Antwort Co s Varenym červeným zelím? Weitere Antworten – Co udělat z Vareneho cerveneho zeli

Co s Varenym červeným zelím?
Jak zužitkovat hlávkové zelí – 12 super tipů na pokrmy ze zelí

  1. Stir fry. Hlávkové zelí (ať už bílé nebo červené) je skvělou ingrediencí do stir-fry – směsi rychle smažené zeleniny ve woku na kapce oleje.
  2. Pečené zelí
  3. Kvašené zelí
  4. Polévky.
  5. Omáčky.
  6. Zeleninové guláše.
  7. Zeleninové a luštěninové směsi a rizota.
  8. Placky a karbanátky.

Výborné a velmi efektní je červené zelí najemno nakrouhané v salátech. Pokud ho krátce orestujete, bude výtečné třeba na topinkách s pomazánkou nebo jako součást různých buddha bowls neboli zdravých misek.Pokud máte rádi zahuštěné dušené zelí, máme pro vás báječný tip – přidejte do něj nastrouhanou syrovou bramboru. Zelí také můžete zaprášit hladkou moukou nebo do něj vmíchat jíšku. Dušené zelí se skvěle hodí k pečené huse, vepřovým výpečkům nebo bramborákům.

Na co je dobré červené zelí : 100 g syrového zelí pokryje celodenní potřebu vitamínu C, takže je srovnatelné s citrusy. Vitamín C je dobrý antioxidant, tudíž je protizánětlivý a tím, že chrání buňky v těle pomáhá předcházet chronickým onemocněním, jako například onemocnění srdce.

Jak udělat červené zelí ke kachně

Na oleji zpěníme cibuli, vložíme na ni sterilované červené zelí, mírně podlijeme a vaříme asi 20 minut, až je voda téměř vyvařená. Pak jen malinko zaprášíme hladkou moukou a ještě chvilinku povaříme. Dochutíme octem, cukrem, každý podle své chuti.

Jak uchovat Varene zelí : Na podzim se ale do popředí našeho zájmu dostávají odrůdy vhodné k uskladnění, případně na krouhání. Kvalitní pevné a menší hlávky (o hmotnosti 2–2,5 kg) odrůd vhodných k uskladnění lze uchovat v chladném a vzdušném sklepě nebo ve vhodné skladovací místnosti dokonce několik měsíců.

Vzdušná vlhkost by měla být poměrně vysoká, aby si zelí udrželo šťavnatost a nevysušovalo se. Vhodnými prostory ke skladování jsou sklep, chladná chodba, ale lze využít i zasklený balkon nebo spíž. Zelí můžete skladovat i v pokojové teplotě, ale jen velmi krátce.

  1. Zapečené vrstvené zelí s mletým masem. Více než hodinu.
  2. Zelňáky se škvarky. Do hodiny.
  3. Zelí s kokosem a nudlemi. Do 30 minut.
  4. Pomalu pečená vepřová krkovice na zelí Více než hodinu.
  5. Pikantní zelný salát. Do hodiny.
  6. Zelná polévka s houbami a kroupami. Více než hodinu.
  7. Nudle se zelím a slaninou. Do hodiny.
  8. Zelné palačinky. Do hodiny.

Na co je zdravé zelí

Pomáhá při zastavení různých druhů rakoviny, například rakoviny prsu, reprodukčních orgánů, mozku, střev a plic. Díky bohatému obsahu síry obnovuje a stimuluje růst plicní tkáně. Je velmi bohatým zdrojem vlákniny, vápníku, hořčíku a draslíku, ale obsahuje také nejrůznější vitamíny.Zelí zbavíme svrchních listů, tvrdého stonku a nakrájíme. Na másle osmažíme cibuli, ke konci přidáme cukr (já dávám třtinový), opražíme a potom přidáme nakrouhané zelí. Dusíme na másle, na mírném ohni pod pokličkou za občasného míchání asi 20 minut.Ve velkém kastrolu ji asi 3 minuty restujte na husím sádle, přidejte zelí, cukr, vinný ocet, badyán, špetku soli, pokrájená jablka z výpeku a brusinky. Duste pod pokličkou doměkka. Zelí můžete případně zahustit na jemno nastrouhanou bramborou.

Postup při skladování hlávkového zelí:

Pro skladování je optimální teplota 1 až 2°C a vysoká vlhkost vzduchu (95 %). Ideálním prostředím pro delší skladování je chladný a dobře větraný sklep.

Jak dlouho vydrzi Nakrouhane zelí : Na teplém místě (ideální je teplota 12–15 °C) nechte zelí kvasit po dobu 4 až 6 týdnů. Vykvašené zelí dejte pak do chladné místnosti, kde ho zhruba každé 3 týdny kontrolujte, zda k němu nemůže vzduch a nekazí se. Případně ho rozdělte do sklenic a sterilujte, pak vám vydrží až do příští sezony.

Jak ohřát červené zelí : Jenom ohřát a dochutit, hlavně aby nebylo rozvařené… Zelí zásadně zahušťuji tak, že na 1/2 kg zelí použiji 1 větší brambor, který jemně nastrouhám a na sádle osmažím až zgumovatí. Pak rozmíchám v zelí nechám dojít max. 10 minut.

Co uvařit se zelím

Recepty z kysaného zelí

Nejzdravější je domácí a tepelně neupravené. S uzeným tempehem nebo tofu je nedostižné v kombinaci se šťouchanými brambory, noky, haluškami, chlupatými či bramborovými knedlíky. Je taky základem segedínského guláše, polévky zelňačky nebo zelných placek – zelňáků.

Nejzdravější je kysané zelí. Bakterie kyseliny mléčné, které vznikají při kvašení, zbavují tělo škodlivých látek, snižují hladinu cholesterolu a krevní tlak. Podporují látkovou přeměnu, zlepšují střevní flóru a tím zvyšují odolnost imunitního systému vůči virům či nachlazení a chřipce.K výčtu pozitiv kysaného zelí patří mimo jiné i skvělé působení proti paradentóze. Funguje také jako ochrana před stresem – tu zajišťuje vysokým obsahem vitaminů C a B. Aby zelí plnilo svůj léčivý efekt, je ideální konzumovat denně množství zhruba jedné kompotové misky.

Jak dochutit sterilované červené zelí : Sladkost, chuť a vůni dodají povidla, hřebíček a skořice. Pokud nechcete zahušťovat moukou, stejně poslouží i najemno nastrouhaná brambora. Kyselost můžete regulovat kromě octu i citrónovou šťávou. Zajímavý švih dodají brusinky.