Antwort Co si pořídit na háčkování? Weitere Antworten – Jaká příze na háčkování

Co si pořídit na háčkování?
Pro začátečníky doporučujeme bavlněné příze řetízkové, které jsou vyrobeny z pásků či dutinek, které jim zajišťují skvělou pružnost. Bavlna je vhodná k mechanickému praní, je nutno však počítat s pomalejším schnutím. Je také velmi příjemná na pokožce, proto je vhodná pro děti a osoby s citlivou pokožkou.K háčkování potřebujeme jeden háček a přízi (háčkováním z jiného materiálu, např. z jemného drátu, se na tomto místě nebudeme zabývat). Obvykle využijeme také ostré nůžky, schéma, rozpis či návod a zkušební vzorek. Háčkování složitějšího vzoru nám mohou usnadnit zamykací značkovače nebo počitadlo řad.Uháčkovat se dá v podstatě cokoliv, hračka, svetr, čepice, deka pro miminko, kabelka, košík…

Co začít háčkovat : Na jemnější a drobné výrobky a hračky se hodí tenká příze. Skvěle se začíná s tlustší a pevnější přízí – ta je ideální na háčkované koše. Na větší doplňky, dekorace a zejména hračky se hodí skoro až plyšová, tlustá a měkká příze. Pro spoustu začátečníků je složité vybrat háček.

Na co je příze

V běžném užití rozumíme nití tenké spředené vlákno používané při šití, pletení a tkaní, zatímco příze je několik skroucených vláken, jež slouží při tkaní, pletení, vyšívání, ale ne při šití.

Co Uhackovat z bavlny : Příze je silou vhodná na menší hračky, lehké jarní či letní deky do kočárku, lehké šátky, tunely, čepičky, baretky, kšiltovky, kabelky, dekorace, jemné prostírání, sukně, šaty, tílka, topy, cardigany, bolerka, svetříky, čelenky, šátky na hlavu.

Potřeby pro pletení a háčkování

  1. Bavlněná pletací příze Camilla (50g)
  2. Elastická přídavná nit (200m) – Madeira.
  3. Ponožková pletací příze Lofoty samovzorovací (100g)
  4. Pletací žinylková příze Bambi (100g)
  5. Pletací příze Tulip (100g)
  6. Jehly ruční na vlnu – plastové 3ks – PRYM.
  7. Strojek na pletení šňůr – PRYM.


Co uplést a s čím začít

  1. Pletená čelenka. Skvělý projekt z pletení pro začátečníky s využitím silnější příze a větších jehlic.
  2. Pletená šála. Na rovných jehlicích šálu zkrátka pleťte tak dlouho, až vám bude pohodlně sedět kolem krku.
  3. Pletená čepice.
  4. Pletená deka.
  5. Pletená vesta.
  6. Pletený svetr.
  7. Pletené ponožky.
  8. Pletené šaty.

Jak drzet háček

Háček můžeme držet dvěma základními způsoby: buď jako NŮŽ – háček držíme mezi palcem a ukazovákem asi 5 cm od konce, konec háčku si opíráme o dlaň pravé ruky stejně, jako při krájení nožem.Dnešní moderní háčkování používá ale také jiné materiály např. háčkované nitě, dráty, tkaninu nebo motouzy. Stále je však nejvíce využívaná příze. Volba vhodné příze se odvíjí od toho, jaký je výsledný produkt.mykání je rozvolňování textilního materiálu až na jednotlivé vlákno za pomoci ostrých hrotů. Vlákna se při tom napřímí, urovnají do podélného směru a ukládají stejnoměrně vedle sebe. Mykaná příze je každá příze z mykaného materiálu, který byl zpracován bez vyčesávání krátkých vláken.

Proto vybírejte raději klubíčka z přírodních materiálů jako je vlna, alpaka či merino. Výhodou vlny je, že má termoregulační vlastnosti, takže ji lze nosit prakticky celoročně. Můžete plést ze 100% merino vlny Lana Stenli. Nebo alespoň z přízí s vyšším podílem vlny.

Co se zbytky vlny : Někdo může nad zpracováváním přebytků ohrnovat nos, jiný zajásá nad každým kouskem vlny. Současný trend spočívající v omezování plýtvání všeho druhu se promítá i v módní průmyslu.

Co uplést z vlny : CO MŮŽETE Z VLNY FEELING GOOD YARN UPLÉST Díky tomu, že je Feeling Good Yarn krásně měkká a hebká, nebojte se ji nosit přímo na pokožce. Klidně si z ní upleťte svetr s rolákem, vestičku, šálu, čepici nebo cokoliv dalšího. Navzdory své jemnosti a lehkosti vás překvapí i tím, že z ní upletené věci budou velmi teplé.

Co všechno potřebuji na pletení

  1. Příze.
  2. Potřeby pro pletení
  3. Aplikace a ozdoby.
  4. Knoflíky.
  5. Tvorba postaviček a zvířátek.
  6. Bambule.
  7. Překližková dna/víka/tašky.
  8. Polystyrenové výlisky.


POZOR! ČÍM SILNĚJŠÍ je příze, TÍM VÍCE jí spotřebujete. Na svetr by vám mělo obecně stačit 500 – 600 g (podle vaší velikosti), ale na tlustý zimní svetr ze silné vlny spotřebujete 800 – 1000 g. Bavlněná (Tina, Batole, Camilla, Cotootn Mix, Gina, L´occasione) – je velmi příjemná na omak.

  1. Příze.
  2. Potřeby pro pletení
  3. Aplikace a ozdoby.
  4. Knoflíky.
  5. Tvorba postaviček a zvířátek.
  6. Bambule.
  7. Překližková dna/víka/tašky.
  8. Polystyrenové výlisky.

Kolik vlny je třeba na upletení svetru : Na svetr by vám mělo obecně stačit 500 – 600 g (podle vaší velikosti), ale na tlustý zimní svetr ze silné vlny spotřebujete 800 – 1000 g.