Antwort Co se dělá s patizonu? Weitere Antworten – Co se dělá z patizonu

Co se dělá s patizonu?
Můžete ho péct, vařit i smažit. Vynikající jsou plněné patizony se slaninou anebo patizonová polévka.Obsahují vysoký podíl vody a málo sacharidů, jde díky tomu o oblíbenou surovinu v jídelníčku dietářů, ale jíst je mohou dokonce i malé děti. Pro konzumaci odstraňujeme tužší slupku a jádra, která jsou uprostřed. Mladé kusy, které mají slupku měkkou loupat nemusíme.Plátky patizonu obalte postupně v mouce, vejci a strouhance a osmažte je v rozehřátém oleji dozlatova z obou stran, trvá to zhruba 5 minut na středním stupni.

Jakou chuť má patizon : Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.

Jak zpracovat patizon na zimu

Patison můžete blanšírovat a pak zamrazit. Také je možné ho zavařit ať už samotný nebo s jinou zeleninou a pak ho využít při přípravě omáček, do karbanátků nebo polévek. Stačí ho nastrouhat, podusit s trochou soli na oleji a zavařit.

Jak se zpracovava patizon : Kousky osušeného patizonu obalíme v mouce, pak ve vejcích a nakonec v ochucené strouhance. Uložíme je na plech s pečicím papírem, který lehce potřeme olejem. Kousky patizonu na plechu olejem postříkáme nebo pokapeme. Pečeme na 200 °C asi 15 minut dokřupava.

– Podle biorytmů bychom měli jíst nejpozději do 18 hodiny, v létě maximálně do 19 hodiny. Pak bychom neměli jíst už nic.

Vydlabeme semínka a nožem oloupeme. Oloupaný patizon můžeme ještě nakrájet na menší kousky. Vaříme v páře asi 10 minut, dokud kousky nejsou úplně měkké.

Jak smažit v troubě

Troubu si rozehřejeme na 200 °C. V pánvi rozehřejeme tuk a připravené řízky v něm krátce předsmažíme. Předsmažené řízky ukládáme do pekáče a jakmile jej zaplníme, přendáme je do trouby a pečeme řízky najednou. Z každé strany asi 8 až 10 minut (nebo podle barvy trojobalu).Jak očistit a vydlabat patizon

Pokud víte, jak na to, není na tom nic složitého. Patizon rozkrojíme, odstraníme stopky a nakrájíme na plátky. Mladý patizon nemusíme loupat, u většího patizonu oloupeme z plátků slupku. Vnitřek se semínky vykrojíme tak, že plátek rozpůlíme a vnitřek vykrojíme.Skladujte v suchu při teplotě minimálně 12 °C, sklep na jablka s teplotou těsně nad bodem mrazu není pro skladování patizonů vhodný. Méně tradiční je sklizeň malých plodů a jejich nakládání.

Patisony můžete nechat klidně i v chladnější chodbě nebo verandě, kde jim také ztvrdne postupně slupka a vyzrají tam. Takto vám vydrží až do prosince.

Kdy je zralý patizon : Patison má krátké vegetační období (zhruba 70 dní) a v ideálním případě můžeme sklízet plody již v červenci. Sklízí se obdobně jako okurky. Při pravidelném sklízení se zvyšuje jeho úrodnost. Plody patisonu sklízíme ještě nezralé.

Kdy naposledy večeřet : Poslední jídlo je obecně doporučováno cca 2‑3 hodiny před ulehnutím. Citlivějším jedincům totiž mohou velké porce nebo špatně stravitelná jídla těsně před spaním způsobit pocity těžkosti a špatného trávení, které jim pak ztěžují usínání a narušují spánek.

Proč nejíst jablko večer

Pozor na ovoce

Je přece zdravé. Ano, to je sice pravda, ovoce je zdravé a sníst jedno jablko před spaním vám neuškodí. Pokud si však dáte velkou porci ovoce na noc, pro vaše tělo to dobré není. Obsahuje totiž příliš velké množství cukru, které může způsobit nadýmání v případě, že již nemáte žádný pohyb.

Sklízíme patison

Patison má krátké vegetační období (zhruba 70 dní) a v ideálním případě můžeme sklízet plody již v červenci. Sklízí se obdobně jako okurky. Při pravidelném sklízení se zvyšuje jeho úrodnost. Plody patisonu sklízíme ještě nezralé.Vaření v parní troubě můžete využít nejen na maso a zeleninu, ale také na luštěniny, rýži či brambory. Pečení i vaření v parní troubě uvítají hlavně zastánci zdravého životního stylu.

Jak na řízky z vepřové pečeně : Maso důkladně obalíme v mouce, pak ve vejcích a nakonec strouhance. Pro lepší konzistenci obalu je dobré postupovat tak, že obalíme v mouce, pak vejcích, pak zase v mouce, opět ve vejcích a nakonec ve strouhance. Smažíme na pánvi v dostatečném množství oleje dozlatova.