Antwort Jak a kdy stříhat Hebe? Weitere Antworten – Jak stříhat HEBE

Jak a kdy stříhat Hebe?
Jak řezat hebe

Řez provádíme na jaře. Odstraňujeme pouze vyčnívající výhony, které narušují kompaktní vzhled rostliny. Těmito výhony je možné keř i rozmnožit. Stačí je vysadit do půdy se stimulátorem zakořenění a řízky umístit do pařáku.Jak řezat hebe

Stačí je vysadit do půdy se stimulátorem zakořenění a řízky umístit do pařáku. Drobnější druhy lze rozmnožovat i dělením trsů. Hebe můžeme vysazovat do skalek, jako solitéry, do skupinové výsadby keřů, některé druhy i jako živé ploty. Rostliny lze pěstovat i v nádobách.U mladších rostlin řezem odstraníme pouze zmrzlé nebo jinak poničené větvičky. Lehký střih je vhodný také po odkvětu, podpoříte tím hustší a kompaktnější růst rostliny. Přihnojování není třeba, zálivku potřebují jen občasnou tak, aby půda nevyschla.

Co je to HEBE : Hebe neboli česky rozrazilec je okrasný velmi hustý keř, který původně pochází z Nového Zélandu. Zatímco u protinožců dosahuje výšky stromu, u nás se dorůstá 30 až 50 cm. Proto se hodí na trvalkové záhony, skalky, vřesoviště či do truhlíků. Vysadit ho můžete na místa, kam obvykle dáváte cypřišovité jehličnany.

Kdy stříhat hlohyně

Nejlepší doba pro stříhání je na jaře po odkvětu, když se keř obnovuje po zimním období. Můžete také provádět lehké úpravy tvaru během léta, pokud je to potřeba. Použití vhodných nástrojů: Pro stříhání hlohyně použijte ostré a čisté zahradní nůžky nebo sekačku na živý plot.

Kdy a jak stříhat šeřík : Šeřík se proto stříhá jen těsně po odkvětu, kdy se odstraňují odkvetlá květenství, hlubší řez se pak v případě potřeby provádí během října, přičemž se ale neořezává celý keř najednou, ale jen jeho části. Celý keř takto postupně ořežeme během několika let.

Pro řízkování keřů si zakoupíme substrát určený pro řízkování. Řízky do něj zapíchneme, zalijeme a nádobu s řízkem zakryjeme čirým plastovým sáčkem, použít též lze pro více nádob s malými řízky plastové miniskleníčky, využít lze též množírnu či pařeniště, pozor však na přímé slunce.

Množení je možné na jaře řízkováním, semeny nebo hřížením, které patří mezi nejúspěšnější. Sadba: Rostlinu vysazujeme ven alespoň dvouletou, u kterých už je dřevo dostatečně vyzrálé a nehrozí úhyn rostliny.

Jak tvarovat Hlohyni

Řez: Hlohyně je keř vhodný pro řez a tvarování. Můžete ji stříhat po odkvětu na jaře, abyste udrželi požadovaný tvar a hustotu rostliny. Pamatujte však, že květy a plody se vytvářejí na loňském dřevu, takže nepřeřezávejte příliš hluboko a neodstraňujte všechny výhony.Kdy stříhat tis

Díky tomu je lze prakticky neomezeně tvarovat. Základní řez provádíme jednou ročně, nejlépe koncem června. V tomto období odstraníme všechny větve a výhony, které narušují kompaktní tvar rostliny. Tis můžeme také zaštipovat a tvarovat jako bonsaj nebo pěstovat jako tvarovaný solitér.Šeřík Mayerův (Syringa mayeri) ´Palibin´ má úhledný tvar, bohatě kvete a příjemně voní. Dorůstá do výšky 1,2 metru a do jeho přirozeně upraveného tvaru není třeba řezem nijak výrazně zasahovat. Roste poměrně pomalu, na záhonech se velmi dobře kombinuje právě s drobnými cibulovinami a jarními trvalkami.

Proč šeřík nekvete – běžné důvody:

špatné místo pro přistání; nedostatečné osvětlení; nesprávné prořezávání; poškození chorobami a škůdci.

Jak se dělá řízkování : Řízky dáte zakořenit buď rovnou do substrátu, nebo je nejprve vnoříte do nádoby s vodou; ve vodě vypustí kořínky, a teprve pak se vysadí běžným způsobem. Řízky přitom zásadně odebírejte jen ze zdravých rostlin. Běžně se pomocí řízků množí například africké fialky, fíkus benjamín či vánoční kaktus.

Jak Řízkovat dřeviny : Řízky, nejlépe z jednoletých výhonů, na dolním konci ostrým nožem seřízneme dlouhým šikmým řezem a vršek zastřihneme rovně nebo jen mírně šikmo kousek nad očkem. Pro podporu kořenění můžeme řezné plochy namočit do stimulátoru. Řízky lehce zešikma zapíchneme do truhlíčků se směsí perlitu a rašeliny v poměru 1:1.

Jak a kdy zazimovat fíkovník

Ideální jsou teploty 0°C až +10 °C. Volně zasazený je však schopný zvládnout mnohem nižší teploty okolo -15°C až -17°C. Dopřejte mu však ochranu alespoň v podobě mulče ke kořenům a obalení větví jutou či bílou netkanou textilií. Fíkovník v květináči snese lehké mrazíky, zazimujte jej během října-listopadu.

Fíkovník stříháme, především na podzim po opadu listů, aby byl co nejlépe foremný k zimnímu zabalení. Na jaře vystříháme všechny namrzlé větve. Během vegetace stříháme větve slabší a křížící se, aby do keře mohlo slunce.Pravidelné stříhání: Doporučuje se pravidelně stříhat hlohyni, aby se udržela požadovaná forma a hustota. Nejlepší doba pro stříhání je na jaře po odkvětu, když se keř obnovuje po zimním období. Můžete také provádět lehké úpravy tvaru během léta, pokud je to potřeba.

Jak rychle roste hlohyně šarlatová : Roste docela pomalu. Tmavě zelené, lesklé listy. Bílé květy, v umbels, kvetou koncem května nebo začátkem června. Dekorativní, jasně červené plody zůstávají na rostlině od srpna do prosince.