Antwort Co s Patyzonem? Weitere Antworten – Co se dá udělat z patizonu

Co s Patyzonem?
Patizon: 5 nejoblíbenějších receptů

  1. Smažený patizon. Smažený patizon je super rychlý a super snadný recept, který zvládne úplně každý.
  2. Řízky z patizonu. Řízky z patizonu patří mezi jednu z největších pochoutek české kuchyně.
  3. Patizonové placičky.
  4. Zapečený patizon v troubě
  5. Patizonová polévka.

Vaříme z patizonů

Patizony mají poměrně široké uplatnění v kuchyni. Můžeme je plnit masem, sýry nebo zeleninou, nakrájený patizon lze obalit v trojobalu a smažit jako řízek, strouhaný pak připravujeme jako bramborák či lívance. Patizony rovněž nakládáme, dusíme, grilujeme, smažíme, zapékáme či pečeme.Je to dýně a chutná trochu jako cuketa. Řeč je o patizonu, oblíbené letní zelenině zvláštního tvaru, která právě dozrává.

Jak jíst patizon : Obsahují vysoký podíl vody a málo sacharidů, jde díky tomu o oblíbenou surovinu v jídelníčku dietářů, ale jíst je mohou dokonce i malé děti. Pro konzumaci odstraňujeme tužší slupku a jádra, která jsou uprostřed. Mladé kusy, které mají slupku měkkou loupat nemusíme.

Jak zpracovat patizon na zimu

Patison můžete blanšírovat a pak zamrazit. Také je možné ho zavařit ať už samotný nebo s jinou zeleninou a pak ho využít při přípravě omáček, do karbanátků nebo polévek. Stačí ho nastrouhat, podusit s trochou soli na oleji a zavařit.

Jak udělat řízky z patizonu : Plátky patizonu obalte postupně v mouce, vejci a strouhance a osmažte je v rozehřátém oleji dozlatova z obou stran, trvá to zhruba 5 minut na středním stupni.

Plátky patizonu obalte postupně v mouce, vejci a strouhance a osmažte je v rozehřátém oleji dozlatova z obou stran, trvá to zhruba 5 minut na středním stupni.

Přímý výsev do volné půdy je vhodný v teplejších a chráněných polohách. Semena vysejte po dvou, do hloubky 23–30 mm, v poslední dekádě dubna do sponu 1,5 až 1 m. Vzdálenost rostlin při výsadbě ze sadby je stejná. Rostliny nenechte zaplevelit a dopřávejte jim vydatnou a pravidelnou zálivku.

Jak očistit patizon

Jak očistit a vydlabat patizon

Pokud víte, jak na to, není na tom nic složitého. Patizon rozkrojíme, odstraníme stopky a nakrájíme na plátky. Mladý patizon nemusíme loupat, u většího patizonu oloupeme z plátků slupku. Vnitřek se semínky vykrojíme tak, že plátek rozpůlíme a vnitřek vykrojíme.– Podle biorytmů bychom měli jíst nejpozději do 18 hodiny, v létě maximálně do 19 hodiny. Pak bychom neměli jíst už nic.Patisony můžete nechat klidně i v chladnější chodbě nebo verandě, kde jim také ztvrdne postupně slupka a vyzrají tam. Takto vám vydrží až do prosince.

Patison má krátké vegetační období (zhruba 70 dní) a v ideálním případě můžeme sklízet plody již v červenci. Sklízí se obdobně jako okurky. Při pravidelném sklízení se zvyšuje jeho úrodnost. Plody patisonu sklízíme ještě nezralé.

Jak se obaluje patizon : Patizon oloupeme a nakrájíme na plátky silné maximálně 1 cm. Plátky patizonů osolíme a potřeme prolisovaným česnekem. Poté je obalíme v klasickém trojobalu – hladké mouce, rozšlehaných vejcích (s trochou mléka) a strouhance. Smažíme na pánvi na oleji z obou stan dozlatova.

Jak dlouho se peče patizon : Takto připravené patizony přikryjte patizonovou pokličkou a položte je do zapékací misky. Podlijte trochou vody a vložte do trouby předehřáté na 180 stupňů, kde nechte zapéct po dobu asi 35 až 40 minut.

Jak se správně skladuje patizon

Skladujte v suchu při teplotě minimálně 12 °C, sklep na jablka s teplotou těsně nad bodem mrazu není pro skladování patizonů vhodný. Méně tradiční je sklizeň malých plodů a jejich nakládání.

Podstatné je nejíst ani moc pozdě, ale ani příliš časně, tedy několik dlouhých hodin před usnutím. To by vás pak mohl v noci budit hlad a ráno byste se probouzeli unavení a slabí. Dlouhé hladovění a pokles krevních cukrů může způsobit až závratě, mdloby, nechutenství nebo pocit nutkání na zvracení.Pozor na ovoce

Je přece zdravé. Ano, to je sice pravda, ovoce je zdravé a sníst jedno jablko před spaním vám neuškodí. Pokud si však dáte velkou porci ovoce na noc, pro vaše tělo to dobré není. Obsahuje totiž příliš velké množství cukru, které může způsobit nadýmání v případě, že již nemáte žádný pohyb.

Jak se starat o patizon : Patizony mají rádi stálou vlhkost půdy a doporučuje se zalévat raději méně, ale častěji. Zalévejte je pravidelně každý den, ráno nebo na večer, nejlépe odstátou vodou a to přímo ke kořenům, tak aby jste nepokropili listy. Patizony stejně jako okurky trpí na plísně a těm se nejlépe daří ve vlhku.