Antwort Co to je Konifer? Weitere Antworten – Jak často zalévat konifery

Co to je Konifer?
Častou chybou je každodenní, ovšem velmi povrchní zálivka celé plochy, kdy při následné kontrole zjistíte velmi malou vlhkost ve vrstvě 2 – 3 cm. Kvůli tomu dřevina málo tvoří přírůstky, jen přežívá a ztrácí krásný vzhled. Mnohem lepší je zalévání po několika dnech, ovšem vydatně.Pěstování jehličnanů v nádobách

Jakmile kořeny stromku prorostou celou nádobou, což je zpravidla za 1 až 2 roky, je třeba jej přesadit a vyměnit zeminu. Vhodný je speciální substrát určený pro konifery. Při přesazování je možné použít stejnou nádobu, větší zvolte pouze v případě, pokud chcete, aby rostlina povyrostla.Můžete jej normálně kompostovat, stejně jako všechnu biomasu materiály ze zahrady. Jen pozor, kyselé jehličí by umělo proces rozkladu v kompostéru zpomalit. Snažte se, aby podíl jehličnaté složky v objemu kompostu nepřesáhl 10 %, a byl dobře promíchán. Rozklad jehličí můžete urychlit tím, že jej nasekáte.

Kdy stříhat konifery : Nejvhodnější čas pro zaštipování jehličnanů totiž přichází ve chvíli, kdy se jim na jaře začnou prodlužovat výhonky (prýty). Způsobem, který předvádí Vlasimil Šindelář na videu můžete ošetřit nejen borovice, ale také smrky nebo jedle. Naopak tisy můžete seříznout bez obav i hlouběji. Velmi snadno a bohatě obrůstají.

Jak rychle roste Konifera

Jehlice sedí v malých chomáčích, tři jehlice kolem větve. Jsou velmi špičaté, asi dvoucentimetrové. Šišky dorostou během tří let, když jsou zralé, zčernají a vytvoří typickou jalovcovou formu.

Čím hnojit konifery : Organické hnojivo Trumf Konifery je hnojivo přírodní NPK hnojivo s obsahem hořčíku. Podporuje růst rostlin, jehličí (v případě konifer). Hořčík podporuje zelenou barvu, předchází opadu jehličí a podporuje kondici rostlin. Účinkuje až 3 měsíce.

Jehličnany se v ideálním případě sázejí na podzim.

Zemina pro konifery je určena k pěstování jehličnatých okrasných dřevin, případně i jiných kyselomilných rostlin, je vyrobena ze směsi rašelin, kůrového kompostu, jílovité složky, minerálního hnojiva se stopovými prvky a dolomitického vápence.

Kam s Jehlicim

Kompost čistě z listí nebo z jehličí

Uložte do kompostéru listí ve vrstvách 15-20 cm tlustých, a proložte tenkými vrstvami materiálu bohatého na dusík. Ideální je v tomto případě hnůj, ale v klidu ho nahradíte jakýmkoliv zeleným materiálem, například trávou.Piliny je možné i kompostovat. Jejich rozklad sice může trvat i několik měsíců, ale výrazně zlepší strukturu i kvalitu kompostu. Nyní na podzim se nemusíte obávat ani piliny zarýt kultivátorem přímo do záhonů. I když se do jara nerozloží, zlehčí půdu a zlepší její propustnost.Napadení škůdci, houbová choroba, nedostatek živin, nedostatek vody, nesprávně zvolené stanoviště nebo nízká teplota. To mohou být důvody hnědnutí jehličnanů.

U jehličnanů nejrychleji roste kříženec, cypřišovec (Cupressocyparis leylandii). Po zakořenění má roční přírůstky přes 1 metr, říká Ivan Dvořák z časopisu Zahrádkář.

Co hnojit Slepičinci : Používáme je nejen na okurky, rajčata, papriky, květák, jahody, maliny, borůvky ale i muškáty, begonie, azalky, rododendrony, lilie apod.

Kdy začít s hnojením : Hnojit začínáme se začátkem vegetace, když se rostliny probouzí ze zimního spánku, po kterém jsou většinou (paradoxně) vyčerpané a potřebují vzpruhu. Případně rostliny rovnou přesaďte a nějakou dobu poté začněte i s hnojením. Přesněji, po uplynutí doby, kdy se vyčerpá hnojivo obsažené v použitém substrátu.

Jaké jehličnany do zahrady

Výbornou alternativou jsou okrasné listnaté stromy, které mohou i kvést.

  • Borovice.
  • Smrky.
  • Jedle.
  • Jalovce.
  • Cypřišky.
  • Tisy.
  • Thuje.
  • Modříny.


Jaké jehličnany se hodí do květináče na balkon Do květináče jsou vhodné zdrobnělé jehličnany, především borovice (kleč nebo blatka), jalovce nebo zakrslý smrček ('Machala', 'Echiniformis' nebo 'Perfecta'). Květináč musí být dostatečně velký, substrát v něm propustný, nevysychavý.Odstrojená jehličnan tedy odložte ke kontejnerům, do nich v žádném případě nepatří. Spolehněte se, bude odvezen, kam patří. Případně, máte-li vlastní zahradu, můžete větve z odstrojeného vánočního ještě využít k přikrytí choulostivějších rostlinek.

Jaký je rozdíl mezi pilinami a hoblinami : Piliny jsou drobné kousky dřeva nebo jiného materiálu. Vznikají jako vedlejší produkt při řezání pilou (odtud název), při pilování nebo při jiném obrábění (např. broušení). Při hoblování dřeva vznikají hobliny, odpad vznikající při obrábění kovů nazýváme třísky.