Antwort Co se dává Husam? Weitere Antworten – Co davat Husam

Co se dává Husam?
Husy je možné v zimě krmit pšenicí, kukuřicí, ječmenem, ovsem o prosem. Musíte si však pamatovat, že pokud je krmíte pšenicí, je lepší dát jí drcenou formu. Ještě lepší je, nakrmit husy pšeničným odpadem. Seno.Husí výpek je lahůdkou, dá se využít mnoha způsoby: Přidat se může do těsta, pod dušené zelí i do skvělé pomazánky. Svatomartinská husa to není jen skvěle upečené maso, které rádi 11. listopadu konzumujeme se zelím a knedlíkem.Nad trávu nic není Husy, jak jsme již v úvodu zmínili, jsou především pastevní zvířata a mají tak podobné nutriční a stravovací návyky jako třeba koně a jiné větší hospodářské zvíře. Ideální strava pro husy by tak měla činit 80 % čerstvé tráva a zbytek pak do 100 % tvoří obilí, ovoce a zelenina.

Co jí housata : Housátkům ve stáří do prvního týdne podávejte krmnou směs pro housata. Můžete ji nahradit pšeničnými otrubami, nasekanými kopřivami, strouhanou mrkví a chlebem máčeným v mléce. Po uplynutí jednoho týdne jim do krmení přidávejte obilný šrot, uvařené brambory, pokrájené kopřivy a jetel.

Co se nesmí dávat slepicím

Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Co dát slepicím aby snášely : Pokud slepice budou trpět nedostatkem bílkovin projeví se to nejen ve snížení snůšky vajec, ale také ozobáváním nebo pojídáním vlastních vajec. Potraviny bohaté na bílkoviny jsou například sója, hrách, vojtěškové úsušky nebo tvaroh. ✓ Vitamíny a minerály – zbylých 5% by měla zaujímat minerálně vitaminová složka.

Zatímco se husa peče, připravte jablečnou omáčku. Nahrubo nakrájená oloupaná jablka dejte do silnostěnného kastrolu, vymačkejte na ně šťávu z citronů, přidejte skořici a hřebíček. Uveďte do varu a pak na mírném stupni vařte, až jablka změknou.

Výborné jsou bramborové placky (lokše) potřené tímto sádlem. Na sádle můžeme usmažit cibulku, nebo na něm podusit zelí jako přílohu k masu. Na husím sádle upečeme velmi chutně brambory. Sádlo se hodí i k opékání knedlíků.

Čím krmit husy domácí

Hlavní složkou jejich stravy jsou různé druhy obilí (pšenice, oves, ječmen, kukuřice, proso), tráva, zelí, jablka, kořínky rostlin, namočené suché pečivo. Nedoporučuji krmit husy zbytky od oběda. Kořeněná, slaná a tučná jídla ptákům (všem zvířatům) nesvědčí a téměř ve všech případech zkracují jejich život.Nejjednodušší použití husího sádla je jako pomazánka na chleba. Lze jej ale také použít jako základ na omáčky nebo při přípravě červeného zelí. Domácí husí sádlo lze skladovat několik měsíců, neotevřené husí sádlo zakoupené v obchodech ještě déle.Po třech měsících výkrmu se husy dokrmují směsí obilních šrotů a vařených brambor, na noc se přidává celé obilí. Je potřeba mít stále na paměti, že husy potřebují mimo bohaté pastvy i přístup k minerálním látkám a písku.

Avokádo je pro slepice toxické celé, od slupky až po pecku. Cokoliv s obsahem kofeinu, včetně čokolády. Pro slepice jsou jedovaté také syrové brambory, rýže nebo fazole, neumí je trávit. Vařené jsou v pořádku.

Jak udělat červené zelí k huse : Zelí: Cibuli nakrájejte a zpěňte na sádle. Jakmile zesklovatí, přidejte nakrouhané zelí a několik minut ho za občasného míchání restujte. Pak ho podlijte vínem (ideálně stejným, jaké jste použili i při pečení husy) a ochuťte solí, pepřem, skořicí, zázvorem, cukrem a jablečným octem.

Čím se dá zahustit omáčka : Čím můžete zahustit omáčky

Někdo zahušťuje na malé kousky nakrájeným chlebem, někteří sáhnou po škrobu a jiní vsadí na stejný poměr masa a cibule, která se ve výsledku rozvaří a omáčku tak zahustí. Naprosté dokonalosti však dosáhnete pouze se starou dobrou jíškou.

Na co je dobré husí sádlo

Nejjednodušší použití husího sádla je jako pomazánka na chleba. Lze jej ale také použít jako základ na omáčky nebo při přípravě červeného zelí. Domácí husí sádlo lze skladovat několik měsíců, neotevřené husí sádlo zakoupené v obchodech ještě déle. Základním předpokladem pro dlouhou trvanlivost je dostatečné solení.

Sádlo lze skladovat při teplotách +1 až +8 °C několik týdnů. Pokud se i přesto rozhodnete pro škvaření doma, vybírejte vysoký kus hřbetního sádla. Plát sádla by měl mít čistě bílou barvu a pevnou konzistenci. Po vyškvaření je sádlo v tekutém stavu a je nutné ho přelít do vhodných nádob.Prozradíme Vám, jaké jsou hlavní zásady úspěšného líhnutí této vodní drůbeže. Husy začínají snášet vejce hned z jara, kdy se začne prodlužovat den. Ke sběru husích vajec je tedy ideální konec února, a poté celé měsíc březen a duben. Husí vejce je před uložením třeba očistit od veškeré špíny a trusu.

Kdy husa zasedne na vejce : Inkubační doba líhnutí housat je 30 dní, ale protože husa musí po nasednutí nejprve vejce zahřát na určitou teplotu a teprve poté se začnou zárodky ve vejcích vyvíjet, může od doby, kdy husa na vejce zasedne do doby líhnutí uplynout i 32 dní.