Antwort Co to je vázaná kniha? Weitere Antworten – Jak se jmenují části knihy

Co to je vázaná kniha?
Hmatatelné části knihy

  • Desky (obálka) Pevná, v případě měkké vazby měkká obálka knihy.
  • Přebal. List papíru, zpravidla laminovaný, který obaluje desky knihy.
  • Potah. Je součástí desek.
  • Hřbet knihy. Je nedílnou součástí desek.
  • Záložka.
  • Kapitálek.
  • Předsádka.
  • Knižní blok.

Název paperback používáme pro označení knih s měkkou vazbou. Těmto knihám říkáme také brožované. Tato vazba nabízí levnější výrobu a nižší cenu knihy, ovšem zároveň s nižší odolností celkové knihy. Nejčastější využití paperackové vazby nacházíme u brakových románů nebo titulů s malým nákladem.Knižní vazba je obal na knihu, který má knihu chránit před poškozením, držet ji pohromadě a někdy i zdobit. Knižní vazby se dělí na tuhé a měkké. Měkké a tuhé vazby se dále dělí na šité či lepené. Tuhé vazby jsou náročnější na výrobu a jsou dražší.

Co je Převazba : Mnohé středověké rukopisy již nejsou opatřeny vazbami z doby jejich vzniku. Ty někdy nevydržely časté užívání knihy, jindy mohly být poškozeny při různých katastrofách. V mladším období zhotovenou vazbu označujeme jako převazbu.

Jak se říká první straně knihy

frontispis – (též protititul) je označení pro sudou stránku naproti titulnímu listu. Často je na něm ilustrace. hlavní titul – je vždy umístěn na liché stránce knihy. Musí obsahovat titul a podtitul, jméno autora.

Co je to obsah knihy : obsah – je seznam všech kapitol a podkapitol, který usnadňuje práci s knihou. Obzvláště důležitý je u odborných knih. Umísťuje se na konci knihy, avšak u odborných publikací může být umístěn i na začátku za impresem.

Dobrý den, nejjednodušší způsob je následující. Brožovaná kniha = lepená, tzv. měkká, vázaná kniha = pevná obálka, desky.

Pevná knižní vazba je také označována jako tvrdá nebo vázaná. Vnější desky knihy jsou zpracovány z lakovaného či laminovaného kartonu a knižní blok se do desek upevňuje šitím (pevnější, vhodné u obsáhlých knih) nebo lepením (nejčastěji využívaný způsob).

Co je to vázaná kniha

Pevná knižní vazba je také označována jako tvrdá nebo vázaná. Vnější desky knihy jsou zpracovány z lakovaného či laminovaného kartonu a knižní blok se do desek upevňuje šitím (pevnější, vhodné u obsáhlých knih) nebo lepením (nejčastěji využívaný způsob).Druhy vazby

  • útěková [§ 67 písm. a) trestního řádu]. Je standardně uvalena, pokud obviněný nemá na území ČR trvalý pobyt.
  • kolusní [§ 67 písm. b) trestního řádu]. Je standardně uvalena, pokud vyšetřovatel dosud nevyslechl všechny svědky.
  • předstižná [§ 67 písm. c) trestního řádu].

Měkká vazba

Jednotlivé listy jsou lepeny a vsazeny do měkkých desek. Této vazbě se říká též brožovaná, knihy s vazbou V2 jsou nazývány paperback.

Knihy: Počet stran

Typ rukopisu Obvyklý počet normostran
Povídka 6 až 25
Novela 45 až 225
Young Adult, sci-fi a fantazy 220 až 450
Román 220 až 550

Jak se říká zadní straně knihy : Zadní strana obálky (back cover)

Zadní strana obálky (anglicky back cover, případně lower cover) obsahuje upoutávku, případně anotaci knihy a recenzní citáty. Na zadní straně knihy může být uvedena i fotografie autora knihy.

Co musí obsahovat kniha : Musí obsahovat titul a podtitul, jméno autora. Může také obsahovat rok vydání a název nakladatelství. impresum – (též autorská tiráž, copyrightová stránka, nakladatelský záznam) je na druhé straně titulního listu a musí obsahovat copyright textu (ilustrací) a ISBN.

Jak se píše obsah knihy

obsah (Stručný popis toho, o čem knížka vypráví. Stačí pár vět. Soustřeď se na hlavní postavy (kdo), hlavní děj (o čem), kdy se to odehrálo a kde (prostředí), piš vlastními slovy – neopisuj nic z obalu knížky ani odjinud, zkus to převyprávět sám)

Pevná knižní vazba je také označována jako tvrdá nebo vázaná. Vnější desky knihy jsou zpracovány z lakovaného či laminovaného kartonu a knižní blok se do desek upevňuje šitím (pevnější, vhodné u obsáhlých knih) nebo lepením (nejčastěji využívaný způsob).brožovaná je vazba měkká, většinou bez dalšího přebalu.

Jak vázat uzly kniha : uzly

  1. Vázání uzlů 1966, František Alexander Elstner.
  2. Uzly krok za krokem 2002, Geoffrey Budworth.
  3. Příručka – Uzly 2007, John Shaw.
  4. Námornícke uzly 1986, Lev Nikolajevič Skriagin.
  5. Všechno o uzlech 2008, Geoffrey Budworth.
  6. Jak zavážeš 1989, Jiří Čermák.
  7. Zálesácké znalosti 1 1995, Petr Kořínek.