Antwort Co se hodí ke Spekovym Knedlikum? Weitere Antworten – Co ke špekovým Knedlíkům

Co se hodí ke Spekovym Knedlikum?
V české kuchyni najdete mnoho variant knedlíků. Ty špekové mezi nimi nesmí chybět. Báječně se hodí ke kysanému zelí, špenátu, pečenému masu i guláši. Podávat můžete jako hlavní jídlo nebo je využijte jako přílohu.Buď použijte pařáček na knedlíky, nebo parní troubu, nebo parní hrnec, ale do vroucí vody je nedávejte. Těsto je připravené tak, aby mu vaření v páře vyhovovalo. Čas vaření je zhruba 20 minut podle velikosti a urychlit se to nedá.Knedlík se tradičně dochucuje muškátovým květem a dále taky není na škodu přidat máslo, i když nezbytné pro složení těsta není. Máslo knedlík rozvoní a propůjčí mu ještě noblesnější chuť. Všechny jemné knedlíky je lepší vařit v páře.

Jaké jsou druhy knedlíků : Druhy knedlíků

  • jáhlový (jáhly, sůl, bezlepková mouka), vhodný pro dietu.
  • houskový (mouka, rohlík, vejce, sůl, voda nebo sodovka), běžná příloha k masu.
  • kynutý kvasnicový (mouka, mléko, vejce, kvasnice)
  • houskový kynutý práškem (mouka, rohlík,žloutek, mléko, prášek do pečiva, sůl)

Co ke knedlíku

Ke knedlíku se nejvíce hodí tradiční hovězí či vepřový. Stále populárnější jsou pikantní verze s chilli nebo také s pivem a vínem. V kombinaci se zelím pak známe slavný Segedínský guláš.

Co k chlupatým Knedlíkům : Chlupaté knedlíky, též zvané bosáky či klouzáky, se pěkně vyjímají na talíři i v žaludku zejména v době masopustu. Hodí se skvěle k dušenému zelí a k vypečenému vepřovému masu a hodí se na ně uskladněné brambory, které zatím setrvávají v dobré kondici.

Těsto na knedlíky musí být dostatečně nakynuté, aby při vaření příliš nezvětšily svůj objem, to je hlavní příčina praskání. Po vytvarování šišek necháme knedlíky pod čistou utěrkou odpočívat alespoň půl hodiny.

Knedlíky vkládejte do osolené vroucí vody a vařte asi 15 minut. Voda by se měla vařit, ale ne moc prudce, aby se knedlíky nerozbily. Že jsou hotové, poznáte podle toho, že vyplavou na hladinu.

Jak vařit kynutý knedlík

Knedlíky vaříme nejprve 10 minut, otočíme je a vaříme dalších 10 minut. Hotové knedlíky hned propíchneme vidličkou, jinak se srazí a nebudou chutné.Jako příloha se hodí moravský knedlík. Specialita obřích rozměrů, nadýchaná jako péřová duchna a zcela prostá kostiček pečiva je ideální savou podložkou právě pro bytelné omáčky.Postup přípravy receptu

Vejce rozšleháme s mlékem a solí, nalijeme na housky, přidáme prosátou mouku, promícháme a necháme chvíli stát. Z těsta uděláme 8 knedlíků, vložíme je do vařící osolené vody a vaříme asi 10 minut. Při vaření je občas obrátíme. Uvařené knedlíky vyjmeme, rozkrojíme na půlky a podáváme.

Mimořádně oblíbená je svíčková omáčka ve své tradiční podobě nebo se zvěřinou či drůbeží. Pro mnoho z nás je tou nejmilejší rajská nebo houbová omáčka, koprová, případně kuře (či jiné maso) na paprice. Nesmíme zapomenout na znojemskou a ostřejší křenovou či cibulovou omáčku.

Co na knedlíky : Knedlíky můžeme sypat i strouhaným kokosem nebo mletými vlašskými ořechy. Pokud jsou náplní hrušky, švestky a další peckoviny, je chutnou posypkou mletý mák, který s tímto ovocem velmi dobře chutná. Mák je zároveň výborný ve spojení s bramborovým těstem.

Jak udělat zelí ke knedlíkům : Kyselé zelí lze udělat z čerstvého zelí nebo z předem připraveného kysaného zelí. To stačí jen lehce propláchnout, aby nebylo až tolik kyselé, zalít vodou tak, aby bylo v hrnci akorát ponořené, osolit, přidat lžíci cukru a trochu kmínu. Dusit doměkka a podle potřeby dochutit cukrem nebo solí.

Z jaké mouky se dělají chlupaté knedlíky

Do těsta na chlupaté knedlíky dáme hladkou nebo hrubo mouku, to záleží na vaší chuti. Z hladké mouky budou tužší, z hrubé nadýchnutější. Brambory použijeme varný typ BC nebo C.

Kynuté knedlíky ve tvaru šišek vaříme delší dobu. Z těsta z 500 g mouky vytvoříme dvě šišky a vaříme je v páře 17–20 minut. Zda jsou uvařené, zjistíme špejlí nebo rozkrojením. Bramborové knedlíky neplněné (ve tvaru šišek) doporučujeme vařit asi 15–20 minut, plněné 10–12 minut.Ve velkém hrnci přiveďte k varu trochu vody a vložte do něj pařák na knedlíky. Jakmile voda začne vřít, umístěte knedlíky na pařák (nechejte jim trochu prostoru – nabobtnají) a přikryjte hrnec pokličkou. Vařte asi 25 minut.

Proč praskne knedlík při vaření : Těsto na knedlíky musí být dostatečně nakynuté, aby při vaření příliš nezvětšily svůj objem, to je hlavní příčina praskání. Po vytvarování šišek necháme knedlíky pod čistou utěrkou odpočívat alespoň půl hodiny.