Antwort Jak by měl vypadat seminární práce? Weitere Antworten – Jak by měla vypadat seminární práce

Jak by měl vypadat seminární práce?
Seminární práce musí vždy obsahovat přehlednou strukturu. Základní členění je na úvod, stať a závěr. V závěru musí být uveden seznam použité literatury, který bude řádně citován. Součástí může být příloha (text, tabulka, graf, schéma apod.).Závěr seminární práce by znovu měl zmínit cíl, který byl stanoven již v úvodu. Popíšeme, zda se nám ho podařilo naplnit a jaké prostředky jsme na to využili. Musí obsahovat nějakou autorova vizi do budoucna rozebírání problematiky. Autor by měl v závěru rovněž uvézt i přínos této práce.Rozsah textu studentských prací (tj. bez příloh) by se měl pohybovat v rozmezí 5-10 stran u seminárních prací, 30-50 stran u bakalářských a 60-100 stran u prací diplomových. Práce musí být stránkovány. První stranou je titulní list. Pozor, i seminární práce musí být stránkovány!

Jak má vypadat seminar : Klíčem k úspěchu je především dodržení hierarchické struktury seminární práce: jednotlivé kapitoly by měly tvořit strukturovaný, homogenní celek, neměly by na sebe být pouze navršeny bez jakékoliv logiky. Jen tím, že si napřed stanovíte kvalitní osnovu, podle níž se budete řídit, si ušetříte značné množství práce!

Co nesmí chybět v seminární práci

Seminární práci by měl vždy uvádět také titulní list se jménem autora, s názvem práce, ročníkem, označením oboru a předmětu. Nesmí chybět ani obsah, úvod, závěr a seznam použité literatury. Součástí některých prací může být i praktická část. Na závěr často následuje prezentace před spolužáky.

Co by měl obsahovat úvod seminární práce : Úvod je velmi důležitou součástí každé seminární práce. Mělo by zde dojít k nastínění rozebíraného tématu a také k formulování výzkumných otázek a cíle, k němuž se budete v práci dobírat. V úvodu můžete rovněž zmínit, proč se danému tématu věnujete a čím je aktuální.

Závěr by měl především korespondovat s úvodem. Je vhodné znovu zopakovat, co bylo cílem práce a uvést, jakým způsobem byl tento cíl naplněn (k jakým výsledkům autor došel, jak postupoval) – pokud nebylo možné splnit všechny dílčí cíle, pak by nemělo chybět zdůvodnění.

Resumé má jeho čtenáři nastínit problematiku, která je v textu řešena, a zároveň má uvést přínos práce pro daný obor. Resumé bývá obvykle v délce cca 10-15 řádků, v kvalifikačních prací je tak jako anotace uvedeno ve dvou jazycích, tj. Jazyce původce a v některém ze světových jazyků.

Co se dělá na semináři

Seminář je určen lektorům, kteří se pohybují ve volnočasové pedagogice a připravují kurzy pro žáky základních a středních škol.Osnova kurzu

  1. Získejte pozornost svého publika. Video. Práce s pozorností v prezentacích.
  2. Zakončujte prezentace smysluplně Video. Mikrokurz: Zakončení prezentace.
  3. Mluvte tak, aby vám rozuměli. Hra. Komunikační origami aneb když mluvíte moc složitě
  4. Poručte řeči těla. Video. Mikrokurz: Neverbální komunikace na pódiu.

Formální záležitosti

Naprosto minimální rozsah seminární práce je 20 stran A4 textu v řádkování 2, ale předpokládáme, že rozsah se bude primárně odvíjet od zpracovávané problematiky.

Obecně platí, že obrázky by měly být citovány ihned při použití přímo v bakalářské práci, tzn. umisťujeme je k danému obrazci dle citační normy a pokynů školy. Pokud by takové zařazení působilo rušivě (např. u rozsáhlých ilustrací), můžeme zvážit jejich zařazení do samostatné přílohy.

Co má obsahovat seminární práce : Čtenář by se měl dozvědět, čím se ve vaší práci zabýváte, co bylo úkolem, jaké bylo zadání a uvést postup při vypracovávání. Můžete psát i o tom, co vás k této práci vedlo. Jaké byly komplikace nebo čeho jste se dopátrali si nechte až pro psaní samotného závěru práce. Strany s úvodem nejsou vůbec komplikované.

Co by mělo být v závěru bakalářské práce : Zda závěr obsahuje:

  1. Odpověď týkající se dosažení cíle zadání bakalářské či diplomové práce.
  2. Návrh na rozšíření/pokračování práce (jakým směrem by se měla ubírat).
  3. Jednu až dvě normostrany textu.
  4. Je výstižný, čtivý, zajímavý a hlavně spisovný.

V jakém čase se píše Abstrakt

Ke tvorbě abstraktu samozřejmě potřebujete mít potřebné podklady, ze kterých budete vycházet. Abstrakt u bakalářských/diplomových prací by měl s určitostí ladit k danému zadání. Jen si je potřeba dát pozor na psaní textu ve správném čase. Abstrakt se vždy, na rozdíl od zadání, píše v čase přítomném.

Závěr by měl především korespondovat s úvodem. Je vhodné znovu zopakovat, co bylo cílem práce a uvést, jakým způsobem byl tento cíl naplněn (k jakým výsledkům autor došel, jak postupoval) – pokud nebylo možné splnit všechny dílčí cíle, pak by nemělo chybět zdůvodnění.Přednášky jsou obecně nepovinné a veřejné (tedy přístupné i nestudentům). Cvičení (seminář) naopak slouží k většímu zapojení studentů a vyzkoušení si praxe. Cvičení neboli seminárních skupin je pro předmět vypsáno několik a jeden cvičící se tak věnuje menší skupině studentů. Cvičení jsou obecně povinná a neveřejná.

Jaký je rozdíl mezi kurzem a workshopem : Trvání a Struktura: Kurzy jsou obvykle delší a rozděleny do více lekcí s pevným učebním plánem, zatímco workshopy jsou krátkodobé a zaměřené na konkrétní téma nebo dovednost.