Antwort Co způsobuje průjem v těhotenství? Weitere Antworten – Co delat při průjmu v těhotenství

Co způsobuje průjem v těhotenství?
Hlavním léčebným opatřením při průjmu je dostatečný příjem tekutin. Pijte po troškách, ale o to častěji. Vhodné jsou různé čaje, minerální vody bez bublinek či iontové nápoje. K rychlému zavodnění a současnému doplnění ztracených solí slouží díky vyváženému poměru minerálů rehydratační roztoky.Průjem je mírný a tak jej není nutno řešit léky, spíš je dobré se zaměřit na lehčí dietní stravování, např. kuřecí maso dušené na vodě bez tuku a příjem dostatečného množství tekutin, čaj bez cukru a připravit na cestu do porodnice.Pěkný den, trvají-li potíže déle než 4 dny, je na místě konzultovat zdravotní stav s lékařem. Uhlí podávejte 2krát denně 2-4 tablety, vždy s dvouhodinovým odstupem od léků i potravinových doplňků.

Co zpusobuje Vodnaty průjem : Vodnaté průjmy bývají infekčního původu například vyvolané salmonelou. U dětí jsou původci často noroviry nebo rotaviry. Jinými příčinami vodnaté stolice jsou pak osmotické průjmy třeba po požití příliš velkého množství umělých sladidel ze skupiny cukerných alkoholů (sorbitol, xylitol apod.)

Jak se projevuje salmonela v těhotenství

Hlavním příznakem salmonelózy je častý průjem, tři a více řídkých stolic za den. Ten obvykle doprovázejí bolesti a křeče v břiše a horečka.

Co jíst a pít při průjmu : Banány: Jsou bohaté na draslík a pomáhají doplňovat elektrolyty ztracené během průjmu. Rýže: Nedráždí zažívání a pomáhá absorbovat přebytečnou vodu ve střevech. Starší pečivo: Jednoduché a lehce stravitelné, může pomoci uklidnit žaludek. Jablečné pyré: Má zpevňující vlastnosti, které mohou pomoci zahustit stolici.

Na lékaře se obraťte vždy, pokud: průjem trvá déle než pět dní a provází jej horečky a zvracení

Co nejíst v těhotenství

  • Ryby s obsahem rtuti, syrové ryby, měkkýši a korýši. Můžete jíst v těhotenství krevety
  • Měkké sýry z nepasterizovaného mléka.
  • Nepasterizované mléko a šťáva.
  • Syrová vejce.
  • Nedostatečně tepelně upravené nebo syrové maso a drůbež
  • Syrové nebo nedovařené klíčky.

Co může vyvolat průjem

Akutní průjem má nejčastěji infekční příčinu vyvolávajícími patogeny mohou být bakterie (salmonely, kampylobaker, E. Coli), viry (adenoviry, rotaviry) nebo parazité. Mezi další příčiny průjmu patří dobře známé dietní chyby, jako je konzumace příliš tučných, smažených, kořeněných nebo nezvyklých jídel nebo přejídání se.Pro bakteriální průjmy je typický náhlý nástup onemocnění. Provázet je může horečka, slabost, zvracení, bolesti břicha. Někdy se může ve stolici vyskytnout i krev. Právě bakteriální průjem často potkává turisty v zahraničí a exotických zemích.Právě v tomto období může dojít k nejčastějšímu poškození zárodku a často následnému potratu. Proto je nutné se hlavně v tomto období vyvarovat všech škodlivin – kouření, alkoholu, drog, léků, radiačního záření, infekcí, ale i nadměrné fyzické a psychické zátěže.

Příznaky salmonely

Horečka většinou klesá po 24-48 hodinách, zvracení také pomalu ustává. Průjmy mohou přetrvávat i několik dní.

Co rychle pomáhá na průjem : Bezesporu nejznámějším prostředkem proti průjmu je “černé uhlí”, prodávané pod názvem Carbotox. K léčbě krátkodobého průjmu je vhodný známý lék Endiaron. Pamatujte, že léčbu průjmu a zvracení trvajícího déle než tři dny je nutné konzultovat s lékařem. Regenerujte organismus přírodními prostředky.

Jak dlouho může trvat průjem : Z praktického hlediska je důležité rozlišit akutní a chronický průjem. Akutní průjem vzniká náhle, nezřídka je to záležitost jednoho dne, většinou trvá několik dnů. Trvá-li několik týdnů, znamená to již přechod do chronického průjmu. Časové hranice však nejsou nikterak pevně vymezeny.

Co je zakázáno v těhotenství

Pozor na potraviny, které mohou obsahovat nedovařená nebo jen lehce tepelně upravená vejce. Jedná se například o saláty, dresinky, vaječný koňak a zmrzlinu. Během těhotenství byste měla jíst pouze zcela uvařená, pasterizovaná vejce. V nedovařeném nebo syrovém mase se může vyskystovat listerie.

Nevhodné jsou hluboké dřepy a předklony (mrtvý tah) a ostatní cviky namáhající silově břicho a pánevní dno. Cviky tlakové, vyžadující zatínání břicha. Ve druhém a hlavně třetím trimestru jsou nevhodné cviky v lehu na zádech a cviky rotační!Při akutním průjmu doporučujeme užívat Tasectan 500 mg, který je dostupný v tobolkách. Tacetan 500 mg mohou užívat dospělí a děti nad 14 let. Užívejte 1 až 2 tobolky každých 4 až 6 hodin do vymizení příznaků. Pro děti již od narození Tasectan 250 mg KIDS, v sáčcích.

Kdy je průjem nebezpecny : Průjem není radno podceňovat. Na lékaře se obraťte vždy, pokud: průjem trvá déle než pět dní a provází jej horečky a zvracení se objeví ve stolici krev.