Antwort Co s plastovými květináči? Weitere Antworten – Kam vyhodit plastové květináče

Co s plastovými květináči?
Kam s plasty Pro plasty jsou určeny převážně žluté kontejnery. Vhazujeme do nich sešlápnuté PET lahve, sáčky, fólie, kelímky a další obaly z plastu a polystyrenu. Do plastu patří též plastové květináče a plastové hračky (ne z PVC).Různě veliké květináče položte (naležato) na tác nebo na misku z pod velkého květináče a jednotlivé květináče naplňte různými sukulenty, skalničkami, netřesky. Stejným způsobem můžete vytvořit dekoraci z různě vysokých nebo různě tvarovaných květináčů, které postavíte na misku, a kolem nich nasypete třeba oblázky.ZBYTKY JÍDLA – ideálně nádoby na gastroodpad, jinak směsný odpad. ZEMINA – zeminu z květináčů je možné vysypat někde v přírodě. Větší množství pak specializovaná firma. ZRCADLA – směsný odpad, sběrný dvůr.

Kam se starou hlínou : s plastem, jinde můžete najít kontejnery na kovy na sběrných hnízdech, další možností je kovy odevzdat ve sběrném dvoře. Kovy větších rozměrů můžete odkládat na sběrné dvory nebo do nejbližších sběrných surovin/kovošrotů.

Kam patří pytlík od chipsů

Sáčky od potravin, jako jsou například brambůrky, sušenky, ale třeba i koření, nejčastěji patří do směsného odpadu. Jednoduchou pomůckou při jejich třídění vám může být vnitřní strana obalu – je-li stříbrná, znamená to, že je materiál potažen hliníkem. Proto mu nenáleží místo mezi plasty.

Co nepatří do plastového odpadu : Do kontejnerů na plastový odpad nepatří obaly se zbytky nebezpečného obsahu, jako jsou chemikálie a barvy (značí symbol nebezpečný odpad), mastné a znečištěné obaly se zbytky jídla, plastové vodovodní trubky, zbytky podlahových krytin (např. lino) ani pneumatiky, rozměrný plastový odpad atd.

Květináč nejprve důkladně očistěte od prachu a nečistot. Teprve pak se pusťte do práce. Na natírání květináče použijte dostatečně velký plochý štětec. Po každém namočení ho nezapomeňte dobře osušit připraveným hadříkem.

Životnost řezané růže je 10 – 14 dnů. Vliv na to, jak dlouho růže vydrží má druh růže, čerstvost růže a zejména pak správná péče. Pokud se o řezané růže nebudeme starat, pravidelně jim měnit vodu ve váze a zkracovat stonky, životnost bývá jen 2 až 3 dny.

Co s odpadem ze zahrady

3) Odpad ze zahrad a parků lze odvézt na sběrný dvůr. Nejbližší sběrný dvůr a informaci o tom, zda přijímá bioodpady, zjistíte např. na webu: http://www.sberne-dvory.cz/. 4) Bioodpady lze kompostovat na zahradě či ve vnitrobloku.Bioodpad: Mezi bioodpad patří: – Tráva a plevel, – Zbytky pečiva a obilovin, – Zbytky zeleniny, košťály i celé rostliny, – Zbytky ovoce (i exotického), padané ovoce i celé rostlinky, – Seno a sláma, – Zemina z květin, – Slepičí trus a podestýlka z chovu drobných domácích zvířat – např.Odpady ze stavby – na skládku nebo do sběrného dvora

Postará se o přistavení kontejneru a po jeho naložení odpad odveze a správným způsobem zlikviduje. Odpady ze stavby můžete samozřejmě vytřídit i svépomocí. V takovém případě je budete muset odvézt buď na skládku, kde za uložení vždy zaplatíte, nebo na sběrný dvůr.

Tuby od zubní pasty mohou obsahovat hliníkovou vrstvu. Navíc malé množství pasty zůstává v tubě, takže jde o znečištěný obal a proto patří do směsného odpadu. “ Obecně hůře se třídí na velkých sídlištích, lépe v rodinných domech.

Kam se hází krabice od mléka : Kam co patří

PATŘÍ NEPATŘÍ
NÁPOJOVÝ KARTON krabice od mléka a mléčných výrobků, džusů i vína (tento odpad patří do kontejneru na plasty) obaly od vajíček, kartonové krabice
TEXTIL suché a čisté oblečení, obuv, roztrhané látky

Co nedávat do plastů : Do žlutého kontejneru určeného pro tříděné plasty rozhodně nepatří staré linoleum nebo další podlahové krytiny vyrobené z plastů a další produkty vyrobené z PVC, potrubí z novoduru, obaly od nebezpečných a čistících látek nebo žíravin a barev, mastné obaly z plastu nebo molitan.

Co se hází do plastů

Do kontejnerů na plasty patří fólie, sáčky, plastové tašky, sešlápnuté PET láhve, obaly od pracích, čistících a kosmetických přípravků, kelímky od jogurtů, mléčných výrobků, balící fólie od spotřebního zboží, obaly od CD disků a další výrobky z plastů.

Staré a nehezké květináče omyjte a nechejte je důkladně vyschnout. Poté si připravte matné akrylové barvy a natřete květináče. Po zaschnutí barev na květináče naneste krakelovací lak, který nanášejte vždy jedním směrem.Vysoký květináč vyplníme keramzitem cca: do 2/3 – dle potřeby. Nízký vyplníme keramzitem cca: 5 cm nebo vysteleme např. filcem (vyloučit narušení gumové vložky od vnitřního hrubého povrchu). Vhodnou plastovou vložku vložíme do květináče na keramzit.

Jak zazimovat růží v květináči : Pokud máte růže v květináči, ukryjte nádobu do země, kterou před tím zateplíte polystyrenem. Nadzemní část poté opět zakryjte. Rostlinky ale samozřejmě může zimu přečkat i ve sklepě nebo garáži. Růži bychom měli zazimovat ve chvíli, kdy udeří první mrazíky, což bývá leckdy už koncem října.