Antwort Co se dá pouzit místo pracího prášku? Weitere Antworten – Jak nahradit prášek na praní

Co se dá pouzit místo pracího prášku?
Prášek na praní

Stačí v horké vodě rozmíchat nastrouhané mýdlo a sodu (vrchovatá lžíce strouhaného mýdla, zarovnaná lžíce sody). Jako aviváž lze alternativně použít obyčejný ocet.Sypké prací prášky se dávkují přímo do přihrádky, přičemž tekuté prací prostředky se dávkují do dávkovače a dávají se přímo do bubnu navrch prádla. V případě gelových kapslí stačí vložit požadovaný počet kapslí pod prádlo do bubnu pračky; tablety naopak do přihrádky na prací prostředek.Mýdlo na praní nastrouháme na jemno, přidáme stejné množství prací sody a zalijeme horkou vodou. Promícháme, necháme vše zcela rozpustit a vychladnout. Směs postupně zgelovatí a udrží svou konzistenci. Na závěr můžeme přidat esenciální olej, který prádlo provoní a také konzervuje vzniklý gel.

Co použít na praní : Ideální je skvrnu namočit do studené vody a nanést na ni na cca 5 minut prací gel. Prádlo netřete, jinak se špína dostane hlouběji do tkaniny. Pokud nemáte možnost skvrnu ihned čistit, můžete využít speciálních odstraňovačů skvrn, které nanesete před praním. Odstraňovače zvyšují efektivitu praní při odstraňování skvrn.

Jak si vyrobit prášek na praní

Postup výroby domácího pracího prášku:

  1. Do hluboké misky najemno nastrouhejte mýdlo.
  2. Přidejte sodu na praní a zamíchejte. Pozor! Nemíchejte nijak divoce a ke směsi nečichejte. Pokud vdechnete sodu na praní, může vám podráždit sliznice.
  3. Směs přesypte do připravené nádoby, kterou pevně uzavřete víčkem a máte hotovo.

Jak vyrobit Tekuty prací prášek : Do horké vody vsypte za stálého míchání 250 gramů prací sody a důkladně rozmíchejte. Nechte stát 24 hodin a sem tam promíchněte. Jak bude sliz chladnout, bude tuhnout. Po 24 hodinách je připraven k použití, uzavřený kýbl si ponechte u pračky a máte na čas vystaráno.

Tekuté prací prostředky – doporučená prací dávka se ponechává v odměrce a vkládá se přímo do bubnu na prádlo. Předdávkované prací prostředky – požadovaný počet gelových kapslí se vkládá pod prádlo přímo do bubnu pračky; práškové tablety se vkládají přímo do přihrádky pračky.

Nejúčinnější a zároveň nejlevnější způsob čištění je nalít litr octu do bubnu a zapnout praní na nejvyšší teplotu, obvykle nejvyšší teplota jde nastavit až na 90 stupňů Celsia. Ocet můžete nalít i na prádlo, pokud nechcete prát naprázdno, horká voda zbaví oblečení štiplavého pachu a prádlo bude jemnější na dotek.

Jak si vyrobit prací prášek

Na hrubém struhadle mýdlo nastrouháte, smícháte ho s prací sodou a ideálně vše rozmixujete na prášek. Teprve pak jej přesuňte do plastového kyblíčku s dobře těsnicím víčkem a do směsi vmíchejte třeba levandulový olej. Ještě promíchejte a dobře uzavřete.Napusťte si do umyvadla (lavoru nebo vany) vodu – musí mít teplotu, na kterou se doporučuje prádlo prát. Do vody přidejte prací prostředek – prášek (hůř se rozpouští) nebo gel (lépe se rozpouští). Prací prostředek nechte dokonale rozpustit, pomozte mu v tom rukou a vodu pak napěňte. Přidejte prádlo do lázně.Zašedlé prádlo nechte pár hodin namočené v lavoru s horkou vodou, do které přidáte citron nakrájený na plátky. Poté prádlo důkladně vyperte. Ocet prádlo změkčí, vydezinfikuje, a navíc ještě vybělí. Přidejte ho trošku do pračky místo aviváže, působí v podstatě stejně.

Pro intenzivnější vůni můžete použít i aviváž, nebo třeba vonné perličky. Kuličky se dávají přímo do bubnu, kde se z nich během praní uvolňuje vůně.

Jak vyrobit práci sodu : Stačí, když tuhé mýdlo na struhadle nastrouháte najemno do hluboké misky. Přidáte sodu na praní a zamícháte. Pozor nepřivoňujte. Soda na praní může podráždit při vdechnutí sliznici.

Jak vyrobit prášek na bílé prádlo : Suchý prací prášek na bílé prádlo. Základem jeho účinnosti je bělidlo (perkarbonát sodný) a jeho aktivátor (TAED). Na kilo tohoto prášku budete potřebovat 800 g prací sody, 30 g najemno nastrouhaného pracího mýdla, 150 g bělidla a 7 g aktivátoru. Aby prádlo vonělo, přidejte pár kapek oblíbeného esenciálního oleje.

Co dát pod pračku

Gumové antivibrační podložky pod pračku zajišťují stabilnější provoz, eliminující otřesy a vibrace. Sada antivibračních podložek pod pračku absorbují až 99% vibrací a hluku, takže se nemusíte bát poškození pračky v důsledku silných otřesů.

Skvělou alternativou, jak provonět prádlo, je použití esenciálního oleje. Zkuste kápnout vybraný olej před mácháním prádla přímo do bubnu pračky. Nakapejte cca 10–20 kapek Floré Bylinného esenciálního oleje levandule (koupit v e-shopu), prádlo bude nejen krásně vonět, ale bude i chráněno před parazity a bakteriemi.Ve 2 litrech teplé vody rozmíchejte 6 lžic octa, a nechte prádlo v roztoku naložené min. 3 hodiny. Poté jej vyperte v pračce v běžném pracím cyklu a uvidíte, že skvrny zmizí. Ocet prádlo změkčí a zároveň dezinfikuje!

Jak provonět prádlo bez aviváže : Stačí navonět kapesníček oblíbeným parfémem nebo znovu vonným olejíčkem. Kapesník pak schovejte do pytlíčku nebo punčošky a nechte oblečení, ať si vůni pomalu „nasaje“.