Antwort Co to je realitní makléř? Weitere Antworten – Co dělá realitní makléř

Co to je realitní makléř?
Realitní makléři jsou specializovaní profesionálové, kteří pomáhají lidem při koupi, prodeji a pronájmu nemovitostí. Jejich úkolem je zprostředkovat obchod mezi prodávajícím a kupujícím, nebo pronajímatel a nájemcem, a zajistit, aby celý proces proběhl hladce a rychle.Podle nového zákona budou makléři pro výkon profese muset splnit jednu z těchto podmínek: vysokoškolský magisterský diplom z ekonomického, stavebního, právního nebo obdobných oborů, bakalářský titul + 1 rok praxe + absolvování mezinárodně uznávaného kurzu dle § 60a zákona č. 111/1998 Sb.Příjmy realitních makléřů se výrazně liší. Nejlepší makléři RE/MAX vydělávají přes 600 tisíc Kč měsíčně a nejhorší makléři nula. Průměrný výdělek na hlavu je v naší kanceláři 74.000 Kč/měs. před zdaněním (za období leden až prosinec 2023).

Kolik je v ČR realitních makléřů : “Počet realitních makléřů a realitních kanceláří lze pouze odhadnout podle počtu pojištění profesní odpovědnosti.” Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) evidovalo k 31. 3. 2023 celkem 3 160 právnických a 9 459 fyzických osob s uzavřeným pojištěním profesní odpovědnosti realitních zprostředkovatelů.

Jak funguje práce realitního makléře

Náplň činnosti realitního makléře se skládá z vyhledávání nemovitostí, které zprostředkovává k prodeji nebo pronájmu. Dojednává s majiteli konkrétní podmínky prodeje nebo pronájmu, uzavírá kupní, nájemní nebo podnájemní smlouvy a přepočítává či stanovuje výši provizí. K celé činnosti pak vede podrobnou dokumentaci.

Co by měl znát realitní makléř : Odborné znalosti

Realitní makléř by měl znát veškeré právní náležitosti spojené s prodejem a nákupem nemovitostí, stavební minimum, daňové a účetní předpisy a měl by také mít základní orientaci ve financích, především spojených s financováním nemovitostí.

Od března roku 2020 je platný Zákon o realitním zprostředkování, jehož hlavní novinkou byla změna realitní činnosti na činnost vázanou. Kromě bezúhonnosti musí makléři splňovat odbornou způsobilost, která je definována Zákonem č. 455/1991 Sb. o živnostenském podnikání.

10 dovedností, které musí znát a umět dobrý realitní makléř

  • Komunikační dovednosti. Makléř by měl být schopný komunikovat efektivně se svými klienty a potenciálními zákazníky.
  • Odborné znalosti.
  • Schopnost vytvářet vztahy.
  • Proaktivita a vytrvalost.
  • Oceňování nemovitosti.
  • Marketing.
  • Obchodní dovednosti.
  • Schopnost učit se.

Kolik si vydělá realitní makléř v Praze

Realitní makléř – doporučené pracovní nabídky

Praha IČO 60 — 120 tisíc Kč Ninety nine s.r.o.Dívejte se na přítomnost prasklin, plísně, či vlhkosti na stěnách. Zeptejte se, jak jsou na tom elektrické rozvody a v případě bytu se zajímejte také o stav stoupaček. Při prohlídce by vám měl majitel bytu nebo makléř předložit energetický průkaz náročnosti budovy.Nicméně je čistě na vašem zvážení, zda chtít realitní službu od někoho, kdo není schopen splňovat podmínky pro výkon této profese a kdo k dané činnosti potřebuje „někoho druhého“. Tuto skutečnost můžete ověřit ve veřejném seznamu na živnostenském úřadě.

Schůzky s klienty, prohlídky nemovitostí, telefonování a řešení záležitostí ohledně smluv a financování jsou každodenní pracovní náplní realitního makléře. Věci jako metr, baterka nebo svazek klíčů se stanou vaší nedílnou součástí. Navzdory flexibilní pracovní době je žádoucí být nonstop k zastižení a rychle reagovat.

Jak si ověřit realitního makléře : Nicméně je čistě na vašem zvážení, zda chtít realitní službu od někoho, kdo není schopen splňovat podmínky pro výkon této profese a kdo k dané činnosti potřebuje „někoho druhého“. Tuto skutečnost můžete ověřit ve veřejném seznamu na živnostenském úřadě.

Na co si dát pozor při prohlídce bytu : Na co se zeptat během osobní prohlídky nemovitosti

  1. V jakém stavu je elektroinstalace a kdy byly naposledy dělány rozvody
  2. Jak jsou udělány rozvody vody
  3. Jaké jsou přibližné náklady na vytápění
  4. Jaká je výše rezervačního poplatku
  5. Jací jsou sousedé
  6. Je zde dobré připojení k internetu

Na co se ptát při prohlídce nemovitosti

Na co se ptát při prohlídce nemovitosti

  1. Ujistěte se o právním stavu nemovitosti.
  2. Je pozemek součástí prodávaného RD
  3. Jaký je technický stav nemovitosti
  4. Jak je nemovitost hospodárná
  5. Proč současní majitelé nemovitost prodávají
  6. Kolik se platí do fondu oprav a kolik je naspořeno
  7. Je soužití se sousedy (bez)problémové


Na co se ptát při prohlídce nemovitosti

  • Ujistěte se o právním stavu nemovitosti.
  • Je pozemek součástí prodávaného RD
  • Jaký je technický stav nemovitosti
  • Jak je nemovitost hospodárná
  • Proč současní majitelé nemovitost prodávají
  • Kolik se platí do fondu oprav a kolik je naspořeno
  • Je soužití se sousedy (bez)problémové

Dívejte se na přítomnost prasklin, plísně, či vlhkosti na stěnách. Zeptejte se, jak jsou na tom elektrické rozvody a v případě bytu se zajímejte také o stav stoupaček. Při prohlídce by vám měl majitel bytu nebo makléř předložit energetický průkaz náročnosti budovy.

Na co si dát pozor při prohlídce domu : Na co se zeptat během osobní prohlídky nemovitosti

  • V jakém stavu je elektroinstalace a kdy byly naposledy dělány rozvody
  • Jak jsou udělány rozvody vody
  • Jaké jsou přibližné náklady na vytápění
  • Jaká je výše rezervačního poplatku
  • Jací jsou sousedé
  • Je zde dobré připojení k internetu