Antwort Co to je rodičovství? Weitere Antworten – Co je terapeutické rodičovství

Co to je rodičovství?
Terapeutické rodičovství je specifický výchovný styl, který umožňuje léčbu vývojového traumatu a potíží přijatých dětí se zdravým citovým navázáním na pečující osobu.Původním smyslem rodiny je plození dětí a zajištění, respektive naplnění všech jejich potřeb, fyzických i psychických. Aby se společnost rozvíjela, měla by rodina odchovat vlastně děti tři. Dvě jako náhradu za sebe a třetí navíc, aby společnost příliš nestárla.Kapitola o biologickém rodičovství se věnuje především procesu biologické reprodukce. Sociální rodičovství je zde pojato jako proces socializace uskutečňovaný prostřednictvím rodičů.

Co je to rodina : Rodina je skupina osob navzájem spjatých pokrevními svazky, manželstvím, v poslední době i dalším podobným právním vztahem, ale i adopcí, a její dospělí členové jsou odpovědní za výchovu dětí.

Jak probíhá rodinná terapie

Rodinná terapie probíhá nejčastěji v intervalu 2 až 4 týdny, rodina může na čas mezi sezeními dostávat úkoly k experimentování, hledání nových vztahových a komunikačních forem apod. V některých případech pracuje s rodinou jeden terapeut, v některých případech pak dvojice terapeutů, která má pro rodinu větší potenciál.

Co znamená výhradní péče o dítě : Výlučná neboli výhradní péče znamená, že dítě je v péči jednoho z rodičů. Druhý rodič platí výživné, zůstávají mu všechna rodičovská práva, s dítětem se může stýkat buď podle toho, jak stanoví soud, nebo podle domluvy s rodičem, u kterého dítě žije.

Základní rodinu tvoří rodiče a jejich děti. Širší rodina zahrnuje babičky, dědečky, tety, strýce, sestřenice a bratrance. Neúplná rodina znamená, že společně žijí jen jeden rodič – otec nebo matka – a jedno nebo více dětí.

Rozlišujeme rodiny – úplné (otec, matka, děti), neúplné (otec – děti, matka – děti, 1 z rodičů chybí), druhotně vzniklé (po rozvodu vlastní a nevlastní děti, rodiče, …), více-generační (otec, matka, děti, prarodiče), rozšířená (rozšíření základní rodiny o dalšího člena – teta, strýc, …).

Co to je rodičovská odpovědnost

Rodičovská odpovědnost znamená péči o nezletilé dítě, která zahrnuje právo a povinnost rodiče pečovat o dítě. Rodičovská odpovědnost zahrnuje právo péče o osobu dítěte (péče o osobu), právo spravovat majetek dítěte (péče o majetek) a právo rozhodovat o záležitostech týkajících se dítěte.Důkaz (nebo prokázání) otcovství se provádí vyšetřením krve nebo jiných biologických vzorků. Metodami používanými v kriminalistice se porovnávají genové znaky uložené v DNA matky, domnělého otce a potomka. je vylučováno se 100% jistotou.Rozlišujeme rodiny – úplné (otec, matka, děti), neúplné (otec – děti, matka – děti, 1 z rodičů chybí), druhotně vzniklé (po rozvodu vlastní a nevlastní děti, rodiče, …), více-generační (otec, matka, děti, prarodiče), rozšířená (rozšíření základní rodiny o dalšího člena – teta, strýc, …).

Nejčastěji se rozestup mezi terapiemi udržuje na 1–2 týdnech. To proto, abyste měli čas v klidu zpracovat, co jste s terapeutem probrali. Terapie totiž „působí” ještě několik hodin nebo i dní poté. Přicházíte si na nová uvědomění, některé věci můžete ještě přehodnocovat nebo hledat odpovědi na otázky.

Kdy jít na terapii : „Čas na psychoterapii je, když se už delší dobu probouzíte s pocitem marnosti, nespokojenosti. Čas na psychoterapii je, když přemýšlíte, proč vám váš vztah opět nevyšel. Když máte vztek, smutek, prázdnotu, strach, nespokojenost – různé stavy, které vás obtěžují a pro které nemáte vysvětlení.

Kdy si dítě může říct s kým chce žít : „Dítě má právo se vyjádřit od 12 let. Současná judikatura ale dává prostor už i sedmi/osmiletým dětem,“ říká Adéla Lacinová Hubinková. Existuje několik forem péče o děti po rozchodu rodičů. Netypičtější variantou je výlučná péče jednoho z rodičů.

Kdy soud neschválí střídavou péči

Střídavá péče

Soud střídavou péči zpravidla neschválí v těch případech, kdy rodiče mezi sebou nejsou schopni komunikovat a dohodnout se na základních otázkách týkajících se dítěte. Střídavá péče není o spravedlivém „rozdělení“ dítěte mezi rodiče. Musí se jednat o formu péče nejlepší pro dítě.

Rozlišujeme rodiny – úplné (otec, matka, děti), neúplné (otec – děti, matka – děti, 1 z rodičů chybí), druhotně vzniklé (po rozvodu vlastní a nevlastní děti, rodiče, …), více-generační (otec, matka, děti, prarodiče), rozšířená (rozšíření základní rodiny o dalšího člena – teta, strýc, …).Nejužší, jádrovou rodinu tvoří máma, táta a dítě nebo děti. Vedle toho ale existuje i rodina rozšířená. A vy už určitě tušíte, kdo ji rozšíří.

Co to je hlava rodiny : Je hlavou rodiny muž, nebo žena Obecně je stále za hlavu rodiny považován muž. Fakticky je to však žena, protože ta často rozhoduje o tom, co se nakoupí, jak se vymaluje a zařídí byt a kam se pojede na dovolenou.