Antwort Co to jsou stupačky? Weitere Antworten – Co je to stupačka

Co to jsou stupačky?
Stupačka je zařízení, pomocí kterého stoupáme, případně na které šlapeme (pokládáme nohy). Například stupačka u nákladního vozu, motorky, ale taky třeba pedál jízdního kola.Jak fungují stoupačky

Funkční princip stoupaček je docela jednoduchý. V případě vody se jedná o tlakem „hnanou“ vodu v rámci svislých rozvodů, tj. stoupaček, které následně umožňují dodávky do vodorovných koncových rozvodů jednotlivých bytů.Ideálním řešením takových požadavků jsou neviditelná revizní dvířka ZAVRZ. Tato dvířka jsou ukrytá pod obkladem a jsou tak naprosto nenápadná. Díky použití moderní konstrukce dvojitého pantu, se systémem KLIK, se zároveň dvířka velmi snadno a pohodlně otevírají.

Co obnáší výměna stoupaček : Práce probíhají postupně. Dvojice montérů staví páteřní rozvody, za nimi další montér provádí kotvení a izolaci rozvodů. Další montéři dopojují bytové rozvody a montují bytové vodoměry. Po dokončení rozvodů až po bytové uzávěry dochází k napuštění stoupacích rozvodů vodou, proplachu a ke zkoušce těsnosti.

Jak často se mění stoupačky

Většinou se mění svislé stoupačky teplé a studené vody a cirkulace. Životnost dnešních materiálů je dvacet až dvacet pět let. Prostě to tak je, ať použijete jakýkoliv materiál.

Kdo odpovídá za stoupačky : ODPOVĚĎ: Trubky svislého vedení (stoupačky) vedoucí teplo jsou společnou částí domu. Za správu společných částí domu je odpovědné společenství vlastníků bytových jdenotek (SVJ). Jakožto člen přispíváte na správu společných částí domu pravidelnými příspěvky a na opravu máte nárok.

Je nezbytné si dávat pozor také na situace, kdy hrozí v důsledku vyskytnuvší se vady bezprostředně další škoda. Typicky se jedná o prasklé stoupačky. V takových případech je to nájemce, kdo musí zajistit bezodkladné odstranění závady, i kdyby nespadala pod drobné opravy.

Výměna stoupaček vodovodu ve zděném činžovním domě

Délka realizace prací závisí na mnoha faktorech. Obvykle však trvá výměna stoupačky vodovodu v činžovním domě o 5 – 7 podlažích cca 4 – 5 dní, včetně provedení zednických prací.

Co všechno musí platit nájemník

Jedná se například o dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu.Stoupačka: výměna vypouštěcí ventil na stoupačce – 324,-Kč výměna uzávěru stoupačky – 780,-KčJde zejména o malování, opravu omítek, tapetování a čištění podlah včetně podlahových krytin, obkladů stěn a čištění zanesených vodovodních odpadů až ke svislým rozvodům. Dále se běžnou údržbou rozumí udržování zařízení bytu ve funkčním stavu.

Pokud vám nájemník nezaplatil minimálně 3 měsíce nájemné, máte právo mu dát okamžitou výpověď, tedy bez výpovědní lhůty. Nájem tak zaniká s doručením výpovědi. Důležité v tomto případě je, aby nájemník po dobu třech měsíců neplatil nájemné úplně. Pokud totiž platí alespoň částečně, pak okamžitou výpověď dostat nemůže.

Co vše plati nájemce : služby spojené s užívání bytu (co hradí nájemce)

  • Vytápění
  • Vodné a stočné
  • Dodávka pitné vody.
  • Dodávka teplé a studené vody.
  • Odvádění odpadních vod kanalizacemi.
  • Užívání výtahu.
  • Vybavení bytu společnou televizní a rozhlasovou anténou.
  • Odvoz komunálního odpadu.

Kdo platí fond oprav nájemce nebo pronajímatel : Do fondu oprav přispívá každý z členů společenství vlastníků jednotek – tedy všichni majitelé bytů.

Co dělat když nemám na zaplacení nájmu

Co můžu dělat, nemám peníze na bydlení nebo na kauci Pokud nemáte nikoho, kdo by vám v takové situaci pomohl, požádejte o pomoc stát. Pro zaplacení nájmu nebo poplatku za ubytování slouží příspěvek a doplatek na bydlení, o které zažádejte na Úřadu práce ČR.

Výpověď může pronajímatel nájemci přinést, když hrubě poruší svoji povinnost vyplývající z nájemní smlouvy. Dalším důvodem podání výpovědi může být situace, kdy je nájemník odsouzený pro úmyslný trestný čin spáchaný na pronajímateli nebo na členu jeho domácnosti, případně na osobě bydlící v domě, kde je nájemcův byt.Toto se týká zejména kontroly radiátorů, kotle nebo vodovodních baterií, případně detektorů kouře. Dále pak po nájemci můžete požadovat částečnou úhradu za výmalbu, tapetování a opravu omítek, případně také čištění obkladů stěn, podlah nebo zanesených odpadů.

Co platí nájemník v bytě : Jedná se například o dodávky vody, odvoz a odvádění odpadních vod včetně čištění jímek, dodávky tepla, odvoz komunálního odpadu, osvětlení a úklid společných částí domu, zajištění příjmu rozhlasového a televizního vysílání, provoz a čištění komínů, případně provoz výtahu.