Antwort Co se dělá na stavební skole? Weitere Antworten – Co po Stavebce

Co se dělá na stavební skole?
Absolventi se uplatňují na stavebních úřadech, odborech územního plánování městských úřadů, katastrálních úřadech. Uplatnění nacházejí v projekčních kancelářích, stavebních firmách – rozpočtování, příprava staveb, stavbyvedoucí. Studium dává široký odborný základ pro uplatnění ve sféře podnikatelské.Žáci na ní získají úplné střední odborné vzdělání zakončené maturitní zkouškou především v technických oborech (strojírenství, elektrotechnika, informatika, stavebnictví), ale také v přidružených oborech ekonomických a managerských. Délka studia činí čtyři roky.Technik ve stavebnictví organizuje systém řízení jakosti, aplikuje vědecké poznatky a teorie během výzkumu a vývoje nových postupů a technologií, zpracovává projektovou dokumentaci složitějších staveb, zajišťuje a koordinuje přípravu, realizaci, posouzení a vyhodnocení stavebních investic.

Co to je stavebnictví : Stavebnictví je hospodářský obor, pomocí kterého je zajišťována výstavba, údržba, modernizace, rekonstrukce a demolice stavebních objektů.

Co je pozemní stavitelství

Učivo předmětu pozemní stavitelství poskytuje žákům vědomosti o navrhování a provádění stavebních konstrukcí, o stavební fyzice, o technickém zařízení budov a dokončovacích pracích, o typologii občanských a bytových staveb, o požární bezpečnosti staveb.

Co po základce : Většina z nás je na střední nebo odborné škole, anebo si po základce dává tak trochu pauzu a zkouší to či ono (třeba jazykový kurz nebo nějakou brigádu). Nejspíš bydlíme ještě doma, u rodičů nebo kdekoli jinde, kde jsme dosud domov měli.

Umělecká škola je vzdělávací instituce s primárním zaměřením na vizuální umění, zejména ilustrací, malířství, fotografii, sochařství, design a grafický design. Někdy umělecké školy vyučují obory vizuální i múzické, jindy jsou specializovány jen na jednu z obou oblastí. Tento článek je zaměřen na školy vizuální tvorby.

Proč studovat průmyslovku Protože v dnešním světě již nestačí znalost pouze základních poznatků ve společenských a přírodních vědách, ale pochopení funkce toho co nás obklopuje. Průmyslové produkty jsou všude kolem nás, opírá se o ně každodenní život celé naší společnosti. Bez nich by dnešní svět nebyl funkční.

Co je to stavební práce

Stavební práce jsou zejména práce na výstavbě, přestavbě, rozšíření, obnově, opravách a údržbě stálých i dočasných budov a staveb.Stavba je dílo, které vzniká stavební činností. Dle § 2/3 stavebního zákona se stavbou rozumí veškerá stavební díla, která vznikají stavební nebo montážní technologií, bez zřetele na jejich stavebně technické provedení, použité stavební výrobky, materiály a konstrukce, na účel využití a dobu trvání.Stavební práce jsou zejména práce na výstavbě, přestavbě, rozšíření, obnově, opravách a údržbě stálých i dočasných budov a staveb. Zahrnují i montážní práce stavebních konstrukcí a hodnotu zabudovaného materiálu a konstrukcí (patří sem práce zařazené v oddílu 45 OKEČ).

Znamená to vytvoření provozně promyšlené a estetické architektonické formy objektu, která bude splňovat veškeré požadavky na vnitřní prostředí a urbanistické a ekologické požadavky vzhledem k okolí objektu.

Co je to stavbyvedoucí : Stavbyvedoucí je podle § 134 odst. 2 aktuálního stavebního zákona: „… osoba, která zabezpečuje odborné vedení provádění stavby a má pro tuto činnost oprávnění podle zvláštního právního předpisu14) (dále jen „stavbyvedoucí“) …“

Jaký obor je nejlehčí : Nejnáročnější studijní obor na vysokých školách je medicína, nejlehčí je zemědělství. Vyplývá to z odpovědí více než 8000 absolventů českých univerzit, průzkum provedlo Středisko vzdělávací politiky, což je pracoviště Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Jaké obory se vyplatí studovat

5 nejperspektivnějších studijních směrů podle zaměstnanosti a platu

  • Zdravotnictví a medicínský výzkum. Zdravotnictví není překvapením.
  • Moderní technologie.
  • Informační technologie a počítačová věda.
  • Byznys a management.
  • Finance, ekonomika a bankovnictví


Základní studium I. stupně má 7 ročníků a je určeno pro žáky od 7 let. Po jeho úspěšném ukončení může žák postoupit na II. stupeň, který má 4 ročníky, a je určen pro žáky od 14 let.Na ZUŠ se mohou hlásit děti od 5 do 18 let (rozhodující je věk při nástupu do ZUŠ) se zájmem o konkrétní umělecký obor. Pro starší studenty je možnost absolvovat studium pro dospělé.

Proč chci studovat : Studium na vysoké škole naučí studenty jinak přemýšlet a vnímat okolní svět, lépe se orientovat v jeho složitosti, lépe porozumět procesům v životě pracovním i osobním. Akademické prostředí kultivuje osobnost, vztahy i komunikaci.