Antwort Co se stane s Vesmirem? Weitere Antworten – Co se stane s člověkem ve vesmíru

Co se stane s Vesmirem?
Efekt vesmírného prostoru na člověka

Smrt by nastala krátce poté, jakmile by neokysličená krev dorazila do mozku. Člověk (a stejně tak vyšší organismy) by tedy během pár sekund ztratil vědomí a během dalších několika málo minut zemřel na hypoxii (akutní nedostatek kyslíku).Za přibližně 10 miliard let budou většinu hmoty vesmíru tvořit černé díry, vyhaslí bílí trpaslíci a neutronové hvězdy padající do černých děr v centrech galaxií. Za 1032 let se začnou protony rozpadat na fotony, elektrony, pozitrony a neutrina. Veškerá hmota mimo černé díry se rozpadne.4) Vypaří se voda ve vakuu Odpověď: Je tak tak, jak říkáte. Vypaří se jenom část, ta s sebou odnese teplo, takže zbytek vody zmrzne. Důkazem, že to tak chodí, jsou třeba komety, jejichž značnou část tvoří právě led.

Jak dlouho vydrží člověk ve vakuu : Člověk může krátké vystavení do prostředí vakua přežít. Prvních asi 10 sekund při vědomí a další minutu či dvě po následné resuscitaci. Scéna z filmu 2001: Vesmírná odysea není vyloučena, zatímco nafukování obličeje ve filmu Total Recall je zřejmě jen fikcí.

Jak dlouho vydrží člověk ve vesmíru

Poznatky odborníků o vlivu vesmíru na naše nechráněné tělo jsou proto velmi kusé a z velké části teoretické. Odhaduje se, že neodvratná smrt ve volném kosmu nastává zhruba po 90 sekundách. Postižený však asi do 15 sekund upadá do bezvědomí, především v důsledku dramatického poklesu množství kyslíku v krvi.

Co se stane s lidskym telem v hloubce : Lidské tělo se přizpůsobí i pod hladinou

Potápěči se dokážou potopit do hloubek, kde je tlak 10krát i 20krát vyšší, než je tlak atmosférický. Přesto zůstanou celí a mohou přežít. „Když se potápěč nad hladinou nadechne, zadrží dech a ponoří se do hloubky 10 metrů, kde už je dvojnásobný tlak, stlačí se mu plíce.

Kármánova hranice je všeobecně přijímaná hranice mezi zemskou atmosférou a kosmickým prostorem. Je určena výškou 100 km nad povrchem Země. Jejím autorem je Theodore von Kármán, inženýr a fyzik maďarsko-amerického původu, a v současné době je hodnota uznávána Mezinárodní leteckou federací (FAI).

Na oběžné dráze poletují třeba i porouchané družice a rakety. Ale nebojte! Vesmírný odpad je ze Země kontrolován.

Jak vypadá záchod ve vesmíru

Toaleta musí být plně funkční i ve stavu beztíže, a proto je vybavena elektronikou a ventilátorem, který vytváří podtlak, aby zachytil pachy (už tak má nevětraná ISS svůj specifický odér) a plovoucí odpad. Toaleta připomíná ty pozemské.Vzduch v plicích se ve vakuu rychle rozpíná a uniká z těla. Při zadržení dechu je však výsledkem nejspíše smrtelné poranění protržením plic. Tlak může protrhnout i cévy v hrudním koši a dostat se přímo do krevního oběhu. Snaha zadržet dech je tedy v případě dekomprese rychlý rozsudek smrti.V průběhu pilotovaných kosmických letů zahynulo 18 kosmonautů, z toho 13 Američanů (při letu STS-51-L roku 1986 a STS-107 roku 2003), čtyři Sověti (při letu Sojuzu 1 roku 1967 a Sojuzu 11 roku 1971) a jeden Izraelec (v letu STS-107).

Pokud tělo zůstane několik hodin v klidu, části těla nejblíže k zemi mohou mít červenofialové zbarvení připomínající modřinu způsobenou nahromaděním krve. Někdy se tomu říká "posmrtná skvrna". Od 2 do 6 hodin po smrti chemické změny v tělesných buňkách způsobí ztuhnutí všech svalů, známé jako rigor mortis.

Jaká teplota těla je smrtelná : Tělesná teplota kolísá během 24 hodin v rozmezí 36 – 37 °C. Nejnižší teplota je v 5 hodin ráno, nejvyšší okolo 18 hodin v podvečer. Stejná minima a maxima má i horečka. Smrtelné jsou poklesy teploty jádra pod 24 °C a vzestupy teploty nad 43 °C.

Jak daleko je do vesmíru : Nepřesnosti současných pozorování vesmíru nedovolují předpovědět konečný osud vesmíru. Současný výklad astronomických pozorování ukazuje, že stáří vesmíru je 13,799 ±0,021 miliardy let a že průměr pozorovatelného vesmíru je minimálně 93 miliard světelných let čili 8,80×1026 metrů.

Jaká je nejnižší teplota ve vesmíru

V prostoru mezi hvězdami, kde je téměř vakuum dosahuje nejnižší teplota −270 °C a naopak v nitrech hvězd jsou teploty až několik desítek milionů stupňů! Látku není možné stále více a více ochlazovat na libovolnou teplotu. Příroda určila nepřekonatelnou hranici a to −273,15 °C.

Jediným Čechem v kosmu byl Vladimír Remek, který roku 1978 strávil týden na sovětské vesmírné stanici Saljut 6. Do vesmíru se dostal na základě dohody Československa a Sovětského svazu v rámci programu kosmické spolupráce socialistických států Interkosmos.Protože ve vesmíru existuje přibližně 500 miliard galaxií, znamená to, že v celém pozorovatelném vesmíru může existovat odhadem 50 000 000 000 000 000 000 000 (tj. 5×1022) obyvatelných planet.

Jak se chodí ve vesmíru na záchod : Na palubě raketoplánu a na kosmické stanici ISS je kompletní záchod, který se trochu podobá záchodům ve vlacích a letadlech – má na dně záklopku, jíž se hermeticky uzavírá. Prkénko je na rozdíl od pozemských záchodů profilováno pro co nejlepší dosednutí (jakési sedlo).