Antwort Co se dá chovat v Terariu? Weitere Antworten – Co se dá chovat v teráriu

Co se dá chovat v Terariu?
Lehce si zvykne na manipulaci člověka.

  • Agama vodní (kočičinská) Této agamě se přezdívá také vodní drak.
  • Gekončík noční Spolu s agamou vousatou patří mezi nejoblíbenější plazy chované v českých domácnostech.
  • Chameleon jemenský
  • Leguán zelený
  • Užovka červená
  • Krajta královská
  • Suchozemská želva.
  • Želva nádherná

Mezi nejoblíbenější přírodní dekorace do terária patří korkové roury a exotické kořeny Lurus. Vypadají přirozeně, umožňují šplhání a zároveň poskytují zvířatům bezpečný úkryt.Živočichové v teráriu by se měli cítit co možná nejlépe a je vhodné proto terárium vybavit různými úkryty, kořeny nebo kameny, případně živými či umělými rostlinami aby se měli kam schovat.

Jakou Jesterku pro zacatecniky : Trnitá ještěrka od protinožců je díky své nenáročnosti ideálním zvířetem pro začínající chovatele plazů. „Agama vousatá pochází z centrální Austrálie, je to pouštní zvíře, v podstatě denní ještěr,“ doplňuje chovatel a pořadatel teraristické burzy v Českých Budějovicích Jan Chlumský.

Jaké dřevo do terária

  • vhodné jsou – dub, buk, akát, jabloň, hrušeň, třešeň, ořech, švestka, meruňka, broskvoň, atd.
  • rozhodně nepoužívejte smrk, borovici, jedli, lísky, topoly.
  • zkrátka potřebujete nějaké tvrdé dřevo (ve vodě vydrží déle)

Jak chovat žáby : Chovat žáby můžete ve skleněném teráriu s rozměry přibližně 40 x 40 x 50 cm. V teráriu musíte zajistit především kvalitní větrání. V teráriu by nemělo chybět ani dostatečné osvětlení, nejlépe zářivkami s UV složkou světla. Pokud by v zářivce chyběla UV složka, museli byste žabkám dopřávat vitamín D v práškové formě.

Z dalších rostlin se do terárií hodí Selaginella, Adiantum, Pteris, Asplenium, Nephrolepis, Anthurium, Tradescantia, Philodendron, Hedera, Scindapsus, Peperomia, Platycerium, Ficus pumila, Fittonia, Chlorophytum.

Patří sem hlavně kaktusy, sukulenty, některé druhy palem apod.. Některé rostliny, jako například bromélie, se dají naaranžovat v teráriu i na větev. Rostlinu vytáhneme z květináče, kořenový bal obalíme mechem, kokosovým vláknem apod. a omotáme drátem, silonem nebo jemnějším pletivem a upevníme na větev.

Jaký mech do terária

Tilandsie šedá, nazývaná "španělský mech" je ideální dekorací pro suchá i tropická terária. Známý druh tilandsie vytváří ve své domovině obrovské trsy, které obrůstají stromy. Tilandsie není parazit, ale epifytní rostlina, která přijímá vláhu ze vzduchu.Nezapomeňte mít v teráriu teploměr a vlhkoměr, abyste mohli kontrolovat životní podmínky. Dále je třeba UVB osvětlení, které slouží jako zdroj světla a pro vytvoření vitamínu D – pro plazy je toto osvětlení životně důležité. Samozřejmostí je i miska na vodu a krmivo, která by měla být velká alespoň jako půlka agamy.Ještěrky se rozmnožují koncem jara a začátkem léta, nejčastěji květnu, červnu. Samice naklade do vyhloubené jamky v písku, mechu, hlíně či suché trávě 3–15 kožovitých měkkých vajíček o velikosti cca 15×8 mm. V červenci nebo v srpnu (většinou po 56 dnech) se vylíhnou mláďata, jež dosahují délky kolem 5–6 cm.

Krajty se totiž rády schovávají. Chybět by ale neměla ani silnější větev, po které bude krajta šplhat a usnadní ji také svlékání. Aby se had cítil v teráriu ještě lépe, můžete vysadit i nějaké terarijní rostliny s tvrdými listy (zelenec, potos, philodendron…).

Jaké rostliny do terária : Rostliny do vlhčích terárií

  • Pellaea – krásná menší terarijní kapradina.
  • Maranta leuconeura Fascinator – nádherně zbarvené listy.
  • Monstera deliciosa THAI CONSTELLATION – SUPER CENA.
  • Philodendron Xanadu – velké rostliny.
  • Syngonium erythrophyllum RED ARROW – nahoře zelené, dole rudé listy.
  • Syngonium T1510 – drobnolistý kultivar.

Jak často krmit žáby : Podle zkušených chovatelů je to právě krmení, které začátečníci nejvíc podceňují. Žáby je totiž třeba krmit denně.

Čím se živí žáby

Žáby se živí živou potravou, a to převážně hmyzem a jinými bezobratlými živočichy, některé větší druhy ale i malými obratlovci. Většina žab potravu loví dlouhým lepkavým jazykem, který vymrští po oběti. Výjimkou je čeleď vodních žab pipovitých, které potravu přijímají normálně ústy.

Použijte substrát z kokosových vláken, písek, hobliny nebo dřevěnou vlnu. Nejvhodnější je smísit písek v poměru 1:1 se zeminou, přičemž tento substrát pohlcuje vlhkost a želva se v něm může přehrabovat. Do zbylé části umístěte zmíněné hobliny, které tolik nepráší.Většinou je dobré kombinovat pouze dvě rostliny. Pokud byste jich chtěli pěstovat společně více, počet možných kombinací už není tak velký. Vzájemně se podporují nebo jsou k sobě neutrální například cibule, mrkev, hrách a kopr. Zkuste klidně i kombinaci jahody, česnek, pórek a polníček.

Co spolu pestovat : Dárek na nástěnku

Druh zeleniny Co vysadit vedle
cuketa/dýně kukuřici, fazole, hrách, cibuli, špenát
česnek rajčata, salát, řepu, jahody, cibulku
fazole ředkvičky, okurky, kapustu, kedluben, salát, květák, celer, rajčata, brambory, špenát, červenou řepu, ředkev
hrášek kedlubny, mrkev, okurky, ředkvičky, hlávkový salát