Antwort Co to je Moira? Weitere Antworten – Co vyrábí Moira

Co to je Moira?
Moira je česká firma vyrábějící vysoce kvalitní oblečení z moderních materiálů. Založena byla ve Strakonicích v roce 1991 jako firma zameřená na na vývoj a výrobu prádla a ošacení pro výkonnostní sportovce. Základem byla textilie, která odvádí kapilární vlhkost, aby pokožka zůstala v suchu a teple.Údržba termoprádla

Perte v pračce ve vodě teplé maximálně 40°C. Nepoužívejte aviváž, může způsobit snížení kapilárního výkonu vlákna. Výrobky perte naruby. Zipy, zkracovače nebo plastické nášivky mohou způsobit u jemnějších pletenin zatržení.Moira je česká firma a všechny svoje výrobky vyrábí v České republice. Motto firmy je Capite, Corde et Manibus, tedy Hlavou, srdcem a rukama; tak tvoří Moira výrobky pro všechny, kteří hledají aktivní přístup k životu.

Jak prát merino deku : Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni do 30°C.

Používejte jemné prací prostředky určené na vlnu jak pro praní v ruce, tak i v pračce.

Jak nosit termo prádlo

Termoprádlo anebo funkční spodní prádlo se doporučuje nosit jako spodní vrstvu pod vaše sportovní oblečení, ať už je to cyklistický dres nebo lyžařské oblečení, ale je také skvelé na nespočetné množství jiných sportů, jako například na běhání, turistiku, běžkování atd., ale i na běžné nošení či rekreaci.

Jak vyprat deku v pračce : Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Beránkovou deku lze prát v pračce při teplotě 30°C. Doporučujeme použít šetrný program s nižšími otáčkami při ždímání. Je vhodné volit tekuté prací prostředky a vyvarovat se použití aviváže, která může nežádoucím způsobem obalit a slepit vlákna spodní vrstvy.

Termoizolační vrstva – jejím hlavním úkolem je vytvořit tepelnou izolaci a nepropustit studený vzduch k tělu. Dále se stará o odvod vlhkosti a páry ven, proto musí být maximálně prodyšná. Nejčastěji používaným materiálem je fleece a patří sem funkční mikiny, roláky, tepláky i lehké bundy.

Na co je dobré termoprádlo

Je účinné a efektivní pro mnoho sportů a také pro všemožné outdoorové aktivity. Důvodů je hned několik. Kvalitní termoprádlo dobře odvádí pot z těla a zabraňuje tím nepříjemnému zápachu. Pak také samozřejmě pomáhá s termoregulací.Mikroplyšové povlečení můžete prát v pračce na 40°C. Nechte ho volně uschnout na čerstvém vzduchu.Mikroplyšovou deku byste proto měli prát průměrně jednou za 7-14 dní v době, kdy ji často používáte.

Deku čistíme pod studenou vodou, poté položíme mezi ručníky, vymáčkneme přebytečnou vodu a necháme volně rozloženou uschnout. Vyvarujte se používání chemických prostředků a praní v pračce.

Jak prát Merino deku : Výrobek je možné prát v ruce ve vlažné lázni do 30°C.

Používejte jemné prací prostředky určené na vlnu jak pro praní v ruce, tak i v pračce.

Kdy nosit termoprádlo : Termoprádlo můžete v zimě nosit jako základní vrstvu pod vaše běžné oblečení, pokud vám často bývá zima – například v kanceláři, kde se příliš nehýbete. Samozřejmě se díky svým funkčním vlastnostem hodí i na sport a další aktivity v chladném prostředí, ať už je to běhání, lyžování nebo vyhazování sněhu.

Jaký je rozdíl mezi mikrovláknem a Mikroplyšem

Mikroplyš má vyšší chlup, díky čemuž je hebké a nadýchané. Mikroflanel má kratší chlup a je velice jemný na dotyk. To jsou jediné a zásadní rozdíly těchto materiálů.

Jedná se o velice příjemnou tkaninu ze 100% polyesteru, která při doteku s ní připomíná hedvábí. Výrobky vyrobené z mikrovlákna jsou velice hebké a jemné. Ložní povlečení z mikrovlákna je i po několika vypráních stálobarevné a své barvy si zachovává dlouhodobě jasné.Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.

Jak prát velkou deku : Deku perte samostatně bez dalšího prádla. Na pračce zvolte prací program pro ruční praní, jemné textilie nebo vlnu (podle složení vaší deky). Obzvlášť důležité je používat přípravky, které jsou určené na konkrétní typ vlákna. Například na vlněnou deku jsou to ty s obsahem lanolinu.