Antwort Co se dává k Rajcatum? Weitere Antworten – Co se hodí k Rajcatum

Co se dává k Rajcatum?
Dárek na nástěnku

Druh zeleniny Co vysadit vedle
rajče bazalku, mrkev, ředkvičku, červenou řepu, salát, cibuli, česnek, petržel, křen, pažitku
ředkvička salát, rajčata, kedluben, mrkev, zelí, řeřichu, špenát, hrách, fazoli
salát okurky, rajčata, mrkev, červenou řepu, kopr, hrách, fazoli, košťáloviny, ředkvičky, pór

Zkušení pěstitelé vám ale řeknou, že rajčata budou dobře prosperovat třeba s česnekem, cibulí, petrželí, mrkví, ale i s květinami, jako je třeba měsíček nebo tymián. Z dalších druhů zeleniny můžete k rajčatům přisadit saláty, mrkev, anebo okurky.Rajčatům pro změnu vyloženě vadí červené zelí a nesmíme je pěstovat nejen vedle něj, ale ani po něm. Špatně též snáší tykve, brambory a hrách. Naopak růst a chuť rajčat nám vylepší bazalka (bazalku mají jinak rády i okurky a tykve).

Jaké druhy zeleniny nesmíte nikdy sázet vedle sebe : Jestli existuje nějaká zelenina, u které si na kombinace musíte dávat pozor, je to okurka. Špatně se snáší s kdečím. Kromě rajčat jí vadí také ředkvičky, brambory, jahody, kapusta, zelí, česnek.

Proč dávat Afrikány k rajčatům

Pěstujete rajčata venku a každý rok trnete, aby z úrody vůbec něco zbylo pro vás Ke každému keříku vysaďte jeden afrikán. Tyto květiny ochraňují rajčata před plísněmi, odrazují hlístice nebo plzáky španělské. Ač si plži troufnou na malé rostlinky, větší už nechají na pokoji.

Co sázet vedle cibule : Například mrkev a jinou kořenovou zeleninu z čeledi miříkovitých dávejme dohromady s cibulí. Tyto rostliny nejsou příbuzné, proto se mezi nimi nešíří a nemnoží škůdci a nemoci. Ba naopak. Kořenová zelenina chrání cibuli před muškou květilkou cibulovou, cibule na oplátku ochrání mrkev před pochmurnatkou mrkvovou.

Rajčata potřebují v malém množství i další prvky jako je měď, zinek, síra, mangan nebo bór. Několik z nich může být rovněž příčinou výše zmíněné chlorózy rajčat. Tajemství dobré úrody ale nespočívá pouze ve správném hnojení rajčat, nýbrž i v tak základní věci, jako je správné zalévání.

Po náročných plodinách jako rajčatech, brokolici, dýních, dáváme mrkev, červenou řepu, cibuli a další nenáročné plodiny. Vytrvalé byliny a zelenina, jako artyčok, chřest, jahody, rebarbora a další se však pochopitelně každoročně na jiný záhon nepřemisťují.

Co chybí rajčatům

Rajčata potřebují v malém množství i další prvky jako je měď, zinek, síra, mangan nebo bór. Několik z nich může být rovněž příčinou výše zmíněné chlorózy rajčat. Tajemství dobré úrody ale nespočívá pouze ve správném hnojení rajčat, nýbrž i v tak základní věci, jako je správné zalévání.Rajčata vyžadují hnojení ještě před samotnou výsadbou. Ideální je hluboké zrytí záhonu na podzim a přihnojení organickým hnojivem (hnůj, kompost, nebo HNOJÍK). Přihnojování pak pokračuje i během růstu rajčat. První přihnojení by mělo být do týdne od výsadby.Papriky. Papriky se skvěle doplňují s petrželkou a tymiánem. Petrželka k sobě od paprik přitahuje škůdce a také pomůže vyšperkovat jejich chuť. Tymián naopak škůdce odhání, ale chuť paprik zvýrazňuje taktéž.

Kdy vysévat rajčata a papriky

Papriky můžete vysévat už koncem ledna, nejpozději během února. Potřebují totiž více času než rajčata. Ta mají vegetační dobu 150 dní, takže stačí, když půjdou jejich semínka do hlíny až koncem února či začátkem března. Základem úspěchu je vždy kvalitní osivo.

Co se dá uvařit z rajčat : S krájením rajčat vám skvěle pomohou ostré nože na zeleninu a rajčata.

  1. Flank steak s rajčatovým salátem.
  2. Polévka Tom Gha Kai.
  3. Italská polévka Minestrone.
  4. Salát Caprese s rajčaty a mozzarellou.
  5. Italská Focaccia s rajčaty.
  6. Bruschetta s polosušenými rajčaty, Ricottou a Parsmkou šunkou.
  7. Řecký salát se sýrem Feta.

Jaké bylinky k rajčatům : Tymián prospěje rajčatům, salátu, květáku, brokolici, jahodám, ředkvičkám, zelí a kapustě. Estragon svědčí rajčatům, okurkám, salátu, cuketám a dýním, kapustě a zelí. Yzop je dobrým sousedem pro cukety a dýně, květák, brokolici, zelí a kapustu. Prospívá i révě vinné a růžím.

Co se může sázet po rajčatech

Po náročných plodinách jako rajčatech, brokolici, dýních, dáváme mrkev, červenou řepu, cibuli a další nenáročné plodiny. Vytrvalé byliny a zelenina, jako artyčok, chřest, jahody, rebarbora a další se však pochopitelně každoročně na jiný záhon nepřemisťují.

Papriky. Papriky se skvěle doplňují s petrželkou a tymiánem. Petrželka k sobě od paprik přitahuje škůdce a také pomůže vyšperkovat jejich chuť. Tymián naopak škůdce odhání, ale chuť paprik zvýrazňuje taktéž.Tou je především chlorid vápenatý (0,5 %) nebo některá speciální hnojiva, která tuto formu vápníku obsahují. Důležité je preventivní použití, napadené plody již nevyléčíte a je dobré je otrhat.

Čím přihnojovat okurky a rajčata : Jedlá soda zvyšuje a prodlužuje období plození, bojuje proti škůdcům, plísním a různému hmyzu, například mšicím, a zlepšuje chuťové vlastnosti zeleniny (okurky, rajčata, lilek).