Antwort Co stehovat jako prvni? Weitere Antworten – Co stěhovat jako první

Co stehovat jako prvni?
Jde hlavně o hygienické potřeby, pár kousků čistého oblečení do práce (pokud se nestihnete přestěhovat za víkend) nebo věci, které budete v následujících několika dnech s jistotou potřebovat.Důkladně si zkontrolujte stav všech měřičů

Vaší starostí během nájmu bude pravděpodobně mimo jiné platit spotřebovanou vodu, plyn a elektřinu. Vždy proto před započetím nájmu zkontrolujte a nechte zaprotokolovat stav všech měřičů aby později nedošlo k nějakým sporům.Nejprve balte věci sezónní a ty, které příliš nepoužíváte.

Naposledy pak nejpoužívanější oblečení a předměty. Ideální je, když si připravíte speciální kufr se všemi nezbytnostmi pro prvních pár dní v novém domově. Dejte do něj důležité doklady, cennosti, hygienické pomůcky, léky a oblečení.

Kolik krabic je potreba na stěhování : Při kompletním zalepení krabice (zespoda i shora zalepit uprostřed i po stranách) postačí běžná balící lepící páska na cca 10 krabic na stěhování. S balením věcí začněte raději s několikadenním předstihem.

Jak zabalit skleničky při stěhování

První možností je zabalit každou skleničku do něčeho měkkého, třeba mirelonu nebo bublinkové fólie, vložit do krabice a tu ještě vyplnit další měkkou výplní. Druhou možností jsou speciální příčky na sklenice. Příčku jednoduše vložíte do přepravky nebo krabice a pak jen vkládáte sklenice. Vše je jednodušší a rychlejší.

Kdy zacit balit před stěhováním : Se samotným balením je vhodné začít i týden před stěhováním. Nejdřív sbalte věci, které zcela určitě nebudete pár týdnů potřebovat. Pravděpodobně půjde o knihy, sezónní oblečení, sportovní potřeby či dekorace. Při balení myslete na vybalování a dávejte věci z jedné místnosti do jedné krabice.

Projděte si důkladně celou nemovitost, včetně sklepa, balkonu a dalších užívaných prostor. Při přebírání domu nezapomeňte ani na zahradu. „Při prohlídce zkontrolujte a vyzkoušejte všechny domácí spotřebiče a zařízení, včetně sprchy, digestoře, svítidel. Zaměřte se i na drobná poškození vybavení.

Vybrat si můžete z několika taktik. Buď zabalíte každou skleničku zvlášť nebo můžete vystlat krabici dřevitou vlnou a sklenice do ní „ponořit“. Výplň dovolí sklenicím jemný pohyb,, ale přitom zabrání kontaktu mezi sebou. Další možností je použít přepravku s vloženou vkladovou příčkou.

Jak si naplanovat stěhování

U nábytku omotejte všechny části

  1. Nábytek a jeho kusy obtočte několika vrstvami smršťovací fólie.
  2. Na rohy umístěte krytky vyrobené z kartonu.
  3. Křehká místa ze skla apod. obalte fólií bublinkovou.
  4. Veškeré šrouby a jiné součástky dejte do jednoho pytlíku. Na ten napište, k čemu patří.
  5. Před rozebráním si vyfoťte různé spoje.

Navštívit můžete například knihkupectví, lékárny nebo prodejny s elektronikou. Krabice v den přivážky zboží mohou mít také restaurace, bary nebo kavárny. Pokud budete stěhovat například garáž, zkusit můžete i krabice z autoservisů.

  1. 10 věcí, které je třeba udělat před stěhováním do nového domu. Den stěhování.
  2. Připojte se k internetu.
  3. Připojte si energie.
  4. Mějte plán pro děti a domácí zvířata.
  5. Informujte přátele a rodinu o svých nových kontaktních údajích.
  6. Změna adresy.
  7. Zabalte si krabici s nářadím.
  8. Zařiďte si pojištění domu a nemovitosti.


Zkontrolujte, všechny mechanické poškození, které při té výstavbě mohly vzniknout. Jestli nejsou poškrábané dveře, poničené dlaždice, jestli nejsou někde na stěnách nějaké odřeniny, nějaké fleky. To je taková základní estetická kontrola. Zkontrolujte si, zda všechny dveře správně zavírají.

Jak probíhá předání bytu : Především se jedná o:

  1. zapsání stavu elektroměru, plynoměru, vodoměru,
  2. předání klíčů od bytu a společných prostor,
  3. předání potřebných dokumentů souvisejících s bytem,
  4. kontrola movitých věcí a spotřebičů, pokud v bytě zůstaly,
  5. kontrola stavu bytu.

Jak se nezbláznit že stěhování : Všechny křehké věci zabalte do bublinkové fólie, do starých novin, nebo je naskládejte do krabice vystlané nastříhanými proužky novin a papíru. Jde o zdlouhavou práci, ale vyplatí se. Koberce a čalouněné věci obalte stretch fólií, ochrání věci před vlhkem a blátem.

Kde sehnat levné krabice

Mnohem vstřícnější jsou zaměstnanci v menších obchodech. Zajímavým “zdrojem” jsou hlavně knihkupectví a prodejny s elektronikou, protože na přepravu používají obzvlášť pevné a robustní krabice. Důležité je ale načasování – musíte se trefit zrovna do dne, kdy jim dovezli zboží.

Nápojáč třídíme do oranžového kontejneru

No a všechny tyhle krabice na pitíčka, vína a mlíčka (malý i velký) se mají třídit do oranžových kontejnerů. Jak už to ale bývá, jsou i tady výjimky a někdy se nápojové kartony třídí do jedné nádoby spolu s jiným druhem odpadu.Jak dlouho stěhování trvá To je velice individuální a záleží to zejména na množství stěhovaných věcí a vzdálenosti stěhování. Jedná-li se o stěhování bytu, rodinného domu, kanceláře či menší firmy sídlící třeba ve vile, pak zpravidla stěhování zabere maximálně jeden den.

Co si sbalit do bytu : Zvlášť si sbalte věci, které naopak budete potřebovat hned po přestěhování a první den a noc. Tedy pyžamo, peřiny, léky, toaletní papír, hygienické potřeby, ručníky, pár kusů oblečení a spodního prádla, či nabíječku na telefon. Toto zavazadlo si zřetelně označte, aby v novém bytě neskončilo pod haldou dalších krabic.