Antwort Co se jí v Srbsku? Weitere Antworten – Co jíst v Srbsku

Co se jí v Srbsku?
Typické jídlo

Kuřecí, vepřové i jehněčí maso, zelenina, brambory a rýže jsou základem denního menu v celém Srbsku. Některá tradiční jídla na bázi mletého masa, jako třeba poulární sarma (zelný list, plněný čevabčiči nebo pleskavicí), je zvykem jíst s chlebem.K prodeji se nabízí vlaječky, srbské čepičky, srbské znaky (královský erb, který je i na vlajce), trička s fotbalovou tematikou (Partizan nebo Zvezda), ruční výtvory, řemeslnické výrobky…Srbská kuchyně

  • Vyhlášená pochoutka pljeskavica.
  • Ražnjići na špízu má kořeny v Srbsku.
  • Závitky sarma.
  • Burek, typická pochoutka z listového těsta.
  • Baklava má svůj původ v turecké kuchyni.
  • Příprava turecké kávy.
  • Rakija nesmí chybět na žádném stole.

Proč navštívit Srbsko : Domov Tesly, upírů a rodiště více než tuctu římských císařů, Srbsko má neuvěřitelně bohatou historii; pravdou je, že hlavní město Bělehrad je jedním z nejstarších měst v Evropě. Nachází se zde řada národních parků, například Djerdap, lázeňská města jako Vrnjačka Banja a starověké památky, například Viminacium.

Jací jsou Srbové

Jací jsou srbští obchodníci Srbové patří k tvrdým vyjednávačům. Velmi neradi ustupují, a jestliže nevědí kudy kam, vymlouvají se na nedostatek pravomoci a omezené rozhodovací možnosti. Velmi dají na první dojem, který jim vydrží překvapivě dlouho a který je obtížné změnit.

Co delat v Srbsku : 20 míst co vidět v Srbsku

  • Řeka Uvac a kaňon. Zde můžete obdivovat nedotčenou krásu přírody, hluboký kaňon řeky Uvac rozkládající se mezi městy Sjenica a Nova Varoš.
  • Sirogojno.
  • Železná vrata a Kazanská soutěska.
  • Vodopád Jelovarnik.
  • Řeka Drina.
  • Vojvodina.
  • Deliblatské peščary.
  • Národní park Djerdap.

Jediné, na co si dejte pozor je přílišné horko v letních měsících, kdy často dochází k nepříjemné dehydrataci těla. Pokud se vydáte do hor, myslete naopak na to, že výškové rozdíly se promítají do klesajících teplot, takže na takové túry si sebou vezměte i dostatek oblečení.

Jídlo v klasické restauraci – 600 RSD. Fast food – 470 RSD. Místní pivo 0,5 l – 150 RSD. Voda 0,33 l – 70,30 RSD.

Čím je známé Srbsko

Srbsko je dynamická země, plná neuvěřitelných kontrastů, delikátního jídla a pití, jedinečných památek, nespoutané přírody i totálního kýče. Kus klasické střední Evropy, kus svébytné kultury, kus Orientu.Srbština

Srbština (српски језик, srpski jezik)
Regulátor Matice srbská
Úřední jazyk Srbsko, Kosovo, Bosna a Hercegovina, Černá Hora, uznávána jako jazyk menšiny v Severní Makedonii
Kódy
ISO 639-1 sr

Na území Srbska je občanům ČR umožněn vstup a pobyt do 90 dnů bez víza pouze s platným cestovním dokladem. Kromě cestovního pasu lze vstupovat na území Srbska i na základě občanského průkazu. V Srbsku platí přihlašovací povinnost. Podmínky vstupu však doporučujeme před cestou ověřit u příslušného zastupitelského úřadu.

Srbský dinár (srbsky zapsáno latinkou srpski dinar, zapsáno cyrilicí српски динар) je zákonným platidlem v Republice Srbsko. Současný srbský dinár vychází z jugoslávského dináru. Kosovo, které Srbsko považuje za svou provincii, používá jako svou měnu euro.

Jak se platí v Srbsku : Srbský dinár (srbsky zapsáno latinkou srpski dinar, zapsáno cyrilicí српски динар) je zákonným platidlem v Republice Srbsko. Současný srbský dinár vychází z jugoslávského dináru. Kosovo, které Srbsko považuje za svou provincii, používá jako svou měnu euro.

Jak se mluví srbský : Srbština (српски / srpski) je standardizovaná varianta srbochorvatštiny, kterou mluví především Srbové. Je to úřední a státní jazyk v Srbsku, jeden ze tří úředních jazyků Bosny a Hercegoviny a spoluúřední jazyk v Černé Hoře a v Kosovu.

Jak se řekne srbsky Ahoj

Základní výrazy

Česky Srbsky
Ahoj Zdravo / Ćao
Dobrý den Dobar dan
Dobrý večer Dobar večer / Dobro veče
Dobrou noc Laku noć


Podle srbské ústavy je cyrilice oficiální písmem Srbska a srbština oficiálním jazykem.Zakázán je dovoz a neoprávněné užívání omamných a psychotropních látek a jedů. Pro tranzit s dronem je nezbytné si vyřídit povolení (karnet ATA), které vydává Hospodářská komora České republiky. Karnet ATA je mezinárodní celní dokument, který umožňuje dočasné vyvezení zboží osvobozené od cla a daní.

Jak se máš srbský : Oficiálním písmem je nyní cyrilice, ale srbština je jazyk, který je univerzální a je možné jej psát i latinkou, což v praxi také funguje.