Antwort Co se Vyrabí z ječmene? Weitere Antworten – Co se dělá z ječmene

Co se Vyrabí z ječmene?
Využití V dnešní době se většina vypěstovaného ječmene, zejména ozimý ječmen, používá ke krmným účelům. Nejkvalitnější část produkce (v Česku asi 30 % jarních ječmenů) slouží k výrobě sladu. V antice byla ječná kaše běžným jídlem, dodnes se konzumuje na Blízkém Východě.Šťáva z mladého ječmene je opravdu super potravinou. Je v ní 4x více vápníku, než je v mléce, 22x více železa než ve špenátu a tolik bílkovin, jako najdete v kvalitním steaku. Obsahuje také esenciální aminokyseliny, více než 12 minerálů a 13 různých vitamínů (včetně vitamínu K).Užívám nalačno – vstřebá se maximální množství vitamínů, minerálů, antioxidantů i enzymů. Smíchám jej s jinou potravinou – celý pokrm strávím rychleji, ale z ječmene vstřebám méně prospěšných látek. Pozn.: Nalačno znamená asi půl hodiny před dalším jídlem a zároveň po strávení předchozího jídla.

Kdo nesmí zelený ječmen : Kdo by se měl zelenému ječmeni vyhnout, jsou lidé s akutním stavem trávicího traktu, po transplantaci orgánů nebo trpící autoimunitním onemocněním. Kontraindikace může zelený ječmen způsobovat pouze v kombinaci s léčivy obsahujícími látku warfarin.

Kdo žere ječmen

JEČMEN: Ve srovnání s pšenicí obsahuje méně škrobu, má nižší energetickou hodnotu a více vlákniny. Ječmen působí příznivě na kvalitu masa a jakost sádla u prasat. U dojnic ovlivňuje příznivě kvalitu mléka i másla. Je zvláště vhodný pro výkrm prasat a skotu.

Kdy užívat mladý ječmen : Podobně jako u jiných zelených potravin, obsahuje i mladý ječmen značné množství chlorofylu. Chlorofyl má podobnou molekulární strukuturu jako naše krev a má tak pozitivní vliv na krvetvorbu. Mladý ječmen je vhodné konzumovat ráno na lačno, kdy je tělo nejlépe připraveno vstřebat veškeré živiny, které ječmen nabízí.

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.


Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Jak dlouho roste ječmen

Technologie

Přehled hlavních vlastností odrůd Akcent
Agronomická data: Vegetační doba (dny) Délka stébla (cm) Odolnost proti poléhání (9-1) 120 68 7,5
Odolnost proti chorobám (9-1): Padlí travní Rez ječná Hnědá skvrnitost Rynchosporiová skvrnitost 4,5 5 3,5 3,5

Nálev a chuť ječmene

Chutná bylinkově, nasládle, není hořký ani svíravý. Jeho chuť je ovšem specifická. Užívá se přímo do nápojů nebo pokrmů. Protože jde o skutečně rozemleté lístky a žádný extrakt, úplně se nerozpustí.Ječmen pak dočišťuje tělní tekutiny – krev, lymfatický systém (umí výborně odvodňovat organismus), čistí také pomocí potu a moči. Oproti chlorelle navíc obsahuje celou řadu enzymů, které dokážou tělu dodat rychle energii a je-li potřeba, urychlují také hojení. Obě zelené potraviny jsou navíc zásadotvorné.

Mladý ječmen je název pro usušenou šťávu z mladých výhonků ječmene. Zelený ječmen oproti tomu označuje celou jemně umletou nať mladé rostliny.

Proč nedávat slepicím pečivo : Slepici to totiž zasytí, ale tzv. prázdně. Má plné vole, ale nutričně strádá. Mnohá plemena jsou náchylná na zatučnění, které je při zkrmování namáčeného pečiva velmi častým nešvarem.

Co se dělá z obili : Z obilovin se vyrábí především pečivo, těstoviny, ovesné vločky, cornflakes, jáhly, kroupy. Obiloviny jsou dobrým zdrojem sacharidů. Jsou zdrojem vitaminů, minerálních látek, vlákniny a rostlinných bílkovin.

Kdo nesmi uzivat chlorellu

Vyhnout chlorelle by se měli lidé:

  • s onemocněním žilního systému,
  • pacienti po transplantaci orgánů,
  • všichni ti, kdo užívají léky na potlačení imunity nebo léky na ředění krve,
  • lidé s autoimunitními onemocněními,
  • pacienti s hyperfunkcí štítné žlázy či s chronickým zánětem trávicího traktu.


Konzumace chlorelly: Chlorellu konzumujte od 3 tablet denně, s postupným zvyšováním během zhruba 2 týdnů do té doby, dokud není stolice zelená. Poté jezte 2 – 4 gramy což je 10 – 20 tablet denně. Záleží na tom, zda pijete i ječmen.Chlorella má vliv na:

  • normální činnost srdce a cév.
  • normální činnost střev a jater.
  • přirozenou obranyschopnost.
  • pročištění
  • normální činnost střevního traktu, mikrobiální rovnováhu.
  • imunitu, energii, vitalitu.

Co je lepší chlorella nebo spirulina : Chlorella organismus spíše detoxikuje, zatímco spirulina jej spíše posiluje a vyživuje. Chlorella obsahuje dvojnásobné množství chlorofylu než spirulina. Dále je výraznou zásobárnou železa. Za zmínku stojí také obsažený vitamin K, fosfor i další vitamíny a minerální látky.