Antwort Co Upect že snehu? Weitere Antworten – Co se sněhem z bílků

Co Upect že snehu?
Z vařeného sněhu můžete připravit domácí turecký med, ten měkký. Větší množství bílků šikovné cukrářky a pekařky využijí i na moučníky jako bezé roláda, bezé dort, dort Pavlova, makronky, štafetky, indiánky apod.Skvěle se hodí například do omelet, míchaných vajec či k zapékání toustů, brambor, rýže, těstovin a zeleniny. Experimentovat s použitím bílků v kuchyni můžete také při přípravě zdravých dezertů a dortů, přičemž platí pravidlo, že jedno celé vejce lze přiměřeně nahradit dvěma vaječnými bílky.Ručně Namasírujte si svaly, připravte si drátěnou metličku a adekvátně velkou mísu, rozklepněte do ní vejce a začněte šlehat. Úsilí zmenšíte, když mísu postavíte na utěrku nebo do hrnce, aby se nepohybovala. Metličkou šlehejte ze strany a odspodu, abyste do bílků dostali co nejvíce vzduchu.

Jak zahustit sníh : Pokud chcete dosáhnout extra tuhého sněhu, přidejte k bílkům trochu cukru. Ideálně krupicového cukru. Cukr pomáhá stabilizovat sníh a zajistí mu dokonalou texturu.

Jak ušlehat sníh nad párou

Připravte si hrnec, kam pěkně sedne mísa s bílky. Do hrnce nalijte vodu a přiveďte k varu. Až bude voda vřít, umístěte nad rendlík mísu s bílky a začněte hned šlehat. Pokud chcete vyšlehat sníh s cukrem, vyčkejte až na vhodnou příležitost, která nastává, když se bílky trochu ohřejí.

Čím nahradit sníh z bílků : V slaných a masných jídlech poslouží namísto vajíčka 2–3 lžíce syrového nastrouhaného bramboru. Že vám to nesedí Je to tak, voda z konzervovaného cizrny dokáže nahradit vajíčko až tak, že ji můžete použít místo tuhého sněhu z bílků.

Sníh se nevyšlehal: Pravděpodobně jste měli mastné nádoby, metly nebo bílky se zbytky žloutku. Všechny nádoby a pomůcky je nutné mít odmaštěné, můžete je před šleháním potřít citronovou šťávou nebo octem. Také je nutné pečlivě oddělit žloutky od bílků. I malý kousek žloutku zamezí správnému vyšlehání sněhu.

Vyzkoušejte třeba náš recept na koláč s citronovým krémem a sněhovou čepicí nebo mrkvové muffiny se sněhovou čepicí. Připravuje se z něj stříkané sněhové cukroví, jako jsou bílková lízátka nebo pusinky. Pusinky pak můžete použít na ozdobu dortů nebo v pohárech, jako je slavný eton mess.

Čím zpevnit sníh

Při mechanické cestě jde o běžné šlehání, kdy sníh narůstá vháněním vzduchu do kapsiček bílkovin. Pomocí soli, cukru a octa můžeme také sníh zpevnit. Pokud vejce nejsou čerstvá, ubývá v něm bílkovin a kazí se.Důležitý je i způsob přidávání cukru. Na začátku šlehání přidejte jen půl dávky cukru. Když jsou bílky ušlehané tak, aby při zvednutí metly zůstávaly na povrchu sněhu špičky, začněte za stálého šlehání tenkým pramínkem přisypávat zbylý cukr. Sníh napřed trochu zřídne, ale postupně se zase vyšlehá dotuha.Sníh je potřeba šlehat, dokud není hustý a jemný, ale nesmí téct. Jakmile tvoří špičky, které drží tvar, je ušlehaný. Sníh je nedostatečně našlehaný: K pevnému sněhu pomůže, když nejsou bílky studené. Těsně před šleháním do nich přidáme lžičku vody nebo citronové šťávy.

Sníh je přešlehaný: Sníh, který se trhá a hrudkuje, je už přešlehaný. Z takového sněhu rychle unikne vzduch a jeho hlavní výhoda je zničená. Sníh je potřeba šlehat, dokud není hustý a jemný, ale nesmí téct. Jakmile tvoří špičky, které drží tvar, je ušlehaný.

Co místo bílků : Místo vajec můžete při pečení použít chia či lněná semínka, banán, jablečné pyré, ovesné vločky, arašídové máslo, aquafabu, luštěninovou mouku, obilnou mouku, pudink nebo také rostlinný olej.

Proč nejde ušlehat sníh z bílků : Sníh se nevyšlehal: Pravděpodobně jste měli mastné nádoby, metly nebo bílky se zbytky žloutku. Všechny nádoby a pomůcky je nutné mít odmaštěné, můžete je před šleháním potřít citronovou šťávou nebo octem. Také je nutné pečlivě oddělit žloutky od bílků. I malý kousek žloutku zamezí správnému vyšlehání sněhu.

Kolik cukru do sněhu

Na začátku šlehání přidejte jen půl dávky cukru. Když jsou bílky ušlehané tak, aby při zvednutí metly zůstávaly na povrchu sněhu špičky, začněte za stálého šlehání tenkým pramínkem přisypávat zbylý cukr.

Ideální teplota pro pečení vláčných kokosek je mezi 130-140 stupni. Při této teplotě se kokosky pečou přibližně 20 minut. Doba pečení se může mírně lišit v závislosti na velikosti vašich kokosek.Z bílků vyšleháme tuhý sníh, přidáme moučkový cukr a dál šleháme nad parou do zhoustnutí. Nádobu z horké vodní lázně odstavíme a šleháme, dokud bílková směs nevychladne. Zdobícím sáčkem vymačkáme na vymazaný, hrubou moukou vysypaný plech malé pusinky, které sušíme v mírně vyhřáté troubě asi 45 minut.

Jak udělat tuhý sníh z bílků : Vyšlehat sníh můžete pomocí elektrické metly, nebo ručně. Bílky pokojové teploty vyšleháte snadněji, vajíčka byste si tedy měli vyndat z lednice s předstihem. Do bílků přidejte špetku soli. Šleháte-li elektrickou metlou, začněte na nejnižších otáčkách a postupně přidávejte, dokud sníh nebude mít požadovanou hustotu.