Antwort Co všechno připravit na svatbu? Weitere Antworten – Co všechno je potřeba na svatbu

Co všechno připravit na svatbu?
Potřebné doklady

Abyste mohli svatbu na radnici uzavřít, na matrice musíte předložit několik nezbytných dokladů: vyplněný dotazník k uzavření manželství (dostanete na matrice, nebo si ho můžete stáhnout na internetu) platný doklad totožnosti. originály obou rodných listů.

  1. Svatební oznámení, pozvánky na hostinu, jmenovky na stůl, harmonogram svatby, svatební noviny a jiné tiskoviny,
  2. svatební koláčky, cukroví a dort,
  3. raut (cateringové služby),
  4. alkohol na přípitek a hostinu,
  5. celková výzdoba,
  6. živá či reprodukovaná hudba (k obřadu, na první tanec, zábava),

1 týden před svatbou:

  1. uspořádejte pro přátele rozloučení se svobodou.
  2. zavolejte do restaurace a upřesněte počet hostů
  3. kontaktujte všechny dodavatele na zajištění služeb.
  4. přesvědčte se, že vše máte zajištěno.

Co zajistit před svatbou : Minimálně týden před svatbou se rozlučte se svobodou vy i ženich. Dohodněte detaily s místem konání obřadu a domluvte si, kdo vám bude pouštět hudbu během obřadu, kdo vám donese přípitek, kdo dá hostům vývazky a také nezapomeňte na průchod uličkou po obřadu pořídit rýži, okvětní lístky nebo bublifuky.

Kolik vyjde svatba pro 30 lidí

Jaký je průměrný rozpočet pro svatbu s 30 hosty Průměrný rozpočet pro svatbu s 30 hosty se může pohybovat od 50 000 Kč do 150 000 Kč, v závislosti na výběru místa, cateringu, dekorací a dalších služeb.

Kdo dává prvni prsten : Poté, co snoubenci stvrdí svou vůli vstoupit do svazku manželského svou kladnou odpovědí, jsou vyzváni k výměně prstýnků a prvním u polibku. Prsten nejdřív nasazuje ženich nevěstě a až pak nevěsta ženichovi.

Pokud jdete na svatbu jako host, tak:

Jestli si to novomanželé výslovně nepřejí jinak, tak na formální svatbu vždy volte oblek. Platí totéž jako u svědka – pokud má ženich světlý oblek, vy mějte tmavší. Pokud má černý, sáhněte také po černém obleku. Pokud je horko, jednoznačně sáhněte po lněném obleku.

Každá nevěsta by měla mít ve svůj svatební den na sobě něco starého, něco nového, něco půjčeného a něco modrého. Pokud to dodrží, bude manželství šťastné. Jistě jste už o této tradici slyšeli.

Kdo nosí prstýnky na svatbě

Sám ženich následně hradí následující položky:

  • Zásnubní prsten a snubní prstýnky.
  • Oddávající
  • Dárky pro svědka a mládence.
  • Dárek ke svatebnímu dni pro nevěstu.
  • Květiny do klopy pro svatebčany a svatební kytici pro nevěstu.

Pozvánky se posílají spolu se svatebním oznámením poštou obvykle 1-2 měsíce před konáním svatby. Pokud posíláte oznámení celé rodině či páru, platí pozvání ke stolu pro všechny členy. Mají se péci asi 2-3 týdny před svatbou. Rozdávají se příbuzným, přátelům a sousedům a zároveň jsou pozvánkou na svatbu.Na matrice si vyzvedněte písemný Dotazník k uzavření manželství. Můžete si ho i stáhnout a vyplnit předem. S sebou byste měli mít originální rodné listy obou snoubenců a doklady o státním občanství, což bývá platný občanský průkaz nebo cestovní pas.

Strana nevěsty obvykle platí za kostel, synagogu, jednoduše prostor, kde se svatba odehraje. Do jejího rozpočtu pak spadá i hostina, hudba, pozornosti pro hosty a zařízení ubytování. Ženich s rodinou zase hradí oficiální poplatky a obřad.

Kolik se toho vypije na svatbě : Co se piva týče, tak zde je dobré počítat hlavně mužskou část svatebního osazenstva. Ne, že by ženy pivo nepily, ale není to tak slavnostní nápoj a pravděpodobně sáhnou spíše po vínu. Podle našich zkušeností vypijí chlapi na svatbě zhruba 10 piv za celý den. Někdo víc, někdo míň, ale v průměru to tak bude.

Kdy jít na matriku před svatbou : Pokud se jedná o občanský sňatek, měli byste úřad či matriku navštívit alespoň dva týdny před svatbou. Na návštěvu se předem připravte, budete s sebou totiž potřebovat několik dokumentů. Na matrice si vyzvedněte písemný Dotazník k uzavření manželství. Můžete si ho i stáhnout a vyplnit předem.

Kdo jde na svatbě prvni

Hudební doprovod začíná hrát a prvním příchozím je ženich se svojí matkou (matka jde po jeho pravém boku), za nimi jde ženichům otec a matka nevěsty (matka opět na pravém boku), dále svědkové, případně družičky a družby. Naposled přichází nevěsta ve svým otcem. Tady může jít nevěsta na levém i na pravém boku.

Něco starého

Vyjadřuje symbol spojitosti nevěsty s rodinou. Říká tím, že její vztahy s rodinou dnem svatby nekončí a že si své rodiny váží. Něco starého může být: rodinný šperk, medailonek, hřebínek či spona do vlasů.Vyhněte se bílé barvě, to je jeden z nejzákladnějších zákonů svatebního oblečení. Pokud nejste nevěsta, této barvě byste se jako svatební host měli jednoznačně vyvarovat. Toto pravidlo platí také pro odstíny bílé, jako je krémová nebo šampaňská.

Co má dát svědkyně nevěstě : Jako svědkyně už od rána dohlížíte na nevěstu a staráte se o to, aby jí to slušelo. Během svatebního dne u sebe ideálně nosíte tzv. KZP (krabičku poslední záchrany) se rtěnkou, kapesníčky a šitíčkem, která se nevěstě může během dne hodit.