Antwort Co způsobuje oteklé oči? Weitere Antworten – Co znamenaji Otekle oči

Co způsobuje oteklé oči?
Nateklé oči mohou být příznakem např. onemocnění ledvin nebo srdce, nedostatečně aktivní štítné žlázy nebo vysokého krevního tlaku. Oči často natékají v případě nachlazení, zejména pokud jsou postiženy také dutiny. Nateklé oči může způsobovat také dehydratace.Na oteklá víčka pomáhá i chlad. Spěte v dobře větrané místnosti a po probuzení si obličej několikrát opláchněte hodně studenou vodou. Výborně fungují i gelové chladicí masky, já jich mám doma v lednici hned několik a ráno je vždy přiložím na oči. Dostaví se příjemný pocit, a hlavně okamžitý efekt.Ke snížení otoku často pomáhá chladný obklad. Velmi důležité je také pít hodně tekutin, aby lymfatický odvodňovací systém správně fungoval. Pokud však nezaznamenáte žádné zlepšení nebo cítíte bolest a trpíte extrémně zarudlýma očima, měli byste navštívit lékaře.

Co znamenají otoky pod očima : Otoky kolem očí jsou často způsobeny hromaděním tekutiny jak ve škáře, tak v podkoží. Příčinou bývá porucha odtoku lymfy z této oblasti. Současně ztenčení pokožky přispívá k zvýšené citlivosti pleti okolo očí. Dráždivé látky zde snadněji a rychleji pronikají do kůže.

Co způsobuje otok obličeje

Otok tváře může být způsoben různými faktory, které zahrnují jak běžné, tak vážné zdravotní stavy. Mezi časté příčiny patří nedostatek spánku, nedostatečný pitný režim, konzumace ostrých jídel, hormonální změny (např. po porodu) nebo poruchy štítné žlázy, nedostatek bílkovin a alergie.

Jak poznat zánět v oku : Bakteriální zánět spojivek

Pro přítomnost bakterií v oku je typické mít ráno po probuzení slepené oči. Kromě toho se objevují další příznaky jako pocit přítomnosti písku v oku, zarudnutí a slzení, někdy i otok víčka.

Příčiny otoku oka

  • Alergie: Alergické reakce jsou častou příčinou otoku oka.
  • Infekce: Oční infekce, jako je zánět spojivek nebo ječné zrno, mohou způsobit otok víček a okolních tkání.
  • Zranění: Úrazy oka, například od nárazu nebo cizího tělesa, mohou vést k otoku a zarudnutí.


Otoky mohou být způsobeny různými faktory, jako jsou zranění, nadměrná fyzická zátěž nebo zánět. Ke zmírnění otoků se často používají studené obklady, komprese a zvedání postižené části. Některé masti nebo gely s obsahem arniky mohou také pomoci snížit otok.

Co způsobuje otoky

Otoky mohou mít několik různých příčin. Mezi hlavní příčiny lokálních otoků patří zranění, záněty a infekce: Zranění může způsobit otok v důsledku hromadění tekutiny v postižené oblasti. Zánět způsobený infekcí nebo alergickou reakcí může vést k otoku vlivem zvýšeného průtoku krve a permeability cév.V případě alergického otoku mohou být užitečné antihistaminika nebo speciální oční kapky proti alergii. Změny ve stravě, jako je snížení příjmu soli a zvýšení příjmu tekutin, mohou také pomoci regulovat retenci tekutin v těle.nejzásadnější doporučení pro odstranění otoku je chladit tvář (lze použít chladící gely či sáček se zmraženou zeleninou. Vždy aplikujte přes gázu/utěrku/ručník, aby nedošlo k podráždění kůže).

Ke zmírnění otoků se často používají studené obklady, komprese a zvedání postižené části. Některé masti nebo gely s obsahem arniky mohou také pomoci snížit otok. TIP: Na další komprese se doporučujeme podívat do naší kategorie Gázy a kompresy.

Jak se projevuje zánět očí : Příznaky jsou typické, zarudnutí, svědění, slzení a typická je i světloplachost. Kromě aplikace léků se doporučuje i nošení tmavých slunečních brýlí, aby se snížila podrážděnost sliznice světlem. Postižené bývají většinou obě oči. Zánět se projeví náhle a léčba trvá 2-3 týdny.

Jak se pozná zánět očí : Typické jsou pro něj zarudnuté oči, sekret, pocit pálení a cizího tělesa nebo písku v očích. Objevuje se také citlivost na světlo. U virového zánět oka se obvykle jen mírní příznaky pomocí očních kapek, dokud problémy neodezní. V případě přetrvávání může lékař předepsat kortikoidy.

Co způsobuje otok

Co je otok a jak vzniká Otok neboli edém je vlastně místní porucha krevního oběhu. Jedná se o nahromadění tekutiny v mezibuněčném prostoru, odkud se tekutina může následně dostat i do jiných míst. Následkem otoku vázne výměna vody a živin mezi krví a buňkami.

K urychlení vstřebávání, zmírnění otoků a bolestivosti je možné použít lokální přípravky s obsahem protizánětlivých látek a heparinu.

  • Heparoid krém 30g.
  • Traumaplant mast 100g.
  • Heparoid krém 100g.
  • Hirudoid Forte krém 40g.
  • Hirudoid Forte gel 40g.
  • Reparil-Gel N 100g.
  • Traumaplant mast 50g.
  • Rosen Octan gel 40g.

U někoho toto období trvá týden, dva, u někoho třeba i tři měsíce, někdy i víc. Záleží na okolnostech. Otok se postupně bude snižovat, ale v určité míře ho můžete pociťovat klidně i rok či dva po úrazu nebo operaci.

Jak zmírnit otok : Chladné obklady mohou pomoci snižovat otok a zklidnit podrážděnou kůži. Také je důležité zajištění dostatečného množství spánku, což pomáhá tělu se regenerovat a zlepšit celkový zdravotní stav. V případě alergií mohou pomoci antihistaminika nebo přírodní protizánětlivé doplňky.