Antwort Jak často je potřeba chodit na masáže? Weitere Antworten – Jak často je vhodné chodit na masáž

Jak často je potřeba chodit na masáže?
místo toho, abyste si dávali masáž jednou za měsíc, tak zkuste své investice a časové možnosti rozvrhnout do častějších návštěv. To znamená, že chodíte tedy spíše na kratší masáže v častějším intervalu. Obecně je vhodné chodit na masáž alespoň jednou za dva týdny.Kdy není vhodné jít na masáž:

  1. horečnaté stavy.
  2. zánětlivá či infekční onemocnění celého těla (chřipka, angína)
  3. první trimestr těhotenství a v případě rizikového těhotenství
  4. nádorová onemocnění, v době akutního průběhu a 12 měsíců po doléčení
  5. akutní pooperační a poúrazové stavy.

Co se děje při masáži…

Z pohledu přímého působení se masáží odstraňují zrohovatělé buňky kůže, uvolňují póry, zlepší se buněčné dýchání a chemické pochody. Prokrví se kůže a podkoží, zvýší se tedy příjem kyslíku, živin a imunoglobulinů, jejichž úkolem je obranyschopnost organismu.

Co nedělat po thajské masáží : Proto je důležité po masáži pít čistou neperlivou vodu, podpoříte tak vyplavení odpadních látek z těla. Díky působení na energetické dráhy, účinky thajské masáže doznívají ještě několik hodin, proto je dobré se poté 2 hodiny nesprchovat a jíst pouze lehká jídla.

Co nedělat před masáži

Před masáží

Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.

Co si obléci na masáž : Nejvhodnější je si vzít pohodlné a prodyšné oblečení, v případě že nebudete svlékat všechno. Co je úplně nejlepší, tak sprcha před masáží. Ne že by tak šlo o tělesný pach, ale jde o to, že pokožka umytá lépe vsakuje masážní oleje, které pokožce jen skvěle přispívají k jejímu zdraví.

Před masáží

Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.

Praktická doporučení před masáží

Doporučujeme těsně před masáží nejíst těžká a tučná jídla, mezi jídlem a masáží dodržte alespoň hodinový rozestup. Na druhou stranu, pokud máte hlad, dopřejte si lehkou svačinku v podobě ovoce, zeleniny nebo müsli. Sepněte si dlouhé vlasy a sundejte si hodinky a šperky.

Jak dlouho bolí tělo po masáži

Po masáži je běžné, že můžete cítit bolest svalů, zejména první dva dny. Avšak tento pocit by neměl přetrvávat déle. Pokud máte nadměrnou bolest nebo nepohodlí, sdělte své zkušenosti masérovi při další návštěvě.Po masáži je dobré držet se v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto efektem výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty. Je lepší nevystavovat se po 24 hodin zvýšené fyzické námaze.Po masáži je běžné, že můžete cítit bolest svalů, zejména první dva dny. Avšak tento pocit by neměl přetrvávat déle. Pokud máte nadměrnou bolest nebo nepohodlí, sdělte své zkušenosti masérovi při další návštěvě. Pravděpodobně se masáž příliš zaměřila na svalovou sílu.

Před celkovou masáži je třeba se svléknout do spodního prádla. Stydíte-li se, podprsenku si můžete rozepnout až na lůžku. Pro masáž zad a šíje postačí svléknout se do půl těla a rozepnout a povolit kalhoty. Obzvláště při masáži šíje je nutné sundat si řetízky či náhrdelníky.

Co si vzít na sebe na masáž : Co si mám vzít s sebou, co na sebe Doporučuji pohodlné spodní prádlo, které neškrtí, a tím neruší při masáži i po masáži v relaxaci a nebrání toku energie a lymfy. To všechno pomáhá tomu, aby se škodliviny z těla mohly dostat co nejrychleji. U většiny masáží je ideální odložit vše s ohledem na uvolnění a lymfu.

Co se nesmi Masirovat : Nesmí se masírovat v těchto místech

  • V místech hnisavých nebo plísňových onemocnění.
  • V místech zanícených kloubů.
  • V místech krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího zhmoždění, zlomenin atd.
  • V místech popálenin, opařenin atd.
  • V místech křečových žil, zánětů žil nebo bércových vředů.
  • V místech otoků nejasného původu.

Jak dlouho odpočívat po masáži

Po masáži si nejlépe již neplánujte žádnou těžkou fyzickou aktivitu, cvičení nebo sport. Svaly potřebují čas na obnovu, takže pokud jim dopřejete odpočinek 12-24 hodin po masáži, určitě poznáte rozdíl. Uvolněné svaly jsou navíc náchylnější ke zranění, proto je klidový režim na místě.

Před masáží

Přijďte s dostatečným časovým předstihem, ale nespěchejte. Vaše psychika tak bude klidnější a tělo lépe připravené. Na masáž nechoďte s plným žaludkem, doporučuje se alespoň hodinu před masáží nejíst. Nepijte alkoholické nápoje a neužívejte omamné látky.Po masáži je dobré držet se v teple, aby nedošlo k prochlazení uvolněných svalů. Při prochlazení se svaly stáhnou a vznikají svalové spazmy a účinek masáží je tímto efektem výrazně snížen. Může se stát, že dojde i ke zhoršení stavu svalové hmoty. Je lepší nevystavovat se po 24 hodin zvýšené fyzické námaze.

Kdy Nemasirovat : Vůbec nemasírujeme při:

  • infekčních a zánětlivých onemocnění
  • horečnatých onemocnění (chřipka, rýma,…)
  • kožních nemocech.
  • nádorových onemocněních.
  • zánětech kloubů
  • chorobách srdce.
  • akutním úrazu, otevřených ránách.
  • poruchách krvetvorby a srážlivosti.