Antwort Co to jsou platové třídy? Weitere Antworten – Co znamená platový tarif

Co to jsou platové třídy?
Platové tarify jsou stanoveny pevnou měsíční částkou pro jednotlivé platové třídy a platové stupně. Platové tarify se vztahují na stanovenou týdenní pracovní dobu (§ 79). Při kratší pracovní době se platový tarif přepočítává v poměru skutečně sjednané pracovní doby ke stanovené týdenní pracovní době.Platy

Platový stupeň Počet let započitatelné praxe Platová třída
3 do 4 let 23160
4 do 6 let 24010
5 do 9 let 24910
6 do 12 let 25860

Zařazení do platové třídy

To, jak se platová třída ve vašem oboru určuje, naleznete v Nařízení vlády o katalogu prací ve veřejných službách a správě. Kromě platových tříd existují ještě platové stupně. Ty se určující podle délky praxe. S rostoucí praxí narůstá i plat.

Kdo rozhoduje o zařazení do platové třídy : Zaměstnavatel zařadí zaměstnance do platové třídy, ve které je podle nařízení vlády č. 222/2010 Sb., o katalogu prací ve veřejných službách a správě, ve znění pozdějších předpisů, zařazena nejnáročnější práce, jejíž výkon řídí zaměstnavatel na zaměstnanci požaduje.

Jak se zařazuje zaměstnanec do platové třídy

Zaměstnavatel zařadí zaměstnance do platové třídy podle druhu práce sjednaného v pracovní smlouvě (vyplývajícího z jmenování) a v jeho mezích na něm požadovaných nejnáročnějších prací. Vedoucí zaměstnanec se zařazuje do platové třídy podle nejnáročnějších prací, jejichž výkon řídí nebo které sám vykonává.

V jaké platové třídě je školník : Do 4. platové třídy patří třeba školník, který zajišťuje: „Školnické práce včetně drobných řemeslných prací při opravách a údržbě školy nebo školského objektu, jejich zařízení a technického vybavení, například údržbářské práce, zahradnické, sklenářské, zednické, zámečnické a lakýrnické práce.

Státní zaměstnanec přijatý do služebního poměru je nejprve zařazen do jedné z 12 platových tříd (5–16) dle své pracovní pozice. Podrobný popis platových tříd obsahuje nařízení vlády č. 302, o katalogu správních činností.

Státní zaměstnanec přijatý do služebního poměru je nejprve zařazen do jedné z 12 platových tříd (5–16) dle své pracovní pozice. Podrobný popis platových tříd obsahuje nařízení vlády č. 302, o katalogu správních činností.

Co si zaměstnavatel nesmí dovolit

Zaměstnanec mimo jiné nesmí : požívat alkoholické nápoje a zneužívat jiné návykové látky na pracovišti a v pracovní době ani mimo pracoviště vstupovat pod jejich vlivem na pracoviště zaměstnavatele, kouřit na pracovištích a v jiných prostorách, kde jsou účinkům kouření vystaveni také nekuřáci.Mezi zakázané otázky patří ty, které se týkají osobního života, rodinného stavu, zdravotního stavu, náboženského přesvědčení, sexuální orientace a dalších citlivých témat, které nemají přímý vztah k vykonávané pracovní pozici.Platových tříd je celkem 16.

Jsou odstupňovány dle složitosti, odpovědnosti, namáhavosti práce a také podle výše vzdělání.

Kolik peněz si mohu vydělat jako Uklízečka v mateřské škole za hodinu v České republice V průměru si tito specialisté v České republice vydělají přibližně 81,25 Kč za hodinu.

Kolik je platová třída 3 : Platová tabulka číslo 1 (od 1.1.2024)

Stupeň Praxe
3 do 4 let 36 850
4 do 6 let 38 190
5 do 9 let 39 560
6 do 12 let 40 980

Kdy mě může zaměstnavatel přeřadit na jinou práci : Kdy vás převést na jinou práci můžou (ale nemusí)

Rovněž může přeřadit zaměstnavatel zaměstnance, pokud zaměstnanec dočasně pozbyl zákonem stanovené předpoklady pro výkon práce. To lze učinit maximálně na 30 pracovních dnů v kalendářním roce.

Na co se mohu ptát jako zaměstnavatel

V praxi se můžete setkat s otázkami diskriminačního charakteru. Nejvíce se zaměstnavatelé dotazují na rodinný stav, počet a věk dětí, náboženské vyznání, nebo zda kouříte. Na tyto otázky nemusíte reagovat, případně můžete zaměstnavatele upozornit na jejich nevhodnost a irelevantnost.

Popelář je 35 279 Kč Při práci na plný úvazek je hodinová mzda 198 Kč . Průměrná čistá mzda popeláře vychází na 28 458 Kč.Průměrná cena za paní na úklid v roce 2024 v Česku je 184,- Kč. Ceny se nejčastěji pohybují v rozmezí od 160,- Kč do 225,- Kč za hodinu úklidu.

Na co nemá zaměstnavatel právo : zaměstnavatel nesmí při výběru zaměstnanců vyžadovat informace týkající se národnosti, rasového nebo etnického původu, politických postojů, členství v odborových organizacích, náboženství, filozofického přesvědčení, sexuální orientace, není-li jejich vyžadování v souladu se zvláštním právním předpisem (§ 12 odst.