Antwort Co z kachních prsou? Weitere Antworten – Co udělat z kachních prsou

Co z kachních prsou?
Kachní maso je velmi oblíbené při přípravě asijské kuchyně, ale plátky masa jsou také skvělým parťákem pro výrazné podzimní a zimní saláty a samozřejmě hřejivé polévky v asijském střihu.Báječně se k nim hodí brambory na jakýkoliv způsob. Skvěle se párují i s batáty a sladkými omáčkami. Kromě pomerančové omáčky můžete zvolit i omáčku s brusinkami, švestkami, rybízem nebo meruňkou. Dále pak je smíte podávat se špenátem nebo zeleninovými saláty.Polníčkový salát jako ideální příloha a jak na něj.

Jak udělat křupavou kůrku na kachně : Kachnu je třeba s velkým předstihem rozmrazit , je li mražená. Utřít do sucha a nechat oschnout mimo ledničku alespoň 2 hod. Pak teprve propíchat kůži – jen tučná místa, osolit a okořenit.

Co dělat s kachními droby

Droby opláchneme pod studenou vodou, dáme do tlakového hrnce, zalijeme vodou a hodinu vaříme. Pak přecedíme, přidáme na proužky pokrájenou zeleninu a necháme chvilku povařit, přidáme libeček, který po pěti minutách vyndáme, aby polévka nezhořkla.

Co se hodí ke kachně : Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Přehled teplot pro maso, ryby, drůbež a zeleninu

EGG teplota ℃ Propečenost
celý bažant 130 ℃ done
celá krůta 130 ℃ done
kachní stehno 130 ℃ done
kachní prsa 130 ℃ medium


Kachnu položíme na záda (prsama nahoru) do suchého pekáče. Pekáč uzavřeme a vložíme do trouby. Teplotu nařídíme na 120 °C a pečeme 4,5 hodiny, aniž podléváme nebo otevíráme troubu či pekáč. Po uplynulé době pekáč odkryjeme, zvýšíme teplotu na 200 °C a dopečeme ještě asi 20 minut, kvůli křupavé kůžičce.

Jak udělat červené zelí ke kachně

Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.Drůbky, krk a jiné odřezky z husy dejte zvolna vařit do cca 1,5–2 l vody (objem vody volte podle množství surovin na vývar), přidejte celé koření a stonky z majoránky. Poté, co vnitřnosti změknou, vývar osolte. Až bude maso měkké, vývar sceďte, maso oberte a spolu s vnitřnostmi nakrájejte.Kachna na všechny způsoby: 36 ověřených receptů s kachním masem

  1. Kachna s červeným zelím, jablkovým pyré a polentou.
  2. Kachna na jablkách a hroznech.
  3. Salát Barbra.
  4. Kachní srdíčka s omáčkou a bramborový „placek“
  5. Konfitovaná kachní stehna.
  6. Kachna po francouzsku se zeleninovým pyré podle Ondřeje Slaniny.
  7. Ravioly kachna & dýně


Jako zeleninová příloha se hodí nakládané feferonky, čerstvé kysané zelí nebo stále oblíbenější červené zelí. Místo dezertu si můžete dopřát placky nasladko.

Co se pije ke kachně : Kachna nebo husa miluje burgundský Pinot Noir nebo červená vína s nízkou tříslovinou – Cabernet Franc z údolí Loiry nebo merlotová vína z Pomerolu nebo Saint Emilionu. Krůtí maso je vůči vínu velmi shovívavé, ideální jsou lehká růžová nebo červená vína.

Na jakou teplotu PECT kachnu : Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti. V pekáči ji pouze na začátku mírně podlijeme vodou a v první polovině pečení ji pečeme zakrytou. Kachna je hotová, když se maso na stehnech zcela odděluje od kosti. Upečenou kachnu před podáváním necháme zakrytou odpočívat.

Kolik stupnu musí mít vepřové maso

Vepřové maso je svým způsobem jedinečné. Vzhledem k citlivosti na bakterie MRSA a salmonely je důležité udržovat minimální teplotu jádra 60 °C. Ačkoli riziko infekce je dnes díky přísným pravidlům velmi malé, nemá smysl riskovat. V závislosti na vašich preferencích se zaměřte na teplotu jádra 60 až 70 °C.

Další z příloh, které se skvěle hodí k pečené kachně i huse jsou špekové knedlíky. Špekové knedlíky jsou totiž báječným partnerem kysaného zelí a špenátu, které se k pečené kachně podávají. Jejich příprava není vůbec složitá. Jen na rozdíl od běžných knedlíků se nevaří jako váleček, ale samostatně jako koule.Pečená kachna patří k tradičním pokrmům české kuchyně, které naše babičky i prababičky připravovaly především ke slavnostnějším příležitostem. Obvykle se podává s červeným nebo bílým zelím a bramborovým, případně houskovým knedlíkem.

Jak připravit kachnu před pečením : Postup. Kachnu před pečením vyndáme z lednice, a pokud je to potřeba, tak i očistíme a osušíme. Ze všech stran ji rovnoměrně a silně osolíme, posypeme kmínem a nezapomeneme přitom ani na hrudní dutinu, do které vložíme umytá jablka. Kachnu pečeme pozvolna v troubě vyhřáté na 160 °C asi 2 až 3 hodiny podle velikosti.