Antwort Jak Blanšírovat Kapustičky? Weitere Antworten – Jak blanšírovat růžičkovou kapustu

Jak Blanšírovat Kapustičky?
Růžičkovou kapustu očistíme, pokud jsou horní lístky škaredé, tak je sloupneme a seřízneme košťál. Košťál nařízneme do kříže. Růžičkovou kapustu vhodíme do vařící vody a blanšírujeme ji 5 minut, poté ji scedíme.Kapustičky vařte jen chvilku, maximálně 10-15 minut. Pro udržení jasně zelené barvy je potřeba je blanšírovat. Tzn. po krátkém vaření je zchladit v misce s vodou a ledem.V horké osolené lázni omyté listy lehce svaříte. Postačí asi 3–4 minuty, podle velikosti. V míse s ledovou vodou a ledem listy rychle zchladíte. Listy kapusty osušíte a můžete je buďto ihned použít na balení závitků, anebo je v lednici uskladnit na později.

Jak vyuzit kapustu : Bohaté využití kapusty

Kapusta má pestré použití. Známé a oblíbené jsou polévky, můžeme ji dusit, smažit nebo zapékat, sekáme ji do karbanátků, plníme její listy masem, výborné jsou různé nákypy apod. Růžičková kapusta je výbornou přílohou k masu.

Jak se vaří malé Kapustičky

Kapustičky dáme do vroucí osolené vody a dle velikosti kapustiček povaříme 2 – 3 minuty, pak scedíme, prudce zchladíme v ledové vodě a necháme okapat.

Jak uchovat růžičkovou kapustu : V chladničce byste růžičkovou kapustu v zásuvce na zeleninu neměli uchovávat déle než dva až tři dny. V mrazničce ji můžete uchovat po dobu šesti až devíti měsíců. Před zmrazením je třeba růžičky krátce (asi tři minuty) povařit ve vroucí vodě a poté zchladit studenou vodou.

Očištěnou růžičkovou kapustu uvaříme v osolené vodě, scedíme a necháme ji okapat. V hrnci rozpustíme máslo a vhodíme do něj uvařenou kapustu s trochou vody a drceného kmínu. Přidáme také oloupaný a nakrájený česnek a kapustu dusíme, dokud není měkká. Podáváme k uzenému masu.

Kapustu očistíme, rozpůlíme a vyřízneme tuhý košťál. Očištěnou kapustu nakrájíme na nudličksy (0,5 – 4 cm – ale měřit nic nemusíte, je to na vás). Nakrájenou kapustu dáme do hrnce s vřelou vodou a necháme 1-2 minuty spařit, poté zcedíme.

Jak dlouho vařit kaderavek

Při tepelné úpravě ji vaříme v mírně osolené vodě max. 10–15 minut, v páře můžeme až 20 minut.Kapusta hlávková zvládne bez poškození až –4 °C

Pro skladování sklízíme pevné hlávky (nad 0,5 kg), u kterých ponecháme několik obalových listů. Skladuje se obdobně jako zelí hlávkové, přičemž skladovatelnost kapusty je kratší. Optimální skladovací teploty jsou –1 až 0 °C a vlhkost 90–95 %.Vaříme v osolené vodě do měkka, přibližně 5 minut podle velikosti. Ideálně vaříme stejně velké kapustičky, v opačném případě je musíme hlídat a vyndávat postupně. Uvařené kapusty přendáme do misky s vodou a ledem, abychom je šokově zchladili a zastavili proces vaření.

Za častého míchání necháme kapustu povadnout, ochutíme ji solí, pepřem a muškátovým květem, podlijeme ji jen minimálně a dusíme do změknutí na skus. Nerozdusit na kaši! Já si pomohl tlakovým hrncem, kdy jsem ke kapustě přidal jen jednu lžíci vody, hrnec zavřel, natlakoval a po vyskočení ventilu ihned odstavil.

Jak zpracovat růžičkovou kapustu : Očištěnou růžičkovou kapustu uvaříme v osolené vodě, scedíme a necháme ji okapat. V hrnci rozpustíme máslo a vhodíme do něj uvařenou kapustu s trochou vody a drceného kmínu. Přidáme také oloupaný a nakrájený česnek a kapustu dusíme, dokud není měkká. Podáváme k uzenému masu.

Jak uchovat kapustu : Kapustu můžeme tedy sklízet později než zelí hlávkové. Pro skladování sklízíme pevné hlávky (nad 0,5 kg), u kterých ponecháme několik obalových listů. Skladuje se obdobně jako zelí hlávkové, přičemž skladovatelnost kapusty je kratší. Optimální skladovací teploty jsou –1 až 0 °C a vlhkost 90–95 %.

Jak dlouho se vaří Kapusticky

Vaříme v osolené vodě do měkka, přibližně 5 minut podle velikosti. Ideálně vaříme stejně velké kapustičky, v opačném případě je musíme hlídat a vyndávat postupně. Uvařené kapusty přendáme do misky s vodou a ledem, abychom je šokově zchladili a zastavili proces vaření.

Kapustu očistíme, pokrájíme na nudličky a dáme orestovat do hrnce s rozehřátým máslem s olejem. Až kapusta restováním povadne, zaprášíme jí moukou a za stálého míchání necháme vše ještě trochu osmažit. Přilijeme vodu, osolíme, opepříme a dochutíme muškátovým květem. Necháme vařit do změknutí a podáváme.Zahustíme (podle toho, kolik šťávy kapusta pustí) trochou záklechtky z hladké mouky a vody. Provaříme minimálně 20 minut. Dochutíme solí a pepřem. Můžeme přidat opečenou uzeninu.

Na co se používá kadeřávek : Kadeřávek se využívá podobně jako kapusta, akorát má méně výraznou chuť. Může být součástí masitých jídel, vařený jako příloha nebo teplý zimní salát. Pesto z kadeřavých listů se také výborně hodí k těstovinám.