Antwort Co to je psychosociální? Weitere Antworten – Co znamená psychosociální

Co to je psychosociální?
Psychosociální terapie je forma psychologické terapie, jejímž cílem je pomoci člověku s emoční poruchou nebo poruchou chování přizpůsobit se situacím, které vyžadují sociální interakci s členy rodiny, spolupracovníky či jinými skupinami lidí. Viz také psycho-, terapie.Psychosociální podpora nenahrazuje systematickou psychoterapii, jde především o podpůrné kroky k prevenci psychických následků traumatu. V případě potřeby vám pomůžeme vyhledat další ukrajinsky mluvící odborníky, například klinické psychology nebo psychiatry.Psychický stav je jedním ze tří základních druhů psychických jevů člověka (vedle psychických vlastností a psychických procesů). Jde o psychický jev s určitým obsahem, jako zloba, radost, celkový psychofyzický stav (vzrušení, útlum, únava a jiné) či stavy dlouhodobějšího charakteru (frustrace, konflikt, stres apod.).

Co znamená pojem psychologie : Psychologie je společenská věda, která se zabývá duševními jevy, snaží se porozumět chování, jednání a prožívání lidí, předvídat a formulovat je. Studuje vnitřní prožívání a vnější chování lidí. Slovo psychologie = psyché(duše)+logos(slovo, věda).

Co je psychosociální intervence

Psychosociální intervence bývá definována jako odborná pomoc vykonávaná osobou či organizací (většinou psychologem spolupracujícím s dalšími odborníky, především z oblasti sociální), jejímž cílem je zlepšení kvality života a snížení utrpení jedince či skupiny lidí.

Kdy jít k psychoterapeutovi : „Čas na psychoterapii je, když se už delší dobu probouzíte s pocitem marnosti, nespokojenosti. Čas na psychoterapii je, když přemýšlíte, proč vám váš vztah opět nevyšel. Když máte vztek, smutek, prázdnotu, strach, nespokojenost – různé stavy, které vás obtěžují a pro které nemáte vysvětlení.

Napoví vám následující výčet příznaků, které mohou být důvodem k návštěvě odborníka.

  1. Potíže se spánkem.
  2. Snížený zájem o věci, které vás dříve bavily.
  3. Všechno vás rozčiluje.
  4. Jste zaplaveni hanbou a pocity viny.
  5. Vaše chutě se výrazně změnily.
  6. Pociťujete nadměrnou únavu.
  7. Neschopnost se soustředit.


Slovo může označovat nejrůznější změny, postoje, pohyby, gesta a další projevy, ale také jejich celek. V přeneseném smyslu lze hovořit i o chování neživých předmětů a látek, pokud jsou vystaveny působení svého okolí (například o chování magnetické střelky v určitém místě).

Co patří do psychologie

Mezi hlavní zájmy obecné psychologie patří celá řada příbuzných témat, klíčovými pojmy jsou psychika, chování, prožívání, psychické jevy (stavy, procesy a vlastnosti, kterou jsou již spíše záležitostí psychologie osobnosti), vědomí, pozornost, spánek a sny, senzorické procesy a vlastnosti vnímání.K základním tématům psychologie osobnosti dneš- ka patří biologická báze osobnosti (temperament), rysy, motivy, kognice (+ já) a utváření a vývoj osobnosti. Dále pak inteligence, vývoj já, sebepojetí, znaky zralé osobnosti.Situační intervence – Sociálně pedagogická práce v situacích s výchovným obsahem, které vznikají v prostoru zařízení. Pracovník při nich vstupuje do interakcí, které nastávají mezi uživateli služby, přináší podněty, reflektuje situaci a používá další techniky, které vytváří či zvýrazní výchovný efekt situace.

Krizová intervence je poskytována odborníky s výcvikem v krizové intervenci, a to krátkodobě. Pomáhá tak překlenout období krize klienta , kdy rozšiřuje jeho dovednosti situaci zvládnout vlastními silami, minimalizuje možná rizika, staví na jeho předchozích zkušenostech a hledá podporu v jeho přirozené sociální síti.

Jak dlouho trvá psychoterapie : Jak dlouho trvá psychoterapie Na tuto otázku nelze jednoduše odpovědět. Délka terapie se odvíjí od konkrétních potřeb klienta a okolností v jeho životě. Pokud přicházíte do terapie s konkrétním problémem a zájmem nalézt dobré řešení, setkávání může trvat pár týdnů.

Jak poznat že potřebuji psychologa : Zažíváte příliš často (či nevídaně silné) nepříjemné emoce, které vás vyčerpávají

  1. údiv, smutek, utrpení, hněv, vztek, znechucení, odpor, pohrdání, hrůza, strach a úzkost, stud, nesmělost, pocit viny, lítost, nemilá překvapení
  2. míváte špatnou nebo neustále se měnící náladu.
  3. snadno se rozčílíte a naštvete.

Jak se pozná psychické zhroucení

Mezi hlavní příznaky patří chronický pocit psychické únavy a tělesné nemohoucnosti, přehnaná sebekritika a snížená sebeúcta, podrážděnost, negativismus, bolesti hlavy, trávicí obtíže, úbytek či přírůstek váhy, poruchy spánku či zkrácený dech.

Duševní nemoc či porucha se u dětí i dospělých projevuje problémy v oblasti nálad a emocí, v oblasti myšlení, pozornosti a paměti a také v chování, sebekontrole. Tyto potíže se často kombinují, komplikují či přímo znemožňují zapojení nemocného do běžného života a přinášejí pocit utrpení pro něho samotného.Projevují se třemi základními znaky:

chování nerespektující sociální normy, neschopnost udržovat přijatelné sociální vztahy, agresivita coby rys osobnosti nebo chování.

Co je to disociální chování : Disociální chování – nepřiměřené, nespolečenské chování, jehož projevy jsou krátkodobé, typické pro určité věkové období a které se dá zvládnout přiměřenými pedagogickými postupy. Jde o chování, které je na hranici normy a neškodí okolí.