Antwort Co se dá uvařit ze slepice? Weitere Antworten – Co se dá Uvarit ze slepice

Co se dá uvařit ze slepice?
Recepty vytvořené za použití této ingredience

  1. 360 minut. Slepičí vývar F.O.O.D.
  2. Pekingská polévka. Maso nakrájíme na kostičky, hodíme do vývaru a zavaříme.
  3. Exkluzivní sekaná z trojího masa.
  4. Guláš ze slepice s uzeninou.
  5. Slepice po indiánsku.
  6. Nakládaná slepice s ananasem.
  7. Kaldoun II.
  8. Zapečené špagety se slepičí směsí

Hospodyně doporučovaly vařit polévku ze starší slepice – vývar prý pak měl větší sílu. Slepici omyjeme a vložíme do hrnce se studenou vodou. Přidáme celou oloupanou cibuli, mrkev, petržel, celer a dva oloupané stroužky česneku. Teď přijde na řadu koření: bobkový list, pár kuliček nového koření a pepře.Nejčastějším způsobem úpravy slepičího masa je vaření a dušení, ale lze ji i péct či smažit. Slepici většinou koupíme vcelku a zmraženou. Před přípravou pokrmu je velmi důležité nechat maso pomalu rozmrznout, například tak, že ho dáte den předem do ledničky, kde postupně povolí.

Jak dlouho vařit slepici : Přivedeme k varu a vaříme těsně pod bodem varu 6-8 hodin. Vaříme-li celou slepici, přibližně po dvou hodinách varu vyjmeme slepici a jsou -li prsa měkká, dáme je stranou (poté je použijeme do hotové polévky) a dále vaříme zbytek slepice uvedenou dobu. Hotový vývar scedíme a dochutíme solí.

Proč se škubou slepice

Proč ke klování dochází

Tento zlozvyk je typický pro slepice, které jsou chovány v nevyhovujících podnímkách. Většinou se tím rozumí hlavně nedostatek prostoru či velké množství slepic na malém prostoru. Někdy se může stát, že slepice tímto nežádoucím chováním projevují nudu.

Jak zahrát slepice : Ideální je tak ohřívač umístit k hřadům, kde poskytne holkám nejvíce tepla hlavně pak přes noc. Infražárovky. Pokud nemáte jinou možnost při použití ohřívače, k zajištění tepla vám postačí i infražárovka. 40 W vydá i tak dostatek tepla, aby zvýšila teplotu kurníku i o několik stupňů během pár minut.

Nepodávejte slepicím zejména tyto potraviny: avokádo, rebarboru, slupky z citrusů, pór, cibuli, lilky, nezralá rajčata, zelené nebo syrové brambory, chemicky ošetřenou zeleň, slané pečivo a jiné solené pochutiny, nevařenou rýži a fazole, nakládané okurky, čokoládu nebo sladkosti.

Slepici rozděláme na polovinu (u velké postačí jen půlka), omyjeme, vložíme do papiňáku a zalijeme 1 litrem studené vody, přidáme bobkový list, celé koření a pepř, oloupanou celou cibuli, stroužky česneku a osolíme. Uvedeme do varu a vaříme cca 1,5 hod (dle stáří slepice).

Co delat s mrtvou slepici

Většina chovatelů zakopává mrtvá těla slepic hluboko do země. Žádný zákon tím neporušuje. Další možností je uhynulou slípku předat veterináři a on už se o její ostatky postará sám. Většinou ji čeká cesta do kafilerie.Mezi tyto suroviny patří: Pšenice: pšenice je základem každé krmné směsi pro slepice, protože je bohatá na energii, škrob a vlákninu. Pšenice by měla tvořit asi 50 % krmné směsi pro slepice. Kukuřice: kukuřice je další energetickou složkou, která dodává slepicím teplo, barvu a chuť.Nemusí být v kurníku uzavřeny tři dny, jak se traduje, ale den je v pořádku. V odchovnách nejsou hřady, tedy se nepodivujte, že kuřice zpočátku mohou spát na podestýlce, a to i několik dní.

Slepice potřebují kvalitní a vyváženou stravu, která jim zajistí dostatek bílkovin, vitamínů, minerálů a vody. Pokud slepice nedostávají dostatek těchto živin, mohou si vytrhávat peří, aby si doplnily bílkoviny nebo minerály.

Jaké nemoci mají slepice : Mezi nejběžnější nemoci u slepic patří:

  • 1) Rýma. Rýma je obecný název pro různá onemocnění dýchacích cest, která se projevují výtoky z nosních otvorů, kýcháním, kašlem a otíráním hlavy o peří a křídla.
  • 2) Neštovice.
  • 3) Parazité
  • 4) Kokcidióza.
  • 5) Newcastleská choroba.

Proč nedávat slepicím pečivo : Slepici to totiž zasytí, ale tzv. prázdně. Má plné vole, ale nutričně strádá. Mnohá plemena jsou náchylná na zatučnění, které je při zkrmování namáčeného pečiva velmi častým nešvarem.

Jak se chladí slepice

V létě by měl být kurník chladný a stinný, a slepice by měly mít dostatek vody a možnost se ochladit ve vodě nebo v písku. Pokud je teplota příliš vysoká nebo nízká, je možné použít ventilátory, topení, nebo izolační materiály, ale s opatrností, aby nedošlo k požáru nebo poranění.

Nikdy jim nedávejte citrusy a rebarboru a nevhodná jsou také zelená rajčata a cibule. Určitě byste neměli slepicím dávat určité potraviny, například smažená a jiná mastná jídla a také nic kořeněného. Pozor také na tvrdé slupky, třeba dýni ani některé melouny slepice neproklovne, pokud nejsou nakrájené na malé kousky.Stehna nasolíme, načesnekujeme a vložíme do pekáče. Dáme uležet do chladničky do druhého dne (nemusí nutně být). Druhý den necháme pomalu péct na cca 140 stC – 3 hodiny. Podáváme s bramborovou kaší.

Čím nikdy Nekrmit slepice : Slepice nesmí dostávat nic plesnivého, alkohol, kávu, čokoládu, nevařené nebo zelené brambory, avokádo, rebarboru, slupky citrusů, cibuli, pórek, lilek, nezralé rajče. Na plíseň dávejte pozor i při skladování krmiva, kupujte přiměřené množství slepičího krmení a skladujte ho v suchu a chladu.