Antwort Co se starým hasicím přístrojem? Weitere Antworten – Kam vyhodit starý hasicí přístroj

Co se starým hasicím přístrojem?
Hasicí přístroje jsou velkou tlakovou nádobou. Nejlepší je jejich odevzdání firmě, která se zabývá jejich prodejem a revizemi. Případně je odvézt do sběrného dvora. Před dalším materiálovým využitím musí být odborně znehodnoceny (provrtány).Zařízení na recyklaci je nutné doručit k nám na provozovnu. Možnost doručení je buď kurýrem či osobně. Výdejnu s provozovnou naleznete na adrese, Hrusická 2616/3, Praha 4 – 14000. Pozn.3. Pěnový hasicí přístroj

Pěnový hasicí přístroj: Třída požáru A, B
Vhodné pro hašení Nevhodné pro hašení
pevné hořlavé látky, benzín, nafta, minerální oleje a tuky. hořlavé kapaliny mísící se s vodou, hořlavé plyny (zemní plyn, propan-butan, acetylen, metan), kuchyňské spotřebiče (fritovací hrnce apod.).

6. 9. 2019

Kolik stojí revize hasicího přístroje : Ceník provedených výkonů:

Hasicí přístroje
Revize hasicího přístroje dle typu přístroje/ks 35-49,- Kč
Tlaková zkouška 3letá – vodní 349,- Kč
Tlaková zkouška 3letá – vzduchopěnový 349,- Kč
Tlaková zkouška 5letá – práškový 428,- Kč

Co lze hasit práškovým hasicím přístrojem

Práškový hasicí přístroj je vhodný na hašení:

prakticky všech pevných materiálů kapalných látek (ředidla, pohonné hmoty, oleje) hořících plynů (propan-butan), přičemž se nemusíme obávat úrazu proudem při hašení hořících obytných domů, v nichž nebyla odpojena elektřina.

Kam vyhodit starou pánvičku : Snad každý už někdy řešil otázku, kam vyhodit připálené teflonové pánve (nejen od oblíbeného kapra) nebo třeba kam vyhodit varnou konvici, která může být také z velké části kovová. Tyto a další podobné předměty je nejlepší odevzdat do sběrného dvora.

Hasí pevné organické látky, jako je dřevo, papír, seno, sláma, textil atd. Použivá se v archivech, kůlnách, senících apod. HASTEX Pěnový hasicí přístroj – VP 6 TNC – nerez Velmi vhodný pro hašení požárů polárních i nepolárních hořlavých kapalin v drogériích, lékárnách, příručních skladech hořlavých kapalin apod.

Má nejnižší účinnost, hasebním účinkem vody je především ochlazování (chladicí efekt). Vodní hasicí přístroje jsou vhodné pro hašení požárů pevných látek. Nesmí být použit k hašení hořících alkalických kovů, k hašení látek, které reagují s vodou ani k hašení hořících tuků a olejů.

Co nesmíme hasit vodou

Elektrická zařízení s napětím nad 400 V se nesmí hasit vodou! stropu. dochází k odpařování vody pouze v pásmu horkých plynů, tedy ve volném 3D prostoru, )při standardním hašení se voda odpařuje také od přehřátého povrchu stropů a stěn. )Revizní technik provádí kontrolu hasicích přístrojů u zákazníka a určuje, který přístroj se musí odeslat na pravidelnou tlakovou zkoušku nebo opravu.Kontrola hasicích přístrojů se provádí dle předpisů o požární ochraně nejméně jednou za rok. Výrobce však může v dokumentaci (návodu) k hasicímu přístroji roční lhůtu zkrátit, ale nikdy ne prodloužit. Kontrolu je dle předpisů o požární ochraně nutno provést rovněž po každém použití hasicího přístroje.

periodické zkoušky hasicího přístroje. Četnost této zkoušky je závislá na druhu hasební látky. Periodická zkouška pro vodní a pěnové hasicí přístroje se provádí jednou za 3 roky, pro ostatní hasicí přístroje jedno za 5 let.

Co hasit sněhovým hasicím přístrojem : Sněhový přístroj je vhodný na hašení:

  • K hašení elektrických zařízení pod proudem.
  • Hořlavé plyny. Velmi rychle zřeďuje hořlavý plyn a likviduje plamen.
  • Hořlavé kapaliny.
  • Potravin a k využití pro laboratoře, jemnou mechaniku a elektronická zařízení
  • Pevné hořlavé látky.
  • Hořlavé kovy.

Kam se starou matraci : Celý výrobek můžete odevzdat a to bezplatně do sběrného dvoru v místě Vašeho bydliště. Starou matraci rozhodně nelikvidujte spalováním nebo rozřezáním a uložením do tzv. žlutých kontejnerů na plasty. Při spalování unikají do ovzduší zdraví škodlivé látky.

Kam se Tridi plechovka

Kam ale plechovky po vypití nápoje vyhodit Hliník a jiné kovy patří do 14 tisíc šedých kontejnerů nebo na sběrný dvůr. Ve většině měst a obcí Česka se ale od roku 2020 třídí kovy společně s plastem, k tomu slouží celkem 115 tisíc žlutých kontejnerů doplněných samolepkou „Kovy“.

periodické zkoušky hasicího přístroje. Četnost této zkoušky je závislá na druhu hasební látky. Periodická zkouška pro vodní a pěnové hasicí přístroje se provádí jednou za 3 roky, pro ostatní hasicí přístroje jedno za 5 let.Práškový přístroj je určený pro hašení tříd A, B, C, D, včetně pevných látek kromě sypkých hmot. Dobře hasí zejména požáry hořlavých kapalin a hořlavých plynů a speciální typy prášku i požáry některých lehkých kovů.

Co se hasí sněhovým hasicím přístrojem : Sněhový přístroj je vhodný na hašení:

  • K hašení elektrických zařízení pod proudem.
  • Hořlavé plyny. Velmi rychle zřeďuje hořlavý plyn a likviduje plamen.
  • Hořlavé kapaliny.
  • Potravin a k využití pro laboratoře, jemnou mechaniku a elektronická zařízení
  • Pevné hořlavé látky.
  • Hořlavé kovy.