Antwort Co udělat z červených fazolí? Weitere Antworten – Co z cervenych fazolí

Co udělat z červených fazolí?
Máte červené fazole Zkuste recepty na chilli sin carne, náplně do wrapů a tortill nebo si vyrobit vege burger. Větší barevné fazole se šiknou třeba do polévek nebo gulášů.Tyto fazole mají výbornou chuť a po uvaření dobře drží tvar. Používájí se zejména v mexické kuchyni do jejich tradičního pokrmu chilli con carne. O fazolích je známo, že posilují naše ledviny, pomáhají při detoxikaci a očistných kůrách. Pomáhají snižovat škodlivý cholesterol, krevní tlak i hladinu cukru v krvi.Fazole vypereme a namočíme je přes noc do kastrolu do vody, druhý den ráno vodu slejeme, dáme novou a uvaříme je do měkka, asi 30-40 minut. Cca 15 minut před dovařením přidáme sůl a lžičku sušené bazalky. Fazole slejeme, necháme okapat, neproplachujeme je již vodou.

Co se dá udělat s fazolí : Chuť fazolí je příjemně neutrální, proto se dají kombinovat téměř s čímkoli. Výborné jsou třeba zeleninové polévky, které díky fazolím krásně zasytí a mohou fungovat i jako výborné hlavní jídlo. Parádní je i spojení s masem či uzeninami a vůbec nejlepší je, pokud přidáte trošku chilli.

Jak jíst fazole

Fazole dosahuje 85% z hodnoty dokonalých proteinů a chybějící procenta, které tvoří především nepřítomná aminokyselina Methionin se dají doplnit pšenicí, různými semínky nebo droždím. Mimo to, že je sytá i v malém množství, je použitelná v kuchyni při výrobě pomazánek, polévek, hlavních jídel.

Jak dlouho se vaří červené fazole : Návod k přípravě: Pro urychlení vaření doporučujeme namočit fazole na 8-12 hodin, poté vaříme 30 – 45 minut, z toho prvních patnáct minut na větším plameni (anebo 20 minut v tlakovém hrnci), poté plamen snížíme a dovaříme doměkka. Fazole jsou poměrně velké a po uvaření do měkka získávají jemně nasládlou chuť.

Fazole bílá máslová se dováží z Madagaskaru. Tento typ fazolí je velký, zploštělý, ledvinového tvaru. Po uvaření mají měkkou, moučnatou konzistenci. Tyto fazole lze kombinovat s jakoukoliv zeleninou, patří mezi nejzdravější potraviny vůbec.

Pokud vás zajímá, jak často můžete fazole jíst, odpovíme vám: Stačí 1-2krát týdně. Ale pokud jde o to, zda můžete jíst fazole každý den, rozhodně se to nedoporučuje, protože je to pro žaludek poměrně těžká potrava.

Kdy jsou fazole jedovaté

Pozor, fazole se nesmí jíst syrové!

Syrové fazole obsahují fytohemaglutinin. Tento lektin se nachází v syrových nebo nedovařených semenech některých druhů luštěnin. V nejvyšší koncentraci se fytohemaglutinin nachází v červených a bílých fazolích, v menším množství v různých odrůdách zelených fazolí a také v cizrně.Postup přípravy

  1. V hrnci rozpustíme máslo. Zasypeme moukou, promícháme a krátce osmahneme.
  2. Vznikne světlá jíška, kterou rozředíme vývarem a nálevem z fazolek.
  3. Podle chuti osolíme a necháme 5 minut povařit.
  4. Přidáme smetanu a vložíme fazolky.
  5. Můžeme dochutit octem.
  6. Podáváme s vařeným hovězím masem, vajíčkem a bramborami.

1. Namočit – druhy luštěnin, které se musí namáčet (ale můžeme všechny luštěniny), zalijeme dostatečným množstvím vody a necháme minimálně 6-16 hodin dle druhy luštěniny v pokojové teplotě máčet. 2. Slít – vodu z luštěnin slijeme a luštěniny propláchneme.

Některé luštěniny – například fazole – jsou pro člověka za syrova nepoživatelné proto, že obsahují jedovaté lektiny. Ty jsou však tepelně labilní, což znamená, že vařením je lze zničit (a tím i zneškodnit). Pozor, fazole se nesmí jíst syrové! Syrové fazole obsahují fytohemaglutinin.

Jak dlouho vařit fazole aby nebyly jedovate : Oloupaný a sušený hrách se uvaří za 45 až 60 minut, sušené fazole po 120 minutách, menší semena jsou uvařená rychleji. Dobu vaření lze výrazně zkrátit použitím tlakového hrnce.

Které fazole jsou jedovaté : Pozor, fazole se nesmí jíst syrové!

Syrové fazole obsahují fytohemaglutinin. Tento lektin se nachází v syrových nebo nedovařených semenech některých druhů luštěnin. V nejvyšší koncentraci se fytohemaglutinin nachází v červených a bílých fazolích, v menším množství v různých odrůdách zelených fazolí a také v cizrně.

Jaká luštěnina je nejzdravější

Hrách a kroupy, čočka, fazole… to jsou luštěniny. Bohatý zdroj sacharidů, bílkovin a vlákniny. Obvykle mají nízký glykemický index, dobře zasytí a navíc obsahují vitamíny skupiny B a řadu minerálních látek, jako je železo, fosfor a vápník.

Poslední vodu z namočených fazolé slijte a připravené fazole dejte vařit samostatně nebo přímo do pokrmu. Budete-li vařit fazole samostatně, nikdy vodu nesolte a už vůbec nikdy nepřidávejte do vody cokoli kyselého. Fazole by byly tvrdé i za dvě hodiny.Mražené fazolky dáváme rovnou, ani nemusí být extra rozmrzlé. Na vyšší pánvi rozpálíme kousek másla s kapkou oleje, přihodíme fazolky, lžičku tymiánu a začneme opékat. Když začnou měknout, cca po 7 min., osolíme je, přidáme prolisovaný česnek, promícháme, zastříkneme sojovou omáčkou a přidáme lžíci medu.

Jak udělat špenátovou omáčku : Česnek na plátky a cibuli klasicky nakrájenou najemno osmažte na přiměřeném množství oleje. Ve chvíli, kdy mají česnek i cibule jemně hnědou barvu, přidejte špenát (je lepší, když ho předem rozmrazíte), sůl, bazalku a oregáno. Nakonec přidáte smetanu a necháte přejít varem. Omáčka je moc dobrá s těstovinami.