Antwort Jak bojovat proti Červcům? Weitere Antworten – Jak se zbavit Červcu

Jak bojovat proti Červcům?
Kupte si insekticidy proti savému hmyzu nebo zdravotně nezávadné přípravky na bázi řepkového oleje a lecitinu. Přípravky neaplikujte pouze na rostliny, ale prolejte jimi i substrát. Na dospělé červce by měl působit domácí postřik z 12 ml oleje, 1 litru vody a několika kapek tekutého mýdla.Proti puklicím a červcům u pokojových okrasných rostlin použít kontaktní přípravky Fast M a Karate se Zeon technologií 5 CS, s účinnou látkou pyretroidem. Jako systémový insekticid proti puklicím je pak vhodný Mospilan 20 SP s účinnou látkou acetamiprid.Vzhled: "Praví" červci jsou snadno rozeznatelní, vypadají jako bílé pohyblivé ploštice. Tělo mají pokryté voskovým povlakem, takže běžné přípravky na ně nefungují. Stejně obtížné je vypořádat se s puklicemi, které nad sebou vytvářejí ochranný voskový kruhový štít šedohnědé barvy. Ten vypadá jako poklička.

Jak se šíří červci : V našich podmínkách škodí na ovocných dřevinách , ve sklenících i v domácnostech na okrasných rostlinách. Ochrana je u celé nadčeledi obtížná. Červec paprsčitý – zbarvení bělavé,škodí ve sklenících. Samičky jsou živorodé, vylu- čují chomáčky voskových vláken,kde se vyvíjí larvy.

Kde se berou červci

Červec má růžovou až rezavou barvu a hlavním rozpoznávacím znakem jsou bílé chomáčky na stonku a listech rostlin. Dobře se jim daří hlavně v místě s teplým a suchým vzduchem, což může být panelový dům, skleník či fóliovník.

Jak odstranit svilušky : Do boje proti sviluškám lze nasadit také postřiky na přírodní bázi, např. bylinková směs na svilušky NATURA, koncentrát proti sviluškám Inporo PS, přípravek Neudosan nebo Natura Rock Effect. Skvěle účinkuje také exotický Neem Azal. Žluté lepové pásy proti škodlivému hmyzu fungují i proti sviluškám.

Proti puklicím pomáhá letnění

Pokud tedy vynesete pokojové rostliny napadené škůdci na zahradu, po určité době škůdci jakoby zmizí. Když pak rostliny na podzim vrátíte domů, v pokojových podmínkách, kde se „regulátorům“ nedaří, a které naopak přejí škůdcům, se puklice znovu silně namnoží.

Mšice a puklice bývají velmi častým problémem pokojových rostlin. Místo klasických insekticidů na ně můžete vyzkoušet mýdlovou vodu. Roztok si připravíte tak, že lžíci mazlavého mýdla rozpustíte v troše horké vody a roztok doplníte na jeden litr. K roztoku na závěr přidejte jednu lžíci lihu.

Jak poznat Smutnice

Nejběžnějšími muškami v našich domácnostech jsou smutnice – černý drobný hmyz o velikosti dvou až čtyř milimetrů podobný komárům, který má ale tmavší tělo a nesaje krev. Jejich larvy žijí v hlíně, kde se množí. I když nejsou tak škodlivé jako mšice či svilušky, živí se kořínky a zejména mladé rostliny postupně zahubí.Puklice poznáte tak, že vypadají jako hnědé hrudky na listech a stoncích rostlin. Pokud jste si jich všimli, namočte vatový tampon technickým lihem a potřete každou puklici.Nejlepší je použít užitečný hmyz v kombinaci s postřikem, a to jak proti třásněnkám na listech (larvy chroustů), tak v půdě (háďátka, draví roztoči). Pro sledování napadení jsou užitečné modré lepové desky. Třásněnky reagují zejména na modrou barvu a na deskách se drží.

Jak se zbavit třásněnky Třásněnek se nejrychleji zbavíte tak, že listy rostliny postříkáte univerzálním přírodním postřikem jako je NeemAzal nebo Agro Natura Rock Effect. Dlouhodobou ochranu před třásněnkami zajistí jednorázová aplikace dravého roztoče T. pyri, který požírá larvy třásněnek.

Co nesnáší svilušky : Do boje proti sviluškám lze nasadit také postřiky na přírodní bázi, např. bylinková směs na svilušky NATURA, koncentrát proti sviluškám Inporo PS, přípravek Neudosan nebo Natura Rock Effect. Skvěle účinkuje také exotický Neem Azal. Žluté lepové pásy proti škodlivému hmyzu fungují i proti sviluškám.

Co žere svilušky : Svilušky patří do třídy zvané pavoukovci (Arachnida) a jsou opravdu s pavouky příbuzné. Jde vlastně o velké roztoče. Svilušky mají sosáky podobné jehle. Živí se tak, že jimi proniknou do rostlinné tkáně a sají z listů šťávu.

Co odpuzuje svilušky

Do boje proti sviluškám lze nasadit také postřiky na přírodní bázi, např. bylinková směs na svilušky NATURA, koncentrát proti sviluškám Inporo PS, přípravek Neudosan nebo Natura Rock Effect. Skvěle účinkuje také exotický Neem Azal. Žluté lepové pásy proti škodlivému hmyzu fungují i proti sviluškám.

V článcích o padlí se občas doporučuje aplikovat postřik připravený z jedlé sody (1 polévková lžíce na 5 listů vody spolu moka lžičkou jaru). Tímto postřikem nasprejujete listy rostliny z obou stran i stonky. Jar funguje jako smáčedlo a pomáhá sodě udržet se na listech.Doma si můžete vyrobit postřik s pár kapkami “jaru” na nádobí nebo tekutého mýdla (použijte ekologické). 💡 Tip: Komerčním ekologickým postřikem je například Rock Effect (od Agro CS) nebo Spruzit (od Neudorff). Oba fungují i na mšice. 7️⃣ Dospělé molice se dají vysát malým vysavačem, takovým tím na drobky.

Co odpuzuje mšice : Proti mšicím skvěle zabírá také levandule, saturejka, lichořeřišnice či pažitka. Pod ovocné stromy je dobré vysadit fenykl. Vyzkoušený je také přípravek vzniklý louhováním a následným vařením dubového listí. Téměř univerzálním pomocníkem v boji proti savému a některým druhům žravého hmyzu je také výluh z vratiče.