejradsi křeček : Základ krmiva

Pro křečka jsou nejdůležitější zrniny – pšenice, ječmen, kukuřice, oves, čirok nebo kardi (světlice barvířská). Dále kukuřice, lisovaný hrách nebo svatojánský chléb (karob). Směsku lze doplnit o oves, žito, pohanku, konopné semínko, fazole mungo či ovesné vločky.

Proč křeček kouše do klece

Žvýkání klece se často objevuje hned po koupi křečka – zvíře se bojí, neví, co se děje, a potřebuje nějak vybít negativní emoce. Na samém začátku je křeček obvykle ještě zcela nezkrocený. Stres může ovlivnit i již usedlého křečka. Stačí, když je klec příliš malá nebo umístěná na hlučném místě.

Pokud králík nemá v kleci toaletu, je třeba podestýlku měnit alespoň 1x týdně. Pokud se rozhodnete pro králičí toaletu, stačí přibližně 2x týdně vyměnit podestýlku v toaletě a podestýlku v kleci mimo toaletu přibližně 1x za měsíc nebo častěji podle potřeby.Čištění klece

Denně – úklid příbytku, mytí napáječky a misky na vodu a také na granule. Částečné čištění toalety dle potřeby. Týdně – vymytí vany klece a toalety teplou octovou vodou, mytí misky na granule. Podle potřeby – praní/výměna koberečků, praní plyšáků, obměna hraček z přírodních materiálů a čistění boudičky.

Co to znamená když morče píská : Pískání – Morčecí pískání není zrovna nejpříjemnějším zvukem, ale svou funkci plní dokonale. Pískat se totiž rychle naučí už jako mláďata, aby na sebe upoutala pozornost rodiče či chovatele. V dospělosti tento signál morčata využívají, když se od sebe příliš vzdálí a nemohou se najít nebo zažívají paniku.