Antwort Jak často čistit záchod? Weitere Antworten – Jak se myje záchod

Jak často čistit záchod?
Odborníci oslovení listem Daily Mirror radí opláchnout mísu každý den a jednou týdně toaletu pořádně vydrbat. Známá americká bloggerka a moderátorka Martha Stewartová radí nalít půl hrnku octa nebo čtvrt hrnku bělidla (nikdy nemíchat!) a nechat několik minut odstát, pak štětkou vydrbat vnitřek mísy a spláchnout.Nalijte do toalety minimálně 1,5 l horké vody. Nasypte do toaletní mísy 250 g obyčejné soli a nechte alespoň 10–15 minut působit. Pomocí WC štětky nečistoty manuálně odstraňte. Nakonec spláchněte.Modrá chemie obvykle po prvním použití toalety vydrží účinkovat 4-5 dní, zatímco ekologičtější zelenou chemii je obvykle zapotřebí vyměnit o den dříve, tedy maximálně čtvrtý den používání.

Jak umýt štětku na záchod : Záchodová štětka je ostatně mnohem méně riziková, než si možná myslíte. K jejímu vyčištění stačí, když ji při mytí toalety namočíte. Poté, co nalijete do mísy čisticí přípravek a necháte ho v ní působit, postavte do vody na 20 až 30 minut štětku.

Jak vybělit zažloutlý záchod

Dáme se do toho!

  1. V misce smíchejte 2 lžíce sody se 2 lžícemi peroxidu vodíku.
  2. Směs naneste houbičkou na WC prkénko a nechte působit.
  3. Pak prkénko vyčistěte od pasty mokrou houbičkou.
  4. Prkénko postříkejte bílým octem a nechejte 15 minut působit.
  5. Vysušte hadříkem.
  6. Hotovo!

Jak odstranit usazeniny v záchodové míse : Hrnek kyseliny citronové

Do záchodové mísy, případně i nádržky, vysypte hrnek kyseliny (cca 200 g) a nechte ji asi půl hodiny působit. Po uplynutí času zkuste štětkou narušit zbytky vodního kamene a poté spláchněte. Při práci s kyselinou buďte opatrní, při kontaktu s okem totiž vyvolává dráždivou reakci.

Stačí, když do sifonu umyvadla nasypete půl šálku jedlé sody a zalijete ji šálkem (nejlépe horkého) octa. Chvíli počkejte, než opadne pěna, a nakonec výlevku důkladně propláchněte proudem horké vody. Pokud je to potřeba, celý proces zopakujte. Uvidíte, že ucpaný odpad bude rázem minulostí.

Chemická toaleta je vybavena tzv. vyjímatelnou kazetou, ve které je chemie, která pomáhá rozkládat obsah a zároveň zabraňuje zápachu. Dle intenzity používání, počtu osob i velikosti této kazety pak závisí frekvence nutnosti tuto kazetu vyprazdňovat. Někomu vystačí 2 dny, někomu až týden.

Jak často chodit na WC

Vyměšování stolice se obvykle pohybuje mezi frekvencí třikrát denně a třikrát týdně, přičemž kterýkoli z těchto extrémů se může týkat naprosto zdravého člověka. Varovat by vás však měla jakákoli výrazná změna. Není normální, pokud musíte navštívit toaletu několikrát denně, a doposud jste chodili jednou za dva dny.Záchodovou štětku byste po každém použití měli propláchnout vodou a nechat zaschnout mimo její držák. Až poté je dobré ji do držáku vrátit. Jakmile tento způsob praktikujete, tak vám stačí ji čistit jednou do měsíce. V opačném případě byste ji měli pořádně vydrhnout jedenkrát týdně.Co se nesmí splachovat do WC

  • Dámské hygienické potřeby a pleny – podobně jako vlhčené ubrousky i vložky, tampóny a pleny jsou pro toaletu tabu.
  • Kuchyňský odpad – nepovedená omáčka, zkyslý jogurt či polévka, zkažené jídlo, kávová sedlina, olej či zbytky z ledničky patří do popelnice nebo sběrného dvora.


Jestliže se potýkáte jen s mírným ucpáním záchodu, nalijte do mísy trochu přípravku na nádobí a zalijte jej kbelíkem horké vody z úrovně pasu – hmotnost vody pomůže vypláchnout překážku. Voda by měla být horká, nikoliv vařící. Nechte vodu s přípravkem na nádobí působit.

Co je nejlepší na ucpaný záchod : Nejlepší pomocník je čistící zvon

Zvon přiložíte na odtok ucpané toalety a začnete s vervou pumpovat. Takto vytvořený tlak vám s trochou štěstí z trubek vytáhne veškerý tuhý odpad, který záchod ucpal. Když se zadaří, vyhoďte vše, co se do záchodu vrátilo, rovnou do koše.

Jak dlouho nechat působit kyselinu solnou : Nechat působit 10 – 30 minut a potom povrch setřít nebo opláchnout čistou vodou.

Čím umýt zašlou vanu

Ocet a jedlá soda v hlavní roli

Ještě se nabízí jedna octová varianta, a to ve spojení s jedlou sodou. Napusťte vanu horkou vodou, přidejte 3 litry octa a 4 lžíce jedlé sody. Nechte působit 4 hodiny, poté vodu vypusťte a povrch vany ještě dočistěte houbou se saponátem. Nakonec opláchněte.

Optimální je preventivní čištění odpadu pomocí chemie nebo ekologických přípravků, a to alespoň jednou za měsíc. Můžete také jednou týdně prolít odpad horkou vodou. Vyhnete se tak silnějšímu znečištění, které obvykle vede u ucpání odpadu.Stejně jako v případě ostatních odpadních trubek a výlevek v domácnosti i u záchodu je možné použití kombinace jedlé sody a octa. Samozřejmě je nutné použít větší množství než u odpadu u umyvadla, proto si připravte rovnou celý sáček jedlé sody (cca 500 g). Celé balení nasypte do záchodu a pomalu zalévejte octem.

Kam s odpadem z chemického záchodu : V průměru je nutné WC vyprázdnit přibližně každých 5 až 14 dní. Pozor, obsah z chemického WC nikdy nepatří do volné přírody. Vyloučeno je i jeho vylévání na kompost. Spláchnout ho můžete do klasického WC a například v kempech už pro tento účel jsou navrženy výlevky, kam můžete odpad bez obav odstranit.