Antwort Co způsobuje Bradykardii? Weitere Antworten – Co může způsobit bradykardie

Co způsobuje Bradykardii?
Mezi patologické příčiny bradykardie lze uvést hypotyreózu, nemoc chorého sinu (angl. sick sinus syndrom, SSS), vyřazení sinusového uzlu, výkyvy iontů (hyperkalémie), nitrolební poranění, infarkt myokardu, záněty srdce. působení: největší účinek na sinusový a atrioventrikulární uzel, distálnějí účinnost klesá„I když mezi lidmi existují značné rozdíly, 55 až 70 úderů za minutu je dobrá frekvence. Pokud tep klesne pod padesát úderů, začne mít organismus potíže s kyslíkem a výživou. Člověk se začne cítit unavený a při tělesné námaze se zadýchává.Jedná se o zpomalení srdeční frekvence < 60/min. Fyziologicky se vyskytuje v situacích, kdy převládá vagová aktivita (spánek). Normální hodnotu najdeme u sportovců, kdy dosahuje i 40 tepů za minutu. Mezi možné příčiny patří např.: hypotyreóza, hypotermie, nitrolební hypertenze, AIM spodní stěny, sick sinus syndrom.

Co znamená nízký tep : U lidí, kteří trpí závratěmi nebo ztrátami vědomí, může nízký puls signalizovat srdeční blok. Jedná se o stav, kdy dochází k zablokování elektrického impulsu, bez jehož pomoci nemůže srdce bít. Při zpomalení srdeční frekvence, kdy klesne srdeční puls pod 55 úderů (tepů) za minutu, mluvíme o tzv. bradykardii.

Co dělat při bradykardii

Léčba bradykardie

V některých případech se využívá kardiostimulátor. Jedná se o malé zařízení implantované pod kůží, které monitoruje srdeční rytmus a při potřebě stimuluje srdce, aby udržovalo správnou frekvenci. Lékař také může předepsat léky k regulaci srdečního rytmu nebo ke zvýšení srdeční frekvence.

Co znamená slabý puls : Pomalý puls

V případě, že je nižší než 50 úderů za minutu, jedná se pravděpodobně o projev choroby. Příčinou může být také srdeční blokáda způsobená poruchou vedení elektrických impulsů v srdci nebo zvýšená aktivita parasympatické části autonomního nervového systému.

Normální klidová tepová frekvence

věk Průměrná klidová tepová frekvence (bpm)
18 až 20 81,6
21 až 30 80,2
31 až 40 78,5
41 až 50 75,3


Arytmie mohou být neškodné, ale mohou být také známkou jiného onemocnění. Těžké formy arytmií, pokud nejsou léčeny, mohou dlouhodobě vést k rozvoji nebo zhoršení srdečního selhání, k cévní mozkové příhodě, nebo dokonce ke srdeční zástavě. V případě obtíží byste proto měli neprodleně vyhledat praktického lékaře.

Jak rychle zvýšit nízký tlak

Obecně se při nízkém tlaku doporučuje více vody a méně alkoholu. Fyzikální manévry – při vstávání z postele nejdříve chvíli poseďte, než se pokusíte vstát. Na lůžku můžete provést několik cviků na protažení končetin – kroužení chodidly či propínání špiček. Při déletrvajícím stání je vhodné přešlapovat na místě.Nízká tepová frekvence

Obecně se za nízkou tepovou frekvenci považuje tep pod 60 tepů za minutu.Bradykardie může být nebezpečná, pokud vede k nedostatečnému zásobení těla krví. V některých případech však nemusí způsobovat žádné problémy. Jaké jsou příznaky bradykardie Příznaky mohou zahrnovat závratě, mdloby, únava, slabost nebo krátký dech.

Jaké příznaky se mohou vyskytnout

  1. silnější zadýchávání nebo dušnost, která se nejprve objevuje pouze při námaze, později i při běžných činnostech jako chůze, případně i v klidu,
  2. kašel, případně sípání, zvláště vleže,
  3. přibírání na váze,
  4. oteklé kotníky,
  5. snížená fyzická výkonnost a výdrž, silná únava a vyčerpání,

Co jíst a pít při nízkém tlaku : Z potravin doporučuji častěji zařadit mandle, mají hodně hořčíku a draslíku, který hraje důležitou roli v udržování krevního tlaku. Také cizrna, fazole, fazolové lusky, hrášek a červená čočka krevní tlak přirozeně zvyšují.

Jak nízký tlak je nebezpečný : K lékaři zamiřte ve chvíli, kdy hypotenze vznikne náhle a do té doby jste s ní nikdy neměli problémy. Odbornou pomoc vyhledejte i v případě, pokud dojde k závažnému snížení krevního tlaku a v rámci systolického tlaku naměříte hodnoty kolem 60–70 mmHg.

Jaká je nebezpečná tepová frekvence

Poraďte se se svým lékařem, pokud je vaše klidová tepová frekvence trvale vyšší než 100 úderů za minutu (tachykardie), nebo pokud nejste aktivní sportovec a Vaše klidová tepová frekvence je pod 60 tepů za minutu (bradykardie) – zvláště pokud máte jiné příznaky, jako jsou mdloby, závratě nebo dušnost.

Konzumujte stravu bohatou na zeleninu, ovoce, celozrnné výrobky a vlákninu. Jezte rybu nejméně dvakrát týdně. Omezte příjem nasycených tuku a potravin s vysokou mírou cholesterolu. Jen 30% vašeho denního příjmu by mělo být tvořeno tuky a jen velmi málo z toho, mohou být ty nasycené.U člověka v klidu je srdeční frekvence 70–80 stahů za minutu.

Co prospívá srdci : Dalšími potravinami prospěšnými pro naše srdce jsou lněná semínka, chia semínka, vlašské ořechy, avokádo, celer, brokolice, růžičková kapusta, špenát, rajčata, jablko, ananas, hroznové víno, borůvky, ostružiny, maliny.