Antwort Co ze zbytků softshell? Weitere Antworten – Co se zbytkem softshellu

Co ze zbytků softshell?
Z větších zbytků softshellu můžete ušít třeba rukavice. Dámské rukavice, dětské palčáky i rukavičky bezpalečky. Větší kousky softshellu se dají využít na barevná kolena u softshellových kalhot a kapsy u softshellových bund (střihů v nabídce je víc).Tento softshell je skvělý nejen na kalhoty, ale i bundy a kabáty s funkční podšívkou. Také je perfektní na zimní oteplováky a bundy, kdy jej lze podšít teplou výplní.Softshell šijeme běžným rovným stehem, lepší je šít kratším stehem (2,5 – 3,5), aby ve švu byly co nejmenší mezírky – jak kvůli pevnosti stehu, tak kvůli funkčnosti (softshell je určen do vlhka). Když se pokusíte šev od sebe “roztáhnout”, neměli byste téměř vidět mezery.

Jak poznat kvalitni softshell : Velmi důležité parametry, na které bychom si měli dát pozor je zejména voděodolnost a prodyšnost. Voděodolnost se uvádí z pravidla v milimetrech, které ukazují výšku vodního sloupce, kterou látka odolá, než propustí první kapky vody. Jednoduše řečeno čím vyšší je vodní sloupec, tím je materiál odolnější vůči vodě.

Jak dostat mastnotu že softshellu

Nejprve přebytečnou mastnotu odsajte papírovými ubrousky a pokuste se odsát co nejvíce. Nechte chvíli působit a poté opatrně seškrábněte nebo smeťte. Pokud skvrna stále nepustila, zapracujte do ní malé množství saponátu na nádobí. Poté dejte tkaninu prát klasickým způsobem do automatické pračky.

Co pod softshellové kalhoty : Většině dětí stačí pod softshellové kalhoty dát jen jednu vrstvu – podle počasí buď tenkou (bavlněné legíny, termolegíny, punčocháče) nebo jen silnější (tecnostretchové nebo fleecové legíny).

Softshellový overal Leokid je vhodný pro děti ve věku od 9 měsíců do 5 let (různé velikosti). Overal má stupeň tepelné izolace od +5 °C do +15 °C a umožní vašemu dítěti příjemné procházky na jaře, na podzim i v chladném létě.

Zimní softshell = bundy a kalhoty ze zimního softshellu využijete vy nebo vaše dítě nejvíc na podzim a na jaře. Teploty bych radši neuváděla, protože jsou hodně individuální. Obecně by se snad dalo říct 0 až 15-20 stupňů. Každopádně softshell se typicky dále zatepluje spodními vrstvami.

Kdy nosit softshell

Na jaro a podzim využijete softshell s vnitřní vrstvou z microfleecu, je nejvíce univerzální a jeho funkční vlastnosti se uplatní v proměnlivém jarním/podzimním počasí. Přiměřeně hřeje, je tak akorát silný a zajišťuje volnost pohybu. Podle počasí zvolíte spodní vrstvu – tričko, bavlněnou nebo fleecovou mikinku.Skvěle se hodí na kombinézy, bundy a kalhoty, na hory či do školky. Ocení ho i zimomřivější jedinci ve studené zimní dny, s vhodným podvlečením si s ním užijete teplíčko i na sněhu. Vhodný i pro děti do 3 let. OEKO-TEX certifikace.Nejprve přebytečnou mastnotu odsajte papírovými ubrousky a pokuste se odsát co nejvíce. Nechte chvíli působit a poté opatrně seškrábněte nebo smeťte. Pokud skvrna stále nepustila, zapracujte do ní malé množství saponátu na nádobí. Poté dejte tkaninu prát klasickým způsobem do automatické pračky.

Softshell vždy perte na max 30st, nejlépe na šetrný program. Pro praní volte vždy gel vhodný na funkční oblečení, nepoužívejte jakékoli gely, prací prášky a aviváž, které nejsou určené na funkční oblečení, dochází pak k poškození membrány.

Kdy nosit zimní softshell : Zimní softshell = bundy a kalhoty ze zimního softshellu využijete vy nebo vaše dítě nejvíc na podzim a na jaře. Teploty bych radši neuváděla, protože jsou hodně individuální. Obecně by se snad dalo říct 0 až 15-20 stupňů. Každopádně softshell se typicky dále zatepluje spodními vrstvami.

Co obléct pod softshell overal : Podle pravidel vrstvení přizpůsobíte oblečení pod softshellový overal nebo kabátek a navrch dáte deku či fusak. Tím zajistíte dostatek tepla, které funkční softshell nenechá uniknout pryč, a miminku můžete jeho teplý pelíšek v kočárku jen závidět.

V kolika stupnich dát zimni bundu

Ta dost často nás zachrání i v zimě v době mrazů. Zimní bundy nasazuju u dětí, když se začínají stupně blížit nule. Ale jakmile ji jednou nasadíme, tak pak ji nosíme i až do plus deseti stupňů. Já využívám do nuly softshellovou bundu a softshellový kabátek i do práce, do města.

Ideální v počasí od 10 – 20 stupňů (pokud se jedná o kalhoty, bundy), při vestičkách, kraťáskách bermudách, i při více stupních.Univerzálním čisticím prostředkem je i kypřicí prášek. Odstraní mastnotu podobně jako pasta ze sody, navíc ho s trochou vody můžete přisypat i do připálených hrnců. Směs povařte, připáleninu by měla uvolnit. Mastnotu z kachliček na kuchyňské zástěně odstraní neředěný ocet.

Jak odstranit starou mastnotu z oblečení : Ocet se zřejmě najde v každé domácnosti. Užitečný způsob, jak odstranit staré mastné skvrny z oblečení, je použít roztok octa s vodou, který si připravíte v poměru 1:1. Následně namočte mastnou skvrnu na oblečení v tomto připraveném roztoku na několik hodin a poté opláchněte.