Antwort Co si vzít s sebou na KZP? Weitere Antworten – Co s sebou na rekrutační středisko

Co si vzít s sebou na KZP?
Co si vzít s sebou

  1. osobní doklady (občanský průkaz nebo pas)
  2. průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny.
  3. rozhodnutí o povolání do služebního poměru vojáka z povolání
  4. číslo bankovního účtu (například kartička s číslem účtu)
  5. vojenská knížka (pokud vám byla vydána)

Cílem KZP AZ je naučit zájemce o službu v AZ základním činnostem potřebným k přežití na bojišti a k boji, naučit je obsluze a střelbě z útočné pušky (samopalu), pistole a vytvářet fyzické, psychické a morální předpoklady pro výkon služby vojáka Aktivní zálohy.Kurz základní přípravy (KZP) pro zájemce o službu v AZ je organizován v délce 6 týdnů, ve Velitelství výcviku – Vojenské akademii (VeV-VA) ve Vyškově, zpravidla 4x ročně. Na základě žádosti vojáka je možno přípravu absolvovat ve dvou částech po 3 týdnech.

Co potřebuji do armády : Zákon stanovuje, že uchazeči o službu v armádě musí být občané ČR starší 18 let, trestně bezúhonní a zdravotně způsobilí. Musí mít ukončené alespoň střední odborné vzdělání (tedy minimálně výuční list) a nesmí být ke dni nástupu do armády členy politické strany nebo odborové organizace.

Jak dlouho trva nábor do armady

Probíhá na specializovaném pracovišti v Praze nebo Olomouci. Fyzické testy trvají 2 hodiny.

Co dělají ženy v armádě : Mezi lidmi stále panuje mylná představa, že ženy sloužící v armádě sedí jen v kan- celářích. Opak je ale pravdou. Ženy v uniformě zastávají funkce od logistiky přes zdravotnice až po pilotky bojových vrtulníků. Profesionální AČR se chlubí tím, že v bojovém nasazení rozdíl mezi muži a ženami nezná.

Délka kurzu – 31 výcvikových dnů, 240 výcvikových hodin, rozvržen viz níže: 11 dnů nepřetržitého vojenského výcviku (NVV) 3 dny volna za NVV. 4 dny NVV.

Co vzít s sebou

  1. osobní doklady (občanský průkaz nebo pas)
  2. průkaz pojištěnce zdravotní pojišťovny.
  3. rozhodnutí o povolání na výcvik.
  4. číslo bankovního účtu (například kartička s číslem účtu)
  5. vojenská knížka (pokud vám byla vydána)
  6. léky, užíváte-li nějaké
  7. kontaktní čočky, pokud je nosíte.
  8. hygienické potřeby.

Kolik si vydělá voják za měsíc

Platová tabulka pro vojáky – čekatele

Hodnost Základní plat od 1.1.2024
Vojín ve výši minimální mzdy -> 18 900 Kč
Svobodník ve výši minimální mzdy zvýšené o 3,7 % -> 19 600 Kč
Desátník ve výši minimální mzdy zvýšené o 7,3 % –> 20 280 Kč
Četař ve výši minimální mzdy zvýšené o 11 % –> 20 980 Kč

Na výsluhový příspěvek vzniká nárok po 15 letech služby vojáka z povolání v základní výši 5 % průměrného měsíčního hrubého platu (PMHP). S dalšími odslouženými léty se výše příspěvku zvyšuje, až za 20 let služby vojáka z povolání dosáhne 36 % PMHP.Pejšek zdůraznil, že vojáci během misí, které trvají většinou šest měsíců, nemají nárok na volno. Základní tarifní plat mají desátníci 26.260 korun, rotní 32.430 korun, praporčíci 39.640 korun nebo majoři 55.310 korun.

Od té doby uplynulo dlouhých 80 let. V současné době, se svými zhruba 14 procenty, tvoří ženy nedílnou součást Armády ČR. Vojenskou uniformu nosí zhruba 3800 vojákyň z povolání, což znamená, že každý sedmý voják v České republice je žena. Do roku 2030 se počítá, že by jich mohlo být až 4500.

Co všechno musí umět voják : Voják musí být sociabilní, otevřený, komunikativní, schopný týmové spolupráce. Vedle toho musí umět regulovat své chování, předvídat důsledky svých rozhodnutí. A nezbytná je samozřejmě také zdravá míra agresivity, voják musí být schopen vystřelit po nepříteli.

Jak dlouho trvá vojna : Po roce 1945 trvala služba dva roky, a to až do roku 1990, kdy novela branného zákona stanovila délku na 18 měsíců a uzákonila možnost civilní služby. O tři roky později došlo k dalšímu zkrácení – o půl roku. Absolvování bylo povinné pro všechny muže ve věku od 17 do 60 let.

Kdy skoncila dvouleta vojenska sluzba

listopadu 2003 – Vláda schválila reformu armády, podle níž základní vojenská služba skončí závěrem roku 2004. 30. března 2004 – Na vojnu nastoupilo posledních 878 branců.

Veteráni, kteří bojovali za svobodu své země během 2. světové války, ať už na zahraničních frontách nebo v domácím odboji, mají nezpochybnitelné morální právo nosit uniformu. Během několik týdnů se toto právo promítne i do příslušného resortního předpisu," prohlásila ministryně obrany Vlasta Parkanová.Vojákovi v aktivní záloze, který konal v kalendářním roce vojenskou činnou službu v celkovém rozsahu alespoň 14 dnů nebo službu v operačním nasazení, náleží odměna ve výši 18 000 Kč ročně.

Kolik má vojak peněz : Platová tabulka pro vojáky – od 1.1.2024

Hodnost Základní plat od 1.1.2024
Vojín 18 900 (ve výši minimální mzdy)
Svobodník 30 310
Destátník 31 890
Četař 33 630