Antwort Co se dá dělat z melounu? Weitere Antworten – Co se zlutym melounem

Co se dá dělat z melounu?
Žlutý meloun se ale využívá i do sladkého pečiva, jako součást předkrmů a studených krémových polévek. Často se kombinuje se zeleninou ke zpestření salátů a mís. Dá se z něj připravovat široká škála dipů, omáček a marinád, které získají díky žlutému melounu nasládlou chuť a přitom nepřebijí chuť masa.Můžete jej rozmixovat a udělat z něj ovocný koktejl. Sladkost dodáte jiným ovocem, rozinkami nebo přidáním sladu či sirupu. My jsme letos z našeho prvního melounu udělali vynikající nápoj, když jsme ho rozmixovali spolu s hruškou a jablkem.Meloun plný vitaminů

Meloun dále obsahuje vitamíny skupiny B (zejména vitamín B1, B2, B3, B5, B6 a B9 – kyselinu listovou), důležité kromě jiného pro zdravé nehty a vlasy. V melounu najdeme i mnoho minerálů důležitých pro naše zdraví a krásu – hořčík, vápník, zinek, draslík, železo, měď nebo mangan.

Jak konzervovat meloun : Naporcovaný meloun je nezbytné uchovávat v chladničce až do doby těsně před konzumací. Nakupovat melouny se doporučuje jen v prodejnách, kde se naporcované melouny uchovávají v chladících boxech. Celé melouny se v chladu uchovávat nemusí. Ruce a veškerá zařízení i pomůcky (kuchyňská prkénka, nože, apod.)

Jak Servirovat zluty meloun

Meloun zbavíme slupky a nakrájíme ho na hrubší plátky. Každý plátek pak obalíme v parmské šunce. Takto připravený meloun naskládáme na talíř, posypeme opraženými vlašskými ořechy a pokapeme balzamikovým krémem. Ozdobíme snítkou máty a můžeme servírovat.

Jak skladovat zluty meloun : Skladujte na suchém chladném místě. Možno skladovat i v ledničce. Pokud chceme, aby se chuť cukrového melounu plně rozvinula, uchováváme jej při pokojové teplotě.

Meloun, který přirozeně dozrál na poli, by měl mít vyschlý stonek. Ten je i pro pěstitele indikátorem toho, že plod je zralý a může se sklidit. Poměrně často se však stává, že zrání melounu se urychluje otočením plodu o 360 stupňů.

Melounové slupky jsou například skvělou přísadou do ovocných smoothie, můžete z nich připravit i džem, který dle chuti přisladíte, nebo melounovou kůru můžete přidávat do zeleninových salátů. Zkrátka ve fantazii se meze nekladou.

Jak správně jíst meloun

Jíst či nejíst Náš tip: Pokud meloun špatně trávíte, je vhodné ho jíst samostatně, nekombinovat s jinými druhy ovoce, nemíchat do salátu apod. Také ho můžete pokapat citronem nebo na meloun nastrouhat trošku muškátového oříšku pro lepší strávení.Melounová semínka obsahují velké množství živin, včetně proteinů, mastných kyselin, vitamínů a minerálů. Najdeme v nich thiamin, niacin, kyselinu listovou, dále minerální látky jako hořčík, draslík, mangan, železo, zinek, fosfor a měď. Ve svém nitru obsahují vlákninu, která prospívá trávení.Melouny vydrží většinou bez problémů při pokojové teplotě kolem dvou týdnů. Chcete-li jejich životnost prodloužit, skladujte je na chladnějším místě, ale ne v lednici. Jakmile meloun rozkrojíte, musí být naopak uchováván v lednici a i tak vydrží jen několik dní, než se začne kazit. Meloun lze také zmrazit.

V lednici lze skladovat celý meloun, v takovém případě vydrží až 3-4 měsíce. Jedinou podstatnou nevýhodou je, že bobule zabírá hodně využitelného prostoru.

Jak skladovat žlutý meloun : Skladujte na suchém chladném místě. Možno skladovat i v ledničce. Pokud chceme, aby se chuť cukrového melounu plně rozvinula, uchováváme jej při pokojové teplotě.

Jak poznat zralý žlutý meloun : Zralý meloun poznáte podle zaschlého listového úponku.

Pozor, nejedná se o stopku, ale o úponek. Ten sice vyrůstá stejně jako stopka plodu z paždí listu, ale jedná se o jinou část rostliny. Vypadá takto: Tento indikátor bývá v odborné literatuře doporučován na prvním místě.

Jak se jí žlutý meloun

Meloun zbavíme slupky a nakrájíme ho na hrubší plátky. Každý plátek pak obalíme v parmské šunce. Takto připravený meloun naskládáme na talíř, posypeme opraženými vlašskými ořechy a pokapeme balzamikovým krémem. Ozdobíme snítkou máty a můžeme servírovat.

Melouny vysazujeme předpěstované na stanoviště nejdříve po 15. květnu. Rýčem vyhloubíme jámu, na dno nasteleme bohatě kompostu či uzrálého hnoje, vložíme sazenici a zasypeme zeminou. Stonky můžeme zasypat až po první listy, pokud se tedy nejedná o roubovaný meloun.Protože mají melouny tuhou slupku, dají se skladovat i 2 – 3 měsíce po sklizni a to nejlépe při teplotě 5°C a relativní vzdušné vlhkosti 85 – 90 %. Ovšem po celou dobu skladování melouny zrají. Svoji chuť si ponechají 2-3 týdny. Poté se chuťové vlastnosti pomalu mění.

Jak udělat melounovou limonádu : Rozkrojte meloun a vydlabejte lžící potřebné množství dužiny do džbánku nebo do sklenice s ledem. Můžete přikrájet i pár větších kouků melounu. Zalijte vodou, přidejte šťávu z citronu, cukr dle chuti a promíchejte lžící. Nakonec přidejte led a ozdobte čerstvou mátou.