Antwort Co s Klivii po odkvětu? Weitere Antworten – Co s Odkvetlou Klivii

Co s Klivii po odkvětu?
Odkvetlý květní výhon je však nejprve třeba seříznout až nad úžlabí listů. V opačném případě se klívie začne vysilovat tvorbou semen a v dalším roce nemusí vykvést. Ovšem má to jednu výhodu, můžeme si z těchto semen vypěstovat další rostliny, pokud ale semena vysejeme ihned po dozrání – rychle ztrácí klíčivost.na jaře a v létě, klívii vydatněji zaléváme a přihnojujeme ji plným tekutým hnojivem. Právě v tuto dobu probíhá zakládání květů. – Od srpna přihnojování zastavíme a od září postupně snižujeme i zálivku, během vegetačního klidu pak rostlinu zaléváme jen minimálně.S hnojením začněte, když se objeví poupě V době květenství rostlině dopřejte běžnou zálivku, kterou jste jí během zimního klidu v chladných prostorech správně upírali, a začněte ji hnojit hnojivem pro kvetoucí pokojové rostliny. Klívii květy vydrží dva až tři týdny.

Jak rozmnožit Klivii : Množení: Možno množit semeny nebo dělením při přesazování vždy zjara. Odnože opatrně oddělujeme, každá z nich musí mít své vlastní kořeny, bez kterých jinak neporoste. Květů se u mladých odnoží dočkáme za 3 – 6 let.

Co s Kolopejkou po odkvětu

Po odkvětu je dobré květenství seříznout a rostlinu postavit na stíněný sluneční parapet.

Jak casto Zalevat Klivii : V době, kdy klívie rostou, vyžadují pravidelné hnojení a zálivku každých 10 dní, v zimě naopak téměř nezaléváme, což spolu s nižšími teplotami podpoří nasazení květů. V zimě je pro klívie ideální přitápěná zimní zahrada či chladnější chodba. V pozdním létě a na podzim pak třeba i poloteplý skleník.

Během letní sezony není těžké klívii pěstovat, naopak. Jedná se o pokojovou rostlinu, která nevyžaduje mnoho péče. Od jara do podzimu rostlinu pravidelně hnojte, ale také zalévejte. Substrát by neměl být přemokřený, ale zároveň by neměl úplně vyschnout.

Pěstujeme-li kalanchoe v bytě, pak nám nejčastěji vykvétá právě během zimy. Aby ale došlo ke kvetení, neměli bychom na rostlinu večer doma svítit. Také pouliční osvětlení nám kvetení může překazit. Zastínit ji můžeme zakrytím neprůhlednou nádobou nebo krabicí tak, aby byla osvětlena maximálně 12 hodin, lépe však 10-12.

Jak často kvete Kolopejka

Kvete v únoru až dubnu, při nabuzení druhého kvetení stíněním kvete i v prosinci. V prosinci, v období Vánoc, jsou prodávány zvláště červeně kvetoucí odrůdy. Květy jsou někdy používány k aranžování, ale spíše jako doplňkové květy.Klívie pochází z jižní Afriky, kde rostou divoce ve skalách, ze změti silných dužnatých kořenů. Klívie řadíme do čeledi amarylkovitých, tvoří si cibule a mají dlouhé, hladké listy. Momentálně klívie nekvete, na květy mi většinou nasadí duben – květen a vydrží kvést i dva měsíce.Každoročně přesazujeme jen mladší rostliny, a to nejlépe po odkvětu. Starší exempláře nemusíme přesazovat tak často, postačí přesadit je asi po 4 letech. Použijeme k tomu vždy o kousek větší nádobu, než byla ta původní. Zcela postačující bude zemina na pokojové rostliny, můžeme do ní přimíchat menší množství rašeliny.

Kvete v únoru až dubnu, při nabuzení druhého kvetení stíněním kvete i v prosinci. V prosinci, v období Vánoc, jsou prodávány zvláště červeně kvetoucí odrůdy. Květy jsou někdy používány k aranžování, ale spíše jako doplňkové květy.

Co dělat aby kvetla kolopejka : Umístěte ji na světlé a slunečné místo. V létě jí svědčí teplo a přiměřená zálivka. V zimě potřebuje odpočinek v chladu (teploty mezi 10-14 °C), v této době ji udržujte téměř v suchu. Od března do srpna přihnojujte hnojivem pro kaktusy (odrůdě Kalanchoe blossfeldiana svědčí spíše hnojivo pro pokojovky).

Jak se starat o klívie : Klívie rozlišuje období růstu, tedy jaro a léto, kdy uvítá světlé stanoviště, hojnou zálivku a pravidelné přihnojování. Rostlinu je možné i letnit, má ráda lehce zastíněná místa, neboť přímý sluneční úpal by jí mohl popálit listy. Prospívá jí také (a to celoročně) otírání listů od prachu a rosení.

Jak často kvete kolopejka

Kvete v únoru až dubnu, při nabuzení druhého kvetení stíněním kvete i v prosinci. V prosinci, v období Vánoc, jsou prodávány zvláště červeně kvetoucí odrůdy. Květy jsou někdy používány k aranžování, ale spíše jako doplňkové květy.

Protože jde o druh sukulentní, kolopejku není potřeba často zalévat. Když na ni sem tam zapomenete, nic se nestane, horší by bylo, kdybyste ji přelili. Substrát by měl obsahovat příměs písku a být dostatečně propustný, vyplatí se drenážní vrstva na dně nádoby.Dobře uděláte, pokud ji postavíte tam, kde bude mít rozptýlené světlo, nikoli přímé sluneční paprsky. Také preferuje pokojovou teplotu. Jakmile se na listech objeví prach, měli byste ho setřít nebo rostlinu osprchovat, aby mohla skrze listy dýchat a přijímat živiny. Jednou za čtyři roky ji přesaďte, a to po odkvětu.

Kdy přesadit Klivii : Mladší rostliny můžeme přesazovat každoročně, starší jednou za tři až čtyři roky, nejlépe na jaře, po odkvětu.