Antwort Co z moučných jablek? Weitere Antworten – Co s moučnými jablky

Co z moučných jablek?
Přezrálá, tedy třeba moučná či zcvrklá jablka můžeme v kuchyni dobře upotřebit, i přesto že jejich kvalita už není tak vysoká. Nejlépe se zpracovávají za tepla, kdy se skryjí nedostatky jejich konzistence i chuti, díky ochucení. Takže třeba se dá připravit přesnídávka, náplně do koláčů či závinů.Zavařujeme je strouhaná jako polotovar, děláme z nich mošty, sirupy, kompoty, rosoly a marmelády, čatní. Jablka se suší na oblíbené křížaly, z jablečných slupek se vaří čaj.Vyzkoušejte tradiční vejmrdu, domácí jablečný ocet, jablečný čaj, křížaly nebo povidla z jablíček a udělejte si zásobu na zimu!

  1. Křížaly.
  2. Jablečný mošt.
  3. Jablečná přesnídávka (pyré)
  4. Jablečný kompot.
  5. Jablečné dezerty, koláče a další dobroty.
  6. Jablečný ocet.
  7. Jablečný čaj.
  8. Jablečná nádivka do moučníků

Co udělat z letních jablek : Letní jablka nejsou vhodná k uskladnění do sklepa. Při delším skladování se rychle otlačí a začnou se kazit. Nejlépe se hodí k přímé konzumaci, k zavařování či pečení. Můžete si z nich připravit dětskou přesnídávku, kompot, udělat mošt či upéct jablkový štrúdl.

Co se shnilými jablky

Pokud jde jen o nahnilá jablka, je možné je kompostovat, nejlépe uprostřed hromady dobře založeného kompostu. Výlisky z moštu jsou také vynikajícím materiálem do kompostu, ale je nutné je promíchat se sušším materiálem, např, listím nebo kartony.

Co z padaných jablek : Padavky můžete obecně:

  1. zavařit na kompot nebo nastrouhat a zavařit do sklenic na vánoční štrůdl,
  2. uvařit jako lehká jablečná povidla a uchovat je stejně jako domácí marmelády.
  3. pokrájené nebo nastrouhané snídat s jogurtem nebo vločkami.
  4. přidat do těsta na muffiny nebo bábovku.

Jablka nakrájíme na na čtvrtky, zbavíme jadřinců a poté nakrájíme na plátky silné asi půl centimetru. Nakrájená jablka zakápneme citrónem, aby nehnědla. Jablečné plátky podle fantazie naskládáme do misky, zakápneme bílým jogurtem nebo zakysanou smetanou, zasypeme ořechy a přelejeme javorovým sirupem nebo medem.

Jablka – Před zmrazením je oloupejte a nakrájejte na plátky. Pokud mrazíte větší množství a chcete zabránit zhnědnutí jablek, udržujte jablka při přípravě na mrazení namočená v osolené vodě. Banány, kiwi, mango – Nejprve oloupejte, poté nakrájejte na plátky/plátky a zmrazte.

Jak udělat přesnídávku z jablek

Jablka oloupejte, zbavte jadřinců a nakrájejte na malé kostičky. Nasypte je do hrnce a podlijte asi 2 cm vody. Přiklopte a na mírném stupni duste, dokud jablka nezměknou. Hotová jablka rozmixujte mixérem a podle vlastní chuti můžete přidat cukr a špetku skořice.Nejjednodušší, ale vždy chutný. Předvařená a na čtvrtky nakrájená jablka naskládáte úhledně do sklenic, zalijete vlažným cukerným roztokem, přidáte hřebíček, skořici a případně kolečko důkladně umytého citronu. Sklenice důkladně uzavřete víčky a dáte klasicky zavařit na 15 až 20 minut do vody horké 85° Celsia.Nejlepší způsob, jak jablíčka uchovat na zimu a rovnou si i připravit polotovar na rychlé vaření nebo pečení, je zavařit je nastrouhaná. Jablka jednoduše oloupeme, nastrouháme a naplníme (pořádně napěchujeme) do sklenic. Jablíčka mírně pustí šťávu, nemusí se ničím zalévat. Sterilujeme opět asi 20 minut na 85 °C.

Troubu nastavte na 100 °C a husu ze všech stran okmínujte. Oloupejte jablka a vložte je do vnitřku husy. Tímto krokem si opět pomůžete k lepší a šťavnatější chuti.

Jak kompostovat jablka : Do kompostu je možné přidávat i shnilé ovoce, záleží ovšem na jeho množství a způsobu kompostování. Shnilá jablka přidáváme v tenké vrstvě a vždy je prokládáme vrstvami jiného, nejlépe suchého materiálu (sláma, zbytky trvalek, letniček, drcené větve).

Jak uchovat nakrájené jablko : Sůl je přírodní konzervační látka a pomůže vám udržet jablka hezky světlá. Stačí asi půl lžičky soli na hrnek vody. Jablka v něm nechte namočené asi 5-10 minut a pak je ledovou vodou důkladně omyjte. Sůl zakonzervuje jejich povrch, na chuti ji ale nepoznáte.

Jak zpracovat kyselá jablka

zavařit na kompot nebo nastrouhat a zavařit do sklenic na vánoční štrůdl, uvařit jako lehká jablečná povidla a uchovat je stejně jako domácí marmelády. pokrájené nebo nastrouhané snídat s jogurtem nebo vločkami. přidat do těsta na muffiny nebo bábovku.

Jablka omyjte, zbavte jádřinců (pro menší děti je lepší jablka i oloupat) a nakrájejte na kostičky. Do hrnce nalijte trochu vody, vložte jablka a duste přibližně 20 minut. K lehce vychladlé hmotě přidejte banán a rozmixujte tyčovým mixérem. Přesnídávku nalijte do skleniček a zavařte.Druhou možností je připravit vždy větší várku přesnídávek. To, co stihnete spotřebovat do dvou dnů, uložte bez obav do lednice. Zbytek nadávkujte a skladujte v mrazáku, vydrží vám tam až 3 měsíce. S příkrmy se zpravidla začíná od šestého měsíce, ale je to možné i dříve.

Proč kvasí zavařená jablka : Ve většině případů se zavařenina začne kazit/kvasit do 10 dnů od zavaření, a to nejčastěji proto, že nebyla dodržena teplota zavařování, čistota sklenic a víček nebo samotné suroviny.